Skocz do zawartości
Destiny

Karty Pamieci, Szybkie Karty Pamieci, Super Szybkie Karty Pamieci...

Rekomendowane odpowiedzi

250zdjec to jest bardzo duzo, w przeliczeniu to prawie 7 rolek. IMO zdjecia powinno sie wypracowywac a nie tluc hurtowo, ale moze sie myle :)

 

Niemiec wez jeszcze jedna rzecz przy Extremach III pod uwage - dodawany (chociaz nie wiem jak jest teraz) kupon na dwustanowiskowa wersje Capture One LE - jeden z najszybszych i dobrych programow do wywolywania rawow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karte kupilem, pojemnosc 2GB. kuponik dalej daja.

 

zrobilem sobie tescik hd tachem w czytniku pentagrama podpietym do USB2.0 z plyty asusa na nf4 i wynik jest troche dziwny :|

 

post-5013-1178806034_thumb.jpg

 

 

EDIT.

 

podobne wyniki mialem na zwyklym kingstonie 512mb. z ciekawosci przetestowalem jeszcze z 4 letniego pendraive 128mb i odczyt na poziomie 8mb a czas dostepu 1,9ms.

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo kupię Panasonica FZ8. Do aparatu przyda się też sensowna karta pamięci. Jaką wielkość wybiorę to się okaże, ale nie bardzo wiem jaką wziąć szybkość.

Myślałem, że najszybsza będzie najlepsza, ale na dpreview (dokładniej tu) przeczytałem, że fz8 11 megabajtowego rawa zapisuje w 2.2 sekundy czyli 5mb/s (możliwe, że źle zinterpretowałem podane dane)

Czy w takim razie warto kupić jakiegoś sandiska extreme z zapisem do 20mb/s?

Te karty ze względu na szybkość i wytrzymałość(a raczej hardcoreowo karty traktował nie będę więc to nie aż tak ważne) są droższe,

więc może warto jednak kupić coś tańszego z zapisem np do 10mb?

 

Myślałem np o:

goodram 1gb za 35zł zapis do 5mb/s

goodram 2gb za 62zł zapis do 5mb/s

 

 

 

p.s.

Dodam jeszcze, że nie będę raczej zbyt często karty używał do przenoszenia zwykłych danych itp. więc w tym przypadku szybkość nie ma znaczenia

 

edit.

 

Widzę, że temat jakoś po[gluteus maximus]dł. W końcu kupiłem SanDiksa 1gb Ultra II i jestem zadowolony

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie coś: Używam Canona A620 z kartą 4 GB i wszystko działa. Fajnie jest widzieć po formatowaniu, że moge zrobić 1294 zdjęć w najwyższej jakośli lub prawie 10000 w najniższej. A w końcu canon a610 to podobny model do A620 różnią sie tylko matrycą.

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item301246507_strefa..._najtaniej.html

 

Co o tej karcie powiecie? Będzie działać pod A720 IS. Zastanawia mnie jedno bo w specyfilacji pisze że obsługuje karty 1GB a na aukcjach sprzedają ten aparat razme z kartami 2GB. Jak to możliwe że takie karty działają skoro nie piszą o tym w danych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item301246507_strefa..._najtaniej.html

 

Co o tej karcie powiecie? Będzie działać pod A720 IS. Zastanawia mnie jedno bo w specyfilacji pisze że obsługuje karty 1GB a na aukcjach sprzedają ten aparat razme z kartami 2GB. Jak to możliwe że takie karty działają skoro nie piszą o tym w danych?

Będzie działać , sam miałem taką w Canonie A610. Ten Canon obsługuje karty 4GB i czytałem że do 32GB może obsłużyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Niedługo stanę się posiadaczem Fuji S5700 ;). Moj problem polega na wyborze karty do aparatu. Jak wiadomo jest możliwość wsadzenia SD lub xD. Jaką kartę 2 GB polecacie? Zależy mi głównie na prędkości. Czy różnica między SD a xD jest zauważalna? Z góry dzieki za pomoc. Pozdrawiam, Marcin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakich wiele.

Czy SD Kingstone Elite Pro 2GB to dobry strzał do DMC-FZ8 ? Cena w okolicach 30zł.

Szybkość zapisu 7,7 MB/s

Szybkość odczytu 8,2 MB/s

Względnie A-Data TURBO SPEED w tej samej cenie (dziwnie tanio jak za te prędkości):

Prędkość zapisu: 15MB/s

Prędkość odczytu: 22,5MB/s

 

Osobiście nie widzę potrzeby wydawania ponad 70zł na SanDisk Extreme III. Czy może jednak warto?

 

Czy może kupić jakąś SDHC?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić jeden z tych aparatów :

Canon PowerShot A590 IS lub Canon PowerShot A720 IS do tego ładowarka BC-700 i Enelopy lub Sanyo 2700

Jednak moje pytanie i problem dotyczy karty pamięci do aparatu.Mam do wyboru:

http://www.komputronik.pl/Pamiec_Flash/Sec...pelny,id,44433/

http://www.komputronik.pl/Pamiec_Flash/Sec...pelny,id,18915/

http://www.komputronik.pl/Pamiec_Flash/Sec...pelny,id,30575/

Czym one sie różnią ,oprócz pojemności oczywiście.Czy aparat będzie zdolny wykorzystac szybkość tych kart czy nie warto przepłacać i kupić zwykłą?Może ta pośrednią?Chodzi mi jedynie o szybkość działania aparatu.Nie interesuje mnie transfer do komputera czy drukarki.

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty roznia sie szybkoscia zapisu/odczytu danych. Przydatne jesli aparat ma duza matryce i pstrykamy zdjecia w formacie raw. Robiac w zdjecia np przejezdzajacego samochodu robimy ich kilka/nascie zeby pozniej wybrac to udane. Szybka karta szybciej zapisze zdjecia z pamieci bufora aparatu wiec bedziemy mogli zrobic szybciej kolejna serie fotek. Dla osob krzystajacych z zapisu jpg/jpeg praktycznie bez znaczenia.

Edytowane przez Loc0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje ;)

 

Czy ktos ma/mial jakies doswiadczenie z takimi kartami: http://www.allegro.pl/item503151016_salon_..._mb_s_wawa.html ?

Na papierze wyglada to ok, ale jakos podejrzanie szybkie jak za ta cene (a im wieksza pojemnosc, tym lepiej to wyglada, 16GB kosztuje niecale 130zl).

 

Szukam drugiej karty na uzupelnienie Sandiska Extreme III 4GB do Nikona D300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...