Skocz do zawartości
feanor10

Tani Zestaw

Rekomendowane odpowiedzi

No własnie czy warto kupic cos takiego - co zmienic :

 

Zestaw nr 1. Socket 775

Płyta : ASROCK 775DUAL-880PRO VIA PCX/AGP/DZW/LAN/SATA - 230 zł

Procek : Pentium D 2,66GHz 805 2x1M BOX - 550 zł

Pamiec : Kingston 2x512mb 400mhz box - 322 zł

Obudowa : MUSTANG + 400W PFC ( z zasilaczem). - 100 zł

Naped : Nagrywarka Lite-on LightScribe SHW16H5S - 150 zł

RAZEM ~ 1350 zł

 

Dysk oraz Grafikie - jak i ewentualnie Karte muzyczna wyjać z starego procka.

No Własnie i mam 2 pytania :

1) Czy warto kupować płyte na AGP?Nie gram w gry mam stara Gf2 mx 400 64 mb tv out. Nie chce za bardzo wydawac kasy na karte graficzna. A moze jakas tania płyta podobna co ma wejscie na dwa rodzaje płyt ? AGP i PCI-E ?( jest cos takiego) - prosze jak cos sugerowac się cena - komp ma być do słuchania muzyki, chodzenia po internecie oraz ogladania filmów. Także komp ma być wlaczony czesto np. tydzien non stop - czy ten akumulator wyrzyma i czy ewentualnie lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> akumulator ze starego komputera ( komputer ma 4.5 roku a akumulator nie mam pojiecia jaki jest?)

2)No drugie pytanie odnosnie tego akumulatora.

Co myslicie o tym ? Komp ma nie raz obsługiwac pare aplikacji naraz.

 

 

Zestaw nr 2. Socket 939

 

Płyta : Gigabyte GA-K8N Ultra- SLI - ~ 370 zł ( Czy istnieje możliwość podłaczenia jednej karty graficznej na SLI?)

Procek: AMD 64 Athlon 3200+ ( winchester) ~610 zł lub AMD 64 Athlon 3000+ (Winchester) ~ ?? zł

Pamiec : Kingston 2x512mb 400mhz box - 322 zł

Karta : Club-3D Radeon X600 PRO 256 mb ~ 300 zł lub Readon X550 256 mb - 250 zł lub zrobić cos takiego wyłozyc troszkie wiecej kupic Leadtek Winfast PX660 GT TDH 128 mb i jak się kase nazbiera cena troche spadnie to kupic druga taka sama( slyszalem ze dwie takie plyty pracujace w systemie SLI są bardzo wydajne )~ 520 zł

 

 

Zestaw nr 3. Socket 754

 

Płyta : MSI K8N Neo3-F ~ 180 zł??

Procek : AMD Athlon 3200+ (newcastle) - ??

Pamiec : Kingston 2x512mb 400mhz box - 322 zł

Grafika : zostawic to co teraz mam

 

Pozdrawiam

 

Feanor

Edytowane przez feanor10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Doczego potrzebujesz kompa, co masz teraz, ile masz kasy?? Odpowiedz na te pytania to sie doradzi coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp potrzebny do słuchania muzyki,filmy,net,download etc.

 

No i czasem moze bym w cos zagral ale naprawde rzadko

 

Teraz co muglbym zachowac to dysk : 40 gb 7200 + ta grafe Geforce 2 mx 400 64 mb tv - dlatego że nie gram w gry wieć taka może by wystarczyła( oczywiscie jest na złaczu AGP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200 zł ale jak bedzie nie wiele wykraczało to tez da rade ale nie wiecej niz 1800 - to jest praktyczne maks wiecej nie wyciagne od rodziców.

Wiec : 1200-1400 ewent. - raczej nie mozliwe ze do ok 1800

Edytowane przez feanor10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

I jeszcze jedno, będziesz podkręcał?? To teraz wstępy zestawu, asrock dual sataII, athlon 3000+ venice, 2x 512 ramu twinmosy, karte możesz zostawić, zasilacz forton 350-400W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogie znalesc tego zasilacza co podałes, napewno dobra nazwa?

 

Tak przy okazji jak mozna sprawdzic jaki mam obecnie akumulator ? nie mam zadnego rachunku.

Edytowane przez feanor10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, będziesz podkręcał?? To teraz wstępy zestawu, asrock dual sataII, athlon 3000+ venice, 2x 512 ramu twinmosy, karte możesz zostawić, zasilacz forton 350-400W.

Za bardzo nie masz co nawet pytać innych osób, bo teraz to taka standardowa konfiguracja, którą każdy by Ci polecił :)

 

venice ~ 580 zł

asrock ~ 260 zł

pamięci ~ 320 zł

zasilacz ~ 80 zł

 

Cena ok. 1220 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta konfiguracja dla osoby ktora nie gra powinna byc OK.

 

Procesor: Intel Celeron D346 3.06 GHz BOX (LGA775) 64-bit 397zł

Płyta główna: AsRock 775Dual-880Pro Via PT880 Pro 215zł

Pamięc ram: Kingston HyperX DDR 2x 512MB PC-400 CL2 437zł

Karta graficzna: Radeon X550 Sapphire 128 MB DVI + TV LBOX (128-bit) 240zł

Zasilacz: Fortron 350W 50zł

Razem ok 1320zł zostanie ci jeszcze na obudowe kupuj bez zasilacza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze koniecznie zmieniac ta karte graficzna ? Ja wogule w gry nie gram tylko pasjansa - i czasem w jakies stare ktore spokojnie ida na mojej grafie - jest jakas plyta glowna ktora mi a i zlocze na AGP jak i PCI-E ?? Moze wtedy bym taka kupil i nie kupowal grafy a za jakis czas ajkby mi była potrzebna to bym zmodernizował - taki przysłościowy.

 

Edit : Te stare gry to Heroes 3 :P

 

A tak przy okazji czy myslićie że mnie oszukano - 4.5 roku temu sprzedano mi takiego kompa :

D850GB

P4 1.5 Ghz

4x32 mb rdram

Zasilacz Codegen 300W 300X1

Grafika : Geforce 2 mx 400 64 mb

dzwiek : sound blaster 128

dysk : 40 gb malo obrotów

1 cd rom lg 52x

+ monitor Samsung SyncMaster 753Df

+ win me ( podróbka jak sie potem okazało)

Przy okazji monitor mi sie zepsuł po 2 latach na gwarancji "niby" jeszcze był ( zepsuty - cos z przewodem) zaniosłem na gwarancje do serwisu Samsunga daje ta karte gwarancyjna "niby" a oni mi mowią ze to nie jest karta na moj monitor znaczy model się zgadza ale nr seryjnie nie pozatym mowił ze troche dziwny ten papier - Musiałem płacic za naprawe 120 zł

Dysk się zjarał po 3 latach

aha oproć tego stacja dyskietek nie działala po roku a wiatrak chyba od poczatku za to 4.5 roku temu zapłaciłem troche ponad 6tys zł - myslicie że mnie oszukali ? Firma jak sie okazała nie istniała juz po 2 miesiacach a facet własciciel mial w tym czasie z 4 inne takie psedo firmy - w tym samym lokalu z tymi samymi pracownikami

Edytowane przez feanor10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...