Skocz do zawartości
ryto

Pomoc Przy O/c

Rekomendowane odpowiedzi

mam juz dosyć leciwy sprzęt, abit kt7a (bez raid), durona 800, 256 ramu i kartę GF 2 MX 400 asusa. Mam zamiar dodać kosć 512 ramu i zmienic kartę na GF 4 4600 Ti 128/128. Procka nie będę zmieniał (brak kasy i nie ma ponoc sensu) ale chciałbym go trochę podkręcić. Jestem trochę zielony w oc więc wolę się upewnić.

 

W biosie (soft menu) mam takie opcje:

 

* multiplier: x8 (duron ma zablokowany. wiem że ponoć można to odblokować zamazując ołówkiem jakieś mostki na procku ale to wersja ostateczna. Wolę na razie podkręcić przez fsb...

* cpu/fsb clock: 100/33Mhz

* cpu/fsb plus - fsb co 1 do 28. Mam na 4 (czyli 832Mhz) ale to przecież nic. Przy większych się zacina

* speed error hold: disable

 

* core voltage: 1,600v i zmienia się co 0,025v (tego nigdy nie ruszałęm)

* i/o voltage: 3,40 i leci co 0,10 - tego też nie zmieniałem, nie mam zielonego pojęcia do czego to służy i jak się tym posługiwać

 

Ponadto:

* fast cpu command decode - normal

* force 4 way interleave - disabled

 

Czy ktoś moze mi podać jak powinienem się zabrać tu do oc. Czyli jakieś przykładowe ustawienie, co powinienem zmienic itp... Sam póki co nie chcę próbować bo nie chcę spalić procka, najpeirw wolę się spytać ;-) Nie chcę podkręcić do granic mozliwosci ale żeby chociaż udało się jakiś normalny przyrost mocy osiągnąc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam juz dosyć leciwy sprzęt, abit kt7a (bez raid), durona 800, 256 ramu i kartę GF 2 MX 400 asusa. Mam zamiar dodać kosć 512 ramu i zmienic kartę na GF 4 4600 Ti 128/128. Procka nie będę zmieniał (brak kasy i nie ma ponoc sensu) ale chciałbym go trochę podkręcić. Jestem trochę zielony w oc więc wolę się upewnić.

 

W biosie (soft menu) mam takie opcje:

 

* multiplier: x8 (duron ma zablokowany. wiem że ponoć można to odblokować zamazując ołówkiem jakieś mostki na procku ale to wersja ostateczna. Wolę na razie podkręcić przez fsb...

* cpu/fsb clock: 100/33Mhz

* cpu/fsb plus - fsb co 1 do 28. Mam na 4 (czyli 832Mhz) ale to przecież nic. Przy większych się zacina

* speed error hold: disable

 

* core voltage: 1,600v i zmienia się co 0,025v (tego nigdy nie ruszałęm)

* i/o voltage: 3,40 i leci co 0,10 - tego też nie zmieniałem, nie mam zielonego pojęcia do czego to służy i jak się tym posługiwać

 

Ponadto:

* fast cpu command decode - normal

* force 4 way interleave - disabled

 

Czy ktoś moze mi podać jak powinienem się zabrać tu do oc. Czyli jakieś przykładowe ustawienie, co powinienem zmienic itp... Sam póki co nie chcę próbować bo nie chcę spalić procka, najpeirw wolę się spytać ;-) Nie chcę podkręcić do granic mozliwosci ale żeby chociaż udało się jakiś normalny przyrost mocy osiągnąc.

Pozdrawiam.

Po pierwsze :

* force 4 way interleave - ustaw na ENABLED

 

drugie :

 

* core voltage: 1,600v , mozesz ustawic na 1,750v

 

i dopiero sprawdzic czy pojdzie wiecej jak 832 MHz

 

W opcji * cpu/fsb clock: 100/33Mhz powinno byc do wyboru 133/33 , mozesz tak ustawic pod warunkiem ze wczesniej napiecie ustawiles na 1,75...

 

wtedy procek powinien byc 1064 Mhz ... , ale to juz przy dobrym chlodzeniu i szczesciu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedłóg mnie jest sens w wymianie proca :) Miałem Durona 1,0 i GF3 TI200, po zmianie proca na Athlona 2000+ miałem ponad 1000 punktów wiencej w 3DMark2001SE. Co do odblokowania mnożnika: http://www.tomshardware.pl/column/20011124...ocingxp-03.html :D Filmik jest dobrej jakości. Metoda łączenia mostków pasto, choc bezpieczniej chyba ołuwkiem... Ja to robiłem lutownico :rolleyes: (na duronie)

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedłóg mnie jest sens w wymianie proca :) Miałem Durona 1,0 i GF3 TI200, po zmianie proca na Athlona 2000+ miałem ponad 1000 punktów wiencej w 3DMark2001SE. Co do odblokowania mnożnika:

Miałeś tylko dlatego ze w 01 duzo zależało od proca i pamięci, mogłeś puścić 03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...