Skocz do zawartości
Tocki

A510,a520,a530,a540,a610 - Tylko Canon

Rekomendowane odpowiedzi

A540 tez fajny ma 6mb i fajny duzy lCD :> ale czy robi lepsze zdjecie o A610 to nie wiem

 

bardzoooooooooooooooo w to watpie aby robil lepsze foty. Matryca nie pozwoli na to a540 1/2,5 a w a610 1/1,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tocki podaje ci linka z porównaniem tych aparatów co wymieniłeś... może ci się przyda :wink:

a jeśli o mnie chodzi to raczej wybrałbym a610 :D

http://www.dpreview.com/reviews/compare_po...n_a610&show=all

O dzieki z gory dobre porownianie ;]

 

 

pewnie A610 wybiore.....

 

A co do tanszych to A510 czy A520 ? bo nie wielka jest roznica cenowa.. bo widze A530 cos slabo wypada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze z tych tanszych to zamiast a510 lepiej wziac 520 lub 530 .. cenie duzo sie nie rozi a paramtery a530 ma dosyc lepsze(chyba) a co do drozysz to sam nie wiem czy A540 czy A610 ... ale raczej A610 ??? uzasadnijcie prosze dlaczego akurat tak ;D

z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie A530 i A540 to juz niezla parodia :D

Wystarczy na parametry spojrzec, bylo na poczatku 3mp, potem 4mp a teraz 5mp i 6mp a wielkosc matrycy fizyczny nadal taki sam. Dodali iso800 niezly lol :D

 

Chcialbym zobaczyc to iso800 ale nie ma nigdzie jeszcze testow.

 

edit:

 

Porownanie ISO400 canona A510 i A520:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Z A610 akurat nie mam do pokazania.

 

Ale kup albo A510 (3mp) albo A610 (5mp).

 

EDIT:

Mala poprawka przy A610 :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A540 tez fajny ma 6mb i fajny duzy lCD :> ale czy robi lepsze zdjecie o A610 to nie wiem

 

Taka mała uawga - zjęcia robi fotograf a nie aparat! On jest tylko narzędziem w rękach człowieka (a niektórzy ludzie potrafią lustrami robić fotki gorsze niż zrobione nowym telefonem :) ).

 

Ale kup albo A510 (3mp) albo A610 (6mp).

Małe sprostowanie: a610 ma matrycę 5M a nie 6

 

Z zaproponowaych modeli:

Jeżeli nie bęziesz robił dużo odbiek w formacie a4 (czyli mniejsze) to weź 510, jeżeli natomiast potrzebujesz dużej rozdzielczości no to wtedy 610

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała uawga - zjęcia robi fotograf a nie aparat! On jest tylko narzędziem w rękach człowieka (a niektórzy ludzie potrafią lustrami robić fotki gorsze niż zrobione nowym telefonem :) ).

Owszem ale nie do końca . Za jakość fotki odpowiada już aparat :] za ostrość , odwzorowanie detali , barw czy szumy ... i z żadnej komórki nie zrobisz tak dobrego jakościowo zdjęcia jak z lustra ;] więc tu też chodzi o jakość ...

 

Z zaproponowaych modeli:

Jeżeli nie bęziesz robił dużo odbiek w formacie a4 (czyli mniejsze) to weź 510, jeżeli natomiast potrzebujesz dużej rozdzielczości no to wtedy 610

Co mają do tego odbitki ? zawsze lepiej jest mieć z czego wycinać :) i ogolnie większa matryca = więcej detali = lepsza jakość ;] Więc tu też nie ma nad czym dyskutować imho ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mają do tego odbitki ? zawsze lepiej jest mieć z czego wycinać :) i ogolnie większa matryca = więcej detali = lepsza jakość ;] Więc tu też nie ma nad czym dyskutować imho ...

Z tym się nie zgodze i każdy kto zna sie na rzeczy mnie poprze, nie mam zamiaru się z nikim droczyć na ten temat

 

Jak odbitki nie mają znaczenia? to po co aparat kupować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym się nie zgodze i każdy kto zna sie na rzeczy mnie poprze, nie mam zamiaru się z nikim droczyć na ten temat

 

Jak odbitki nie mają znaczenia? to po co aparat kupować?

wątpię ;]

 

Odbitki mają znaczenie ... chodziło mi raczej oto, że im z większą matrycą mamy do czynienia tym lepiej. Kiedy zrobimy jakieś foto na matrycy np. 3.2MP to już z niej raczej nic nie wytniemy żeby uzyskać dobrą jakoś na np 10x15 ... a jak mamy matrycę np. 8MP to możemy przekadrować ją nawet o 1/2 i wycinać dowolnie a wtedy i tak będzie jakościowo dobra fotka 10x15 :> Zastanów się nad tym ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)i każdy kto zna sie na rzeczy mnie poprze(...)

Ale ze co? o co chodzi :)

 

Jak sie ma troche wiecej kasy to lepiej kupic troche wieksza matryce aby moc z czego wykadrowac.

Wieksza matryca, lapie tez wiecej szczegolow.

Chyba ze ktos chce cykac fotki tylko u cioci na imieninach, wtedy to nie ma znaczenia co wybierze :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie ostatnio zakupilem A530 jestem zadowolony to moj pierwszy aparat cyfrowy.

Jest jeszcze nowszy model, który widzialem chodzi mi o A540 posiada to samo praktycznie jedynie matryca 6mp i wiecej ustawien TV,AV ,moze cos jeszcze pominolem odnosnie filmow avi ale to mnie zbytnio nie interesuje,natomiast A540 posiada fajny duzy wyswietlacz i 6mpix.

Moje pytanie brzmi czy radzilibyscie aby moze moja 530tke wymienic i doplacic do tej A540tki? Ten TFT ma 2.5" 6mpix lecz czy nie bedzie szumial wiecej przez to? wielkosc 1/2.5 przetwornika w A530 i taka sama w A540 wiec jak to bedzie czy faktycznie bedzie szumial jeszcze wiecej tak jak to ma miejsce na przykladzie A510 A520 A530(tu juz nowy DIGIC II) A540(DIGIC II).Sam DIGIC II chyba nie wplywa na jakosc tylko szybkosc aparatu ,a jak czytam o A510 to praktycznie wszystkie modele wyzej wiecej maja szumów z powodu wielkosci przetwornika zastosowanego (tego samego co A510) wiec tak moze byc ze uznany i dobrze oceniany A510=bardzo dobra jakosc A520=lekkie szumy, A530=szumy ,A540=duze szumy ?;) A610=dobry sprzet;)

Osobiscie chodzi mi dokladnie o duze zdjecia aby przy skalowaniu bylo dokladniej a czy bedzie dokladniej pomiedzy A530 A540??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie ostatnio zakupilem A530 jestem zadowolony to moj pierwszy aparat cyfrowy.

Jest jeszcze nowszy model, który widzialem chodzi mi o A540 posiada to samo praktycznie jedynie matryca 6mp i wiecej ustawien TV,AV ,moze cos jeszcze pominolem odnosnie filmow avi ale to mnie zbytnio nie interesuje,natomiast A540 posiada fajny duzy wyswietlacz i 6mpix.

Moje pytanie brzmi czy radzilibyscie aby moze moja 530tke wymienic i doplacic do tej A540tki? Ten TFT ma 2.5" 6mpix lecz czy nie bedzie szumial wiecej przez to? wielkosc 1/2.5 przetwornika w A530 i taka sama w A540 wiec jak to bedzie czy faktycznie bedzie szumial jeszcze wiecej tak jak to ma miejsce na przykladzie A510 A520 A530(tu juz nowy DIGIC II) A540(DIGIC II).Sam DIGIC II chyba nie wplywa na jakosc tylko szybkosc aparatu ,a jak czytam o A510 to praktycznie wszystkie modele wyzej wiecej maja szumów z powodu wielkosci przetwornika zastosowanego (tego samego co A510) wiec tak moze byc ze uznany i dobrze oceniany A510=bardzo dobra jakosc A520=lekkie szumy, A530=szumy ,A540=duze szumy ?;) A610=dobry sprzet;)

Osobiscie chodzi mi dokladnie o duze zdjecia aby przy skalowaniu bylo dokladniej a czy bedzie dokladniej pomiedzy A530 A540??

 

jesli chcesz zmieniać to na a610, szkoda brac a540 bo szumy bede juz chwilami nie do przyjecia. A to ze ma ekran 2,5cala to tylko taki bajer ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi czy radzilibyscie aby moze moja 530tke wymienic i doplacic do tej A540tki?

W żadnym razie nie opłaca się, pisałem już że jak ma się trochę więcej $ to się A610 bierze!

Osobiscie chodzi mi dokladnie o duze zdjecia aby przy skalowaniu bylo dokladniej a czy bedzie dokladniej pomiedzy A530 A540??

Teoretycznie tak, w praktyce jest to gra praktycznie nie warta świeczki. Zdjęcie będzie miało więcej px, ale co z tego jak będzie zaszumione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi na temat tej wymiany A530 na A540 ,wymienilem z doplata i mam teraz A610 z wizjerkiem lcd(jakosc wspaniala,obrotowy lcd to mnie dreczylo juz nie jeden raz ,a teraz latwo sie dopasowac ) Jak na razie to laduje akumulatory i jestem zadowolony.Wykonalem pare fotek i fotki sa o niebo lepsze niz z 530tki -ostrosc poprawiona,dokladnosc i teraz zobaczylem ile faktycznie bylo szumów na 530tce ,faktycznie 540tka moglaby byc juz calkiem zaszumiuona.....

Lcd A540 ladny i duzy lecz nie posiada tej ostrosci i barw co lcd 610tki.

Pozdrawiam i dziekuje z info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...