Skocz do zawartości
adam16v

700mhz Przy Cl 2.5 I 3.0v

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Mam sprzęt jak z podpisu. Niedługo będe zmieniał procesor i szukam pamięci które w asynchro będa robic jakies 700mhz przy najluźniejszych ustawieniach 2.5-4-4-8 i max 3.0V. Oczywiście na intelu w dualu. Jeśli jest ich więcej prosze o podać jakie żebym miał wybór. Jedyne szybkie pamięci z jakimi miałem doczynienia to D43 no ale te moje to max co robią to jakieś 530mhz. Domyślam się że jakies winbondy dały by radę ale wiem że któreś z nich potrzebuja wysokiego V powyżej 3.0 a tyle moja płyta główna nieda. Nie zależy mi na ostrych timingach. Prosze o radę, które z nich najbardziej opłaci się kupić! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię abyś znalazł DDR1 robiące tyle z CL2.5

O ile mi wiadomo tylko memorki na TCCD są do tego zdolne, ale to i tak wybitne sztuki, do tego Intel.

Za dużo chcesz IMO.

A winbondy są stworzone do CL2.0 i napięc >3.3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

winbondy to max 275 MHz do codziennej, super stabilnej pracy i to prawie jedynie tylko 2x256 MB :-P

Intel + DDR1 = 350 MHz FSB 1:1? :lol: to niemożliwe... najprędzej na jakieś 310 pójdą ci dobre sztuki Hynix D5 na 3-4-4-8 2T PAT disable :? TCCD pięknie fikają tylko na AMD <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, niewiedziałem że taka jest róznica pomiędzy Amd a Intelem odnośnie pracy pamięci! W takim razie co szukać do intela? Hynixy d5 cz winbondy?

jak do tej płyty co masz w podpisie to winbond odpada na starcie

wątpie żeby któreś ddr1 poszło wiecej niż 600 z gwarancją na 100% a na 700 to musiał byś mieć ddr2

zapomniałeś istotnej rzeczy jaka pojemność ma być tych pamiątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak moje Samsungi robią 700Mhz przy cl 3 4 4 8 ;D, myślę że nie znajdziesz sztuk działających na cl 2.5 przy takiej czestotliwości a tym bardziej na platformie Intela :D

 

"Hynixy d5 cz winbondy?"

Jeżeli masz możliwośc dać vcore >3.0 to winbond. W innym przypadku tylko Hynix i Samsung, jednak o 700Mhz przy cl 2.5 nie masz co marzyć ;D:D:D

Podobno Samsungi UCCC ostatnio ładnie śmigają, a są w bardzo przystępnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie 1:1 a w asynchro. Teraz kwestia ile wyciśnie mój p4m. Teraz czekam do soboty na płytę i zobaczymy. Te 700mhz to było tak optymistycznie jeśli proc by zrobił fsb 263mhz przy ustawieniu 3:4 proc do pamięci. Bo puki co nie planuję przechodzić na lga775 i ddr2 a chciałbym mieć jakąś "ładną" przepustowość pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P4-M obecnie a dzisiaj mi uciekł Celeron Dothan - był za 1zł BCM i nikt nie licytował.

 

 

Co do pamięci, nie polecam XBLK 600 na platformę Intela bo nie można z tym do porozumienia dojść. Max to było 290MHz przy 2.5-4-4-8 i tak stabilne na 3/4. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...