Skocz do zawartości
KAZIK STASZEWSKI

ile daje zwiekszenie napiecia na ddr-ach?

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra a jak zwiekszyc ich czestoliwosci????? I czy trzeba je jakos dodatkowo cholodzic czyms?????

 

 

PS. Np z sdr 133 czy wyciagne cos wiecej???? na cel 466

I ddr 333 ile moge podciagnac???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a jak zwiekszyc ich czestoliwosci????? I czy trzeba je jakos dodatkowo cholodzic czyms????? 

 

 

PS. Np z sdr 133 czy wyciagne cos wiecej???? na cel 466

      I ddr 333 ile moge podciagnac???

z cel466 i pc133 to fatalna sprawa .....gdy cel sie poci ram odpoczywa....

co innego z duronem i sdramami. Duron ma efektywną fsb 2xrzeczywistą co powodowało że ram sie pocił (200/133) w cleku to wygląda jak 66/133 i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie lataja na 2.99V ale chlodzone przez TT1414 i poki co (odpookac loozik jest 8) )

To na Abicie jest mozliwosc dać aż 2.99V? Bo u mnie jest max 2.90V w biosie.

2.9V to tylko opcja zobacz ile jest w realu 2.98/2.99 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 2.7v to maja chodzic seryjnie (takie co maja 2.5v w specyfikacji ,czyli DDR)

2.9v nie zaszkodzi prawie rzadnym dimmom ,ale powyzej 2.8v to ja bym zalozyl radiatorki ,koszt niezbyt duzy (jezeli sie kupuje w sklepie) bo na jednostronny modul wyniesie 12pln ,na dwustronny 24pln ,a ma sie pewnosc ze pamiec dlugo pochodzi (zwlaszcza gdy ma sie WC i rzadnego obiegu powietrza w poblizu dimmow)

 

z moich Infineonow PC133 cl3 wycisnalem 150MHz cl2 na 3.45v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrwa w epoxie sa tylko 3 opcje 2.6x 2.77 i 2.90 :P nie wiem czy jak zapodam moje samsungi na 2.9 czy beda smigac chociaz jak daje na 2.77 to mi sie wacha napiecie od 2.72 do 2.70 :P co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do moich była dołączona instrukcja z informacja ze jak bede chcial osiagnac lepsze wyniki to musze zwiekszyc napiecie i producent dopuszcza ustawienia do 2,8V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadam teraz beznadziejne pytanie:

co to znaczy ze pamieci chodza synchro z prockiem? znaczy sie ze jak procek idzie na 200 to pamieci 400, procek 210 to pamieci 420 tak? czy synchro w abicie jest jak sie da np 3/3 czy to gdzies indziej sie ustawia? bo jest jeszcze jakas opcja spd. tylko czy jak mam proca na 200 i dam synchro to pamieci pojda na 400 czy na 200? pogubilem sie juz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadam teraz beznadziejne pytanie:

co to znaczy ze pamieci chodza synchro z prockiem? znaczy sie ze jak procek idzie na 200 to pamieci 400, procek 210 to pamieci 420 tak? czy synchro w abicie jest jak sie da np 3/3 czy to gdzies indziej sie ustawia? bo jest jeszcze jakas opcja spd. tylko czy jak mam proca na 200 i dam synchro to pamieci pojda na 400 czy na 200? pogubilem sie juz...

tryb synchroniczny jak sama nazwa mowi oznacza taka sama czestotliwosc magistrali pamieci jak i CPU. FSB 400 to tylko taktowanie efektywne (DDR - Double Data Rate) co nijak nie ma sie do wydajnosci :evil: przy efetkywnym 400mhz realne jest 200mhz czyli jak ustawisz dla proca fsb 200mhz (400) i dla pamieci 200 mhz (DDR400) to jest to tryb synchroniczny. Tryb asynchroniczny analogicznie oznacza rozna czestotliwosc fsb pamieci i CPU

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...