Skocz do zawartości
Gordon F

Dysk Laptopowy 2'5 Zabezpieczony Hasłem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadałem niedawno starego DELL CPi 266XT. Sprzedałem go na części i zostawiłem sobie tylko dysk twardy. Dysk to IBM DADA-26480 o pojemności 6490MB. Dysk z JUL 98 :P. Dzisiaj go sobie podłączyłem pod przejściówkę 3'5 do stacjonarnego - BIOS widzi dysk, lecz windows nie. Tknięty dziwnym przeczuciem podłaczyłem dysk do IBM Think Pad - i tam DYSK też wykryło i zaraz po chwili IBM poprosił mnie o hasło :) Juz ucieszony wpisuje hasło i... Mały, głupi problem. Mogę wpisać 7 liter tylko. Hasło mam na 8... :( No po prostu załamka. Sprzedałem Della a zapomniałem zdjąć hasło. Co teraz zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sposób zadziała tylko wtedy gdy sformatujesz dysk.

Podpinasz dysior do lapa, zapodajesz windoze 98, wywalasz partycje i robisz format.

Jeżeli masz system plików NTFS to może to nie przejść ale warto spróbować.

 

Hasło jakoś dało się zdjąć ale za Chiny ludowe nie mogę sobie teraz przypomnieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, udało mi się znaleść sklep "Laptop" w Szczecinie w pasażu A-Z. Gadałem z kolesiem i zgodził się mi pomóc - oczywiście nie bezinteresownie. Na szczęście chce tylko 20zł - ale ja muszę wydać 50zł na kieszonkę na dysk twardy - koleś nie ma, ale resztę już sam skompletuje - zasilacz ma, ramy ma itp. No a kieszonkę sprzedam później na allegro, więc całość się pewnie zamknie w 30 - 40zł. Bardzo mnie to cieszy, bowiem płacić 300zł specjalistycznej firmie to przesada :) Wielkie dzięki za pomoc, dam znać jak wszystko się uda :) Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hasla z hdd nie sciagniesz po przez format bo elektronika blokuje dostep wiec jak chcesz cos wywalac i formatowac? :D

Ekhem ... miałem dyski po jakiejś firmie, włożyłem dyski do swojego lapa i w momencie wejścia do wingrozy chciał hasło. Pierwszy pomysł na jaki wpadłem to formatowanie xp ale się nie udało bo hasło ! Zapodałem więc Win98 i poszło bezproblemowo. Fuks ,że ktoś postawił systemy na FAT32 a nie NTFS !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...