Skocz do zawartości
joda

Sieć Lan I Poważny Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na początek powiem że przejrzałm, mase tematów i nic nie pomogło.

 

Problem wygląda tak

 

Jest sieć podłączona do neta przez router USR 9107 (wcześniej D-Link 504t - bo myślałem, ze to on).

Do niego podłączone są 4 switche (różnych firm). Następnie do nich podłączone są komputery (4x WinXP i 5x Win2000) odpowiednio 3, 2, 2, 2

Problem polega na tym, ze sieć fizycznie działa, komputery się widzą, net chodzi, ale co jakiś czas przestają chodzi www i emaile, natomiast GG działa.

Przypisałem wszystkim komputerom stałe IP, w routerze ustawiłem serwery DNS (te z TPSA), nigdzie nie mam zadnej blokady.

Dzisiaj było dobrze przez godzine i znowu robi sie to samo. Pomaga restart routera ale tylko na chwile. Wyeliminowałem też wirusa/trojana jako przyczyne (sprawdzalem kilkoma róznymi programami).

 

Proszę o Rade, bo ja nie mam więcej pomysłów i nie mam nikogo kto by mógł mi pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na delinku też było bardzo podobnie.

 

W ramach testów odłączyłem jednego kompa z sieci i podpiołem do niego modem od Neo i smiga bardzo przyjemnie, bez problemów, więc to nie wina łącza.

 

Jeśli nic nie wymyśle do soboty to robie reinstal systemów (i tak miałem zamiar)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...