Skocz do zawartości
Destiny

Karty Pamieci, Szybkie Karty Pamieci, Super Szybkie Karty Pamieci...

Rekomendowane odpowiedzi

OT

 

SKRYTOBOJCA nie jestem przekonany z powodow dwoch.

 

Po pierwsze na forum nie znalazlem (a szukalem) odpowiedzi na moje pytanie.

 

A po drugie ten temat IMO z moim pytaniem ma niewiele wspolnego bo bynajmniej nie chodzilo mi o kwestie SZYBKOSCI, a dzialania bo z tego co wyczytalem typ H nie z kazdym aparatem dziala.

 

Skoro moderacja miala inne zdanie to jak widac przeniosla i ok, z tym dyskutowal nie bede, ale za co mialbym dostac procenty to nie wiem :)

 

Koniec OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o CF i xD to:

mam S9500 i używam Kinga Elite Pro 512 i Sandisk Ultra II też 512. Miałem również w aparacie xD512 i musze stwierdzić że ten aparat albo ma skopana obsługe CF albo xD jest tak szybkie to raz ze na CF aparat się zamula a dwa że samo kopiowanie do kompa jest sporo szybsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o CF i xD to:

mam S9500 i używam Kinga Elite Pro 512 i Sandisk Ultra II też 512. Miałem również w aparacie xD512 i musze stwierdzić że ten aparat albo ma skopana obsługe CF albo xD jest tak szybkie to raz ze na CF aparat się zamula a dwa że samo kopiowanie do kompa jest sporo szybsze.

Odpowiedź znajdziesz w tym temacie w poście nr 18 i 22.

 

;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipo :] do Ciebie, do Ciebie ;]. Zastanawiałes się co jest skopane: obsługa kart CF w 9500, czy Twoje karty CF, a ja we wspomnianym poście nr22 podałem link do testu tego aparatu. Z tego testu wynika, że skopana jest jednak obsługa kart CF niż same karty ;].

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest wysyp kart na alledrogo MemoryStick Pro Duo za około 90zł za 2gb ! Cena ksmicznie niska a ja mam wrażenie ze to masa podrób :/ mimo ze SuperSprzedwcy i inni sprzedają.

 

na skapcu najtansza 2gb Pro Duo za 160zł i to SanDiska

 

podróby? ale aż tyle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sluchajcie otoz otrzymalem Casio EX-Z700 i potrzebuje do niego karcioszki SD/SDHC/MMC mysle o w miare przystepnej cenie i dobrych osiagach 1-2GB. Czy mozecie podac jakies typy, moze podeslac linki z alledrogo lub innych skapcow? Karty pamieci to nie moj rewir zupelnie wiec nie wiem co poczac ;]

 

dzieki z gory!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla swojej lepszej połowy kupiłem 1GB SD Goodrama z Komputronika. :) Jest bardzo zadowolona. :)

 

Ogólnie to polecam Sandiski , Lexary , Pretec'ki ... Z Allegro bym unikał ze względu na bardzo dużą ilość podróbek. :) Kup w Komputroniku i masz spokój i pewność ... A to i tak tanie jak barszcz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako, ze po niedzieli przyjedzie do mnie nikon d40 zaczalem sie rozgladac za kartami pamieci. moja uwaga skupila sie na sandisku extreme III, ale sa one stosunkowo drogie. czy istnieja jakies karty o podobnych parametrach a znaczaco nizszej cenie czy sandisk jest jedynym slusznym wyborem?

 

interesuje mnie zakup 2*1gb.

 

 

EDIT:

 

na papierze jeszcze ta karta wyglada calkiem ciekawie:

http://www.komputronik.pl/Pamiec_Flash/Sec...pelny,id,26542/

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIII drogie ?! :o

 

To czego Ty się spodziewasz ?

 

http://www.skapiec.pl - sprawdź tutaj, albo w komputroniku. Allegro zdecydowanie odstaw ze względu na masę podróbek.

 

A nie znajdziesz nic równie dobrzego (nie tylko szybkiego ale i wytrzymałego) jak SanDisk EIII ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako, ze po niedzieli przyjedzie do mnie nikon d40 zaczalem sie rozgladac za kartami pamieci. moja uwaga skupila sie na sandisku extreme III, ale sa one stosunkowo drogie. czy istnieja jakies karty o podobnych parametrach a znaczaco nizszej cenie czy sandisk jest jedynym slusznym wyborem?

 

interesuje mnie zakup 2*1gb.

EDIT:

 

na papierze jeszcze ta karta wyglada calkiem ciekawie:

http://www.komputronik.pl/Pamiec_Flash/Sec...pelny,id,26542/

Mam d40, i mam sandisck'a eIII 1GB, i jest to zdecydowanie za malo, 2 GB to minimum, takze za 1GB w ogole sie nie rozgladaj, bo jezeli kupuje sie aparat to robi sie nim zdjecia najwyzszej jakosci, a jak dasz na fulla wszystko to wtedy wchodzi ok. 250 zdjec, a to jest bardzo malo... Takze 2GB to minimum, Juz teraz mysle o zakupie nie 2 a 4 GB :).

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam sd goodrama x100 i moge polecic.

w tescie na moim czytniku wypadla lepiej niz sandisk ultra II, a corsair x133 mial podobne osiagi do goodrama.

 

jest jeszcze goodram x150 ale poki co chyba tylko 4GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tescie na moim czytniku wypadla lepiej niz sandisk ultra II,

Rozmawiamy tutaj o Extreme III ;) a poza tym ... Czy Twój czytnik mierzy podatność na temperatury, awaryjność i uderzenia ? ;) SanDisk Extreme rlz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam d40, i mam sandisck'a eIII 1GB, i jest to zdecydowanie za malo, 2 GB to minimum, takze za 1GB w ogole sie nie rozgladaj, bo jezeli kupuje sie aparat to robi sie nim zdjecia najwyzszej jakosci, a jak dasz na fulla wszystko to wtedy wchodzi ok. 250 zdjec, a to jest bardzo malo... Takze 2GB to minimum, Juz teraz mysle o zakupie nie 2 a 4 GB :).

 

pzdr.

 

250zdjec to jest bardzo duzo, w przeliczeniu to prawie 7 rolek. IMO zdjecia powinno sie wypracowywac a nie tluc hurtowo, ale moze sie myle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

niech Marcin_gps wyedytuje swojego posta i wywali ten obrazek bo przegladarka szaleje.

EOT

 

MaciekCi: nie, a Ty mierzyles? :)

tego goodrama nie wybieralem wg. wlasnego widzimisie, nie malo osob go polecalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciekCi: nie, a Ty mierzyles? :)

tego goodrama nie wybieralem wg. wlasnego widzimisie, nie malo osob go polecalo.

Upadały mi różne karty w różne sposoby i póki co, jeszcze żaden z SanDisków mi nie padł w przeciwności do innych marek (odrazu zaznaczę, że nie miałem jeszcze GoodRAM'a ;) ale ma moja druga połowa - sam kupowałem - więc z czasem się zobaczy.)

 

Mówisz, że nie mało osób polecało GoodRAM'a ? :) To podpowiem Ci, że z pewnością SanDiska poleca jeszcze więcej osób.

 

Jeśli ktoś nie używa aparatu, jak i kart w "nieciekawych" warunkach to wszystko jest OK, tak jak już wspomniałem, sam kupiłem GoodRAMa swojej lepszej połowie, bo jako kobieta, będzie delikatna z tym, więc się nic nie powinno stać. :D Jednak w moim przypadku gdzie karty wręcz "fruwają" , leżą w śniegu, błocie, muszą znosić wilgoć rzędu 99% - 100% , ogromne temperatury i inne nieciekawe warunki ( ;) ) wręcz wymagana jest Extreme III bądź IV i twierdzę, że są niezastąpione. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...