Skocz do zawartości
pho

Kebaby

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uwielbiam chociaż wiem, że jedzenie tego typu jest bardzo niezdrowe. Mam sobie jeden bar <_< Który się nazywa "Kebab" zaraz jak z bramy wychodze i często tam je jem a następny 4 minut drogi :wink: Wole je bardziej niż hamburgery, zapiekanki, hot-dogi...

 

A wy!! lubicie je czy nie za bardzo?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byle nad morzem jadlem takiego spoko kebaba! byl grilowany tylko nie pamietam co bulka czy miesa roczej BULKA a miesa bylo z takiego bolce scinane miesem bym zajeb... kosztowal 9zl chyba!!:D ale warto bylo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłuszcze, duzo kalorii, smazone miesio itp? :>

Synek przeciez Ty wpierniczas MCshity i mowisz mi ze kebab jest niezdrowy??

Lepsze to napewno i zdrowsze niz te budy z psem mielone :P

 

Miesko drobiowe zazwyczaj, tluszcz wytopiony, swieze warzywa, dobre sosy. Same pozytywy.

A do tego wszystkiego brakuje tylko bogatego w witamine C zimnego piwa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że trochę zwolenników kebabów tutaj jest :wink: Kiedyś raz się zraziłem do kebabów jak byłem na Air Show postanowiłem sobie zjeść go i co kotlet mielony :lol2: Ale te co kupuje koło domu po prostu niebo w gębie.

 

Do 20.00 otwarte może sobie pójdę kupić ^_^

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście lubię kebaby z Telepizzy choć nie wszystkim smakują. Czasem się zdarzy na Berzie z budki wszamać :-P

Na berzie swego czasu jadłem Hot-Dogi ale wole kebaby.

 

BTW: Wreście ktoś z mojego miasta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ktoś ładnie trafił z tematem... właśnie jem kanapki, które miały być moim drugim śniadaniem w robocie, ale stały się kolacją... bo dziś właśnie zamówiłem sobie do pracy kebab.... mmmm po prostu rewelacja... ostry sosik... niebo w gębie... POLECAM każdemu!

Bardzo dobre są od turków w centrum Wa-wy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Briareos

Nie kebab, tylko kebap.

Bardzo lubię. Są dwa miejsca w Warszawie, gdzie polecam spróbować.

Pierwsze to Przystanek Kebab przy przystanku linii 136 w kierunku Ursynów Płd.

Drugie to Mikeo - przy Makro w Alejach Jerozolimskich.

 

Jedną z nielicznych osób w Warszawie i naszym kraju, który pisownię tego dania stosuje poprawnie jest Ahmed z restauracji Kapadokya w E.Leclerc na ul. Jutrzenki 156. Takze polecam - warto!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Briareos

najlepsze kebaby jadłem w centrum wawy w budkach "Oscar" normalnie pycha, polecam spróbować ;)

Ja to nie jadam w tych pier******ach ;) Tam się można jakiegoś syfu nabawić. Żarcie stare... Mięso na ten kebab to się rusza i oddycha. Zdecydowanie odradzam jedzenie w Oscarze i A-Petit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm. w tri(p)city mam swoj jeden ulubiony fast food - xl burger - niedaleko polibudy (na miszewskiego)... kebaby robia boskie :) tylko kebaby w sumie tam jadam :) naprawde, jesli trafice do gdańska, polecam ten fastfood. bardzo.

Edytowane przez igomako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście czyli w Radomiu polecam Kebab na Malczewskiego, tez na Malczewskiego bar u Samira i na Berzie chociaż tu są gorsze jak sobie przypomnę gdzie są jeszcze dobre to dopisze :wink:

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze Warszawskie kebapy są w Efezie. Jeden znajduje się na skrzyżowaniu Al. Niepodległości i Odyńca, przy wejściu do parku (podają tam również super baraninkę, mniam :) ). Drugi Efez jest jeszcze ponoć na pradze lecz nie wiem dokładnie gdzie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio w piatek kebaba konsumowalem ...w sumie drugi raz w zyciu, bo pierwszy to w Krakowie, ale tam jakies niedobre mieli. u nas w Gliwicach na Placu Piastow jest taki zielony bar z doopnym bialym napisem "KEBAB" na czerwonym tle. tam kebaby sa miooodne ;] czy zdrowe, czy niezdrowe, to ja sie tym nie martwie... grunt, ze dobre :P

 

ps. czy Testowe -> Kulinaria jest automatycznie czyszczone, jak ma to miejsce w Testowym? bo raczej widze, ze juz dlugo sie trzyma i tak jest fajnie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio w piatek kebaba konsumowalem ...w sumie drugi raz w zyciu, bo pierwszy to w Krakowie, ale tam jakies niedobre mieli. u nas w Gliwicach na Placu Piastow jest taki zielony bar z doopnym bialym napisem "KEBAB" na czerwonym tle. tam kebaby sa miooodne ;] czy zdrowe, czy niezdrowe, to ja sie tym nie martwie... grunt, ze dobre :P

Czyli moge mojego pierwszego kebaba sprobowac w tej budce na Pl. Plackow? ;]

Nie otruje sie? ;]

Ile tam taka przyjemosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze kebapy jadlem w Nurnberg (Norymberga :P) w Niemczech. Mięso z indyka i taki swietny sos majonezowy. Do tego salatka i gra :) Jeden kebap kosztowal 80c.

 

Lahmacun tez jest niezle , mieso takie jak do kebapa wrzucaja do takiego nalesnika z miesem (chyba , dokladnie sam nie wiem co to jest ;P) i wrzucaja salaty, sosy itd. a pozniej zawijaja. Pycha!

 

Palast Imbiss w Furth i Norymberdze wymiata ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lahmacun tez jest niezle , mieso takie jak do kebapa wrzucaja do takiego nalesnika z miesem (chyba , dokladnie sam nie wiem co to jest ;P) i wrzucaja salaty, sosy itd. a pozniej zawijaja. Pycha!

U mnie na to mowia: Tortilla :>

 

John ja do najblizszego McSzajsa mam jakies 30km wiec odzywam sie bardzo zdrowo, zapewnieam Cie.. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na to mowia: Tortilla :>

 

John ja do najblizszego McSzajsa mam jakies 30km wiec odzywam sie bardzo zdrowo, zapewnieam Cie.. ;]

a jeżeli to jest to o czym myślę, to to sie zwie TACO ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często po drodze ze szkoły na przystanek wpadam do Antalai :) Pracuje tam troche jak nazywamy, bez obrazy "Turków" ;) Wyśmienite kebaby. Hamburgerów nie lubie za bardzo. A w Antalai mały kebap 4zł, duży 6zł. Mały jest taki w sam raz ;) Sprzedają tam kurat kebaby w chlebie(mnaim). Zawsze biorę bez sałatki - mięso+sos. Sos pikantny jest fajny elo ostry, ale trzeba wolniej jest wiec nie biore ;d

 

A co do ynnych fast foodów to czasami łażę do baru niedaleko na "zapiekankę extra" - bardzo duża, za 2zł. Tylko niepotrzebnie dają ogórka kiszonego ;d

 

BTW z jakiegoś reggae polskiego:

"I kebaby jemy, nie tyjemy..."

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie male sprostowanie... kilka osob oburzylo sie "kotlem mielonym" pragne poinformowac ze mieliscie okazje jesc PRAWDZIWEGO kebap-a to co w polsce jest w wiekoszosci sprzedawane (czyli mieso drobiowe...) nie ma NIC wspolnego z kebap-em, ktory wlasnie powinnien byc z miesa mielonego (chyba baraniny konkretnie) to co wszyscy uwazaja za "kebaba" to tzw doner kebab, z ktorych kazdy turek sie smieje ;)

 

polecam zajsc w gdansku do Aleppo (pomiedzy manchatanem a pg na gruwaldzkiej) to lokal prowadzony przez turka, ktory wszystko Wam wyjasni :) ma tam i "kebaba" i kebapa ;)

 

w gdyni najlepszy jest na swietojanskiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...