Skocz do zawartości
pho

Kebaby

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem. :)

 

 

Ta, po lewej stronie wg tej mapki. Jeden jest w pawilonie, obok pralni i apteki (i tego odradzam), a ten, o ktorym mowie, jest kawalek dalej w wolnostojacej bialej budce, miedzy warzywniakiem i budka z pieczywem.

 

Jadłem tego i tego i raczej średnie ;<. Ten nie w pawilonie był lepszy ale nie bardzo dobry a przeciętny tylko - może dlatego że przyszedłem wieczorem ? Ja mam wrażenei ze jeszcze 2-3 lata temu wiekszość kebabów była cacy a teraz łatwo trafić na suche mieso itp syf..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ostatnio kebabownie przy placu Wilsona i mają rewelacyjną baraninkę. Co prawda dość drogo bo 10 zeta, ale porcja też konkretna. Tylko ruch straszny i sporo ludzi.

 

Zapewne piszesz o Amrit Kebab...

Nigdy nie przepadałem za kebabami, ale dzięki wyrobom z tego lokalu stałem się ich całkiem zagorzałym amatorem :)

Jak komuś tłok przeszkadza to można zamówić z dowozem za 1zł.

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wawie coraz trudniej o dobrego kebsa. Na wałbrzyskiej jest niezły czy w landzie koło metra Służew też. Coraz częściej się spotykam z sytuacją gdzie kebaby smakują jak jakaś zupa z mięsem ? nie wiem jak to określić ale to coraz częstsze zjawisko. Poza tym po odkryciu "tajnego magazynu mięsowego" na centralnym zapał na spożywanie tego typu posiłku jakoś mi przeszedł :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do poznania jeszcze to powiem tak:

Na plus:

+ Ławica

+ Marhaba (ogrody)

+ Ankara (przy starym)

+ Ali Baba

 

Średni:

+/- Doner Kebab

+/- Tek von doner

+/- Izmir (koło browaru)

 

Na minus:

- Imaret

- Merkury

- kebab koło PP ( tam gdzie pizza )

- z budy przy Teatralce

 

na razie tyle sobie przypomniałem, jak coś mi się przypomni to dodam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy (imo) kebab w Warszawie jest tutaj. Dokładnie tu, gdzie zielona strzałeczka.

Polecam duży z baraniną (11zł). Z ostrym sosem of kors. Tyle że radzę uważać bo jak tu dadzą ostry, to jest na prawdę ostry ;)

Edytowane przez Hejger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Kato w Silesii City Center obok Mc'a i KFC jest jakiś kebab jeżeli dobrze pamiętam... warto tam się stołować?

 

EDITTTT: kupiłem w ciemno talerz z napojem za 18zł i właściwie jestem zadowolony.

Tylko sałatki mi nie smakowały, ale cała reszta na plus. Cena też mogłaby być trochę niższa.

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę teraz powiedzieć, że nieco dojrzałem jeśli chodzi o jedzenie kebabów w Warszawie. Teraz jadam prawie wyłącznie w Kebab Kingu. Kosztuje 11zł ale jeśli chodzi o jakość baraniny (czuć, że jest to świeżutkie mięso) to zamiata konkurencję. Sahara, która jest nieopodal nawet nie ma co startować. Nie ma uczucia ciężkości na żołądku, nic się nie odbija, duże porcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę teraz powiedzieć, że nieco dojrzałem jeśli chodzi o jedzenie kebabów w Warszawie. Teraz jadam prawie wyłącznie w Kebab Kingu. Kosztuje 11zł ale jeśli chodzi o jakość baraniny (czuć, że jest to świeżutkie mięso) to zamiata konkurencję. Sahara, która jest nieopodal nawet nie ma co startować. Nie ma uczucia ciężkości na żołądku, nic się nie odbija, duże porcje.

 

Kebab King jest po prostu obleśny. Ta baranina to koło baraniny nawet nie stała. Do tej z efesu startu nawet nie ma. Sosy porażka, majonezowy i ostry pomidor z plastikowej butelki a sałatka to słodka kapucha. Do Kebab Kinga mam z kilkaset metrów i go nie ruszę choćbym z głodu umierał. Dla mnie jeden z najgorszych kebabów w Warszawie , w Wawie liczy się tylko Efes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robicie kebaba czasami w domu? ja robie z kurczaka lub z wieprzowiny, ale teraz chce sprobowac z baranina i slyszalem kiedys od znajomego kucharza, ze tudno ja dobrze przyzadzic bo czesto bywa twarda. jakies sprawdzone sposoby na marynate? pozdro

Edytowane przez kukifas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...