Skocz do zawartości
sunweb

Asus A7j Vs. Hp Nx9420

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Zdecydowałem się ostatecznie na dwa modele:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=26692

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=26694

Przy czym kluczową kwestią dla mnie będzie tutaj matryca i jej jakość. Wiem, że jest różnica w procesorze, ale już wole wolniejszy procek, jeśli miałoby się okazać że Asus ma lepszą matryce niż HP. Proszę Was o opinie, który laptop wybralibyście będąc na moim miejscu. Przeznaczenie: programowanie, programu graficzne (Photoshop, Flash, Zend itp.).

 

Pozdrawiam Krzysztof Gaudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Zdecydowałem się ostatecznie na dwa modele:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=26692

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=26694

Przy czym kluczową kwestią dla mnie będzie tutaj matryca i jej jakość. Wiem, że jest różnica w procesorze, ale już wole wolniejszy procek, jeśli miałoby się okazać że Asus ma lepszą matryce niż HP. Proszę Was o opinie, który laptop wybralibyście będąc na moim miejscu. Przeznaczenie: programowanie, programu graficzne (Photoshop, Flash, Zend itp.).

 

Pozdrawiam Krzysztof Gaudy

To są dwa świeżutkie modele,wątpie żeby ktoś je już miał albo je widział (Asusa chyba ktoś już kupił na forum,poszukaj w wątku o A6j).W sumie te dwa modele mocno się różnią od siebie. HP jest zdecydowanie bardziej mobilny (3,3kg i 4h na baterii),ale nie wiem jak to sie przekłada na co innego.Najlepiej jest sprawdzić osobiście jak oba sprzęty się prezentuja ale mam świadomość że raczej jest możliwość w polskich realiach nieosiągalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Asus a to za sprawa miedzy innymi wyjscia DVI ktore we wspomnianych programach sie przydaja gdy chcesz podlaczyc panel LCD. Co do matryc to na bank ci nie powiem bo nie wiem ale to DVI czesciowo jakby eliminuje ten problem gdyby jednak Asus mial gorsza (w co watpie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

 

Ze względu na cenę tych modeli raczej nie licz na zbyt wiele opinni na ich temat... Powiem więcej - wcale na to nie licz...

 

Na bezpośrednią konfrontację obu modeli też się nie nastawiaj bo raczej nie znajdziesz sklepu w którym będą wystawione oba... Najczęściej sklepy mają na półkach laptopy nie przekraczające 4000 - 5000 zł.

Może spróbuj wybrac się do jakiegos salonu firmowego aby zobaczyc na żywca chociaż jeden z modeli...

 

Jeżeli chodzi o matryce to uważam że HP montuje lepsze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dziękuję Wam za opinie, ale widzę że co opinia to inna:) Wie ktoś może w jakim mieście te modele (chociaż jeden) można zobaczyć na żywo? Choćbym pół Polski jechał to na pewno pojadę - troche kasy jednak kosztują, dlatego chce dokonać dobrego wyboru. A dlaczego matryca? Dzisiaj oglądałem matryce właśnie LIVE w innych notebookach i Amilo (Fujitsu Siemens) bije na głowe wszystkie moim zdaniem. Dalej plasuje się Toshiba, Acer i dopiero HP, ktory moim zdaniem tą matryce ma na prawdę słabo wykonaną - ale to tylko moje porównaniu 6-7 laptopów stojących obok siebie. Zdziwiłem się, że są aż tak duże różnice w jakoś obrazu na tych laptopach. Akurat żadnego Asusa tam nie było niestety :/ Najprawdopodobniej wezmę Asusa jednak, ale proszę o opinie na temat matryc wszystkich, którzy mają Asusy i HP. Wcześniej nie myślałem, że to będzie taka kluczowa sprawa. A może ktoś ma propozycje alternatywne dla tych notebooków? Wszelkie opinie mile widziane :)

 

Pozdrawiam Krzysztof Gaudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również planuję zakup laptopa w najbliższym czasie i również zastanawiam się nad tym modelem HP. Na jego temat mogę powiedzieć tylko tyle, ze jeśli chdzi o pracę w grafice to na Twoim miejscu wybrałbym jednak tego hp ze względu na rozdzielczość która jednak ma istotne znaczenie przy pracy w grafice ( sam pracuję na programach CAD więc coś o tym wiem) również widziałem ten model i moim zdaniem jest godny polecenia przede wszystkim jest lekki nak na 17" matryce i ma niezły czas pracy na bateriach.

A tak przy okazji to może ktoś mówgłby mi doradzić czy warto dopłacać prawie 500zł za procesor 2,0GHz w tym hp zamiast 1,83GHz ( te modele z różnią się jedynie taktowaniem procka więc nie wiem na co sie zdecydować) napewno chcę ten model hp kupić tylko problem jest przy wyborze procka.

 

http://www.notebook.strefa.pl/main/hp-comp...9d237a204cd7302

tu są te dwa modele ( interesują mnie te z procesorem T2400 lub T2500) :wink:

 

z góry dziękuję kazdemu kto mógłby mi powiedziec na ten temat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dziękuję Wam za opinie, ale widzę że co opinia to inna:) Wie ktoś może w jakim mieście te modele (chociaż jeden) można zobaczyć na żywo? Choćbym pół Polski jechał to na pewno pojadę - troche kasy jednak kosztują, dlatego chce dokonać dobrego wyboru. A dlaczego matryca? Dzisiaj oglądałem matryce właśnie LIVE w innych notebookach i Amilo (Fujitsu Siemens) bije na głowe wszystkie moim zdaniem. Dalej plasuje się Toshiba, Acer i dopiero HP, ktory moim zdaniem tą matryce ma na prawdę słabo wykonaną - ale to tylko moje porównaniu 6-7 laptopów stojących obok siebie. Zdziwiłem się, że są aż tak duże różnice w jakoś obrazu na tych laptopach. Akurat żadnego Asusa tam nie było niestety :/ Najprawdopodobniej wezmę Asusa jednak, ale proszę o opinie na temat matryc wszystkich, którzy mają Asusy i HP. Wcześniej nie myślałem, że to będzie taka kluczowa sprawa. A może ktoś ma propozycje alternatywne dla tych notebooków? Wszelkie opinie mile widziane :)

 

Pozdrawiam Krzysztof Gaudy

ten model hp 9420 widzialem w Vobisie w lubelskim Tesco...szczerze moiwac nie jestem znawca matryc ale stoi on kolo quosmio no i obraz jest nieco bidny:)...w kazdym razie mozna go tam zobaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe modele, wiec pytania o matryce i jej jakosc sa raczej nie na miejscu ;) Polecam matryce QD15TL03 15,4" (montowana swego czasu w VAIO seria K).

limerro wielkie dzięki za radę ale jako, ze jestem architektem to bardziej interesują mnie matryce 17" :wink:

A w lapkach z T2500 też widziałem oferty z matrycami o rozdzielczości 1680X1200 ( własnie nx9420 T2500 to był )

Edytowane przez mia_mai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej wziazc HP lub Samsunga - 3,35 kg a 4,1kg w przypadku Asusa to roznica. Poza tym Asus to bardziej komp multimedialny do rozrywki, niz do pracy.

Dlatego zdecydowałem sie na HP nx9420 tylko nie za bardzo wiem który procesor bo jak jush wcześniej napisałem lapki z prockiem T2500 też mają rozdzielczość 1680x1200

Ale załóżmy, zę modele w których wybieram mają taką samą rozdzielczość i tylko procki się różnią. Czy warto dopłacać prawie 500 zeta za 2,0GHZ????

Oczywiście cały czas mówimy głównie o lapku przeznaczonym do pracy

Edytowane przez mia_mai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie wiem jak wygląda ta matryca w HP, ale musze to sprawdzić. Swego czasu byłem bliski skuszenia się na Asusa A6j, jednak wiele negatywnych komentarzy co do matrycy na chwile ostudziło mój zapał. Dzisiaj dodatkowo widziałem jakiegos innego asusa z prawdopodobnie ta sama matryca i faktycznie konty w pionie były żałosne ... jak w IBMie R50e którego kiedys sprzedałem własnie z tego powodu. Co by nie mowic - matryca jest kluczową sprawą, ktora moze bardzo zespus przyjemnosc z posiadania lapka. Dodatkowo te dyski 4200 to żart przy tym klasie sprzecie (chyba ze w A7j jest juz 5400). I się grzeją.

Co prawda Asusa lubie, wlasnie na nim pisze te wiadomosc (ale to stary model, za to matryca 1920x1200 i z dobrymi kontami), ale szczerze mowiac pozostaje mi przy tej serii A wciąz to "ale". A te wątpliwosci wywołuja wątpliwości, jezeli ma sie wydac 6-7 tysi. Seria W1 ze splendid video (dopiero wejdzie do sklepow) moze przyniesc tutaj poprawe, ale i cena sie pewnie "poprawi" :)

 

Podsumowując: Wady asusa juz wszyscy znamy ...

 

Dlatego ten HP to bardzo ciekawa, swierzutka alternatywa. Sprobuje go gdzies w sklepie wyczaic to wtedy dam znac jak to widze. A poza tym HP to jednak marka topowa. Rzecz w tym, że tutaj nie mamy takiej dokladnej diagnozy, stad wydaje sie kuszący. Potem mogą wyjsc minusy ... a może i nie. W tym drugim przypadku wybor bedzie oczywisty.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie wiem jak wygląda ta matryca w HP, ale musze to sprawdzić. Swego czasu byłem bliski skuszenia się na Asusa A6j, jednak wiele negatywnych komentarzy co do matrycy na chwile ostudziło mój zapał. Dzisiaj dodatkowo widziałem jakiegos innego asusa z prawdopodobnie ta sama matryca i faktycznie konty w pionie były żałosne ... jak w IBMie R50e którego kiedys sprzedałem własnie z tego powodu. Co by nie mowic - matryca jest kluczową sprawą, ktora moze bardzo zespus przyjemnosc z posiadania lapka. Dodatkowo te dyski 4200 to żart przy tym klasie sprzecie (chyba ze w A7j jest juz 5400). I się grzeją.

Co prawda Asusa lubie, wlasnie na nim pisze te wiadomosc (ale to stary model, za to matryca 1920x1200 i z dobrymi kontami), ale szczerze mowiac pozostaje mi przy tej serii A wciąz to "ale". A te wątpliwosci wywołuja wątpliwości, jezeli ma sie wydac 6-7 tysi. Seria W1 ze splendid video (dopiero wejdzie do sklepow) moze przyniesc tutaj poprawe, ale i cena sie pewnie "poprawi" :)

 

Podsumowując: Wady asusa juz wszyscy znamy ...

 

Dlatego ten HP to bardzo ciekawa, swierzutka alternatywa. Sprobuje go gdzies w sklepie wyczaic to wtedy dam znac jak to widze. A poza tym HP to jednak marka topowa. Rzecz w tym, że tutaj nie mamy takiej dokladnej diagnozy, stad wydaje sie kuszący. Potem mogą wyjsc minusy ... a może i nie. W tym drugim przypadku wybor bedzie oczywisty.

 

Pzdr

 

dm1 jesli chcesz zobaczyć gdzieś ten model Hp to odwiedź sklep Vobis-u oni mają go jush na półkach. Tylko szkoda, że mają model z najsłabszym prockiem T2300 a jednoczęśnei z dość słabą matrycą bo z rozdzielczością jedynie 1400x 900 i nie BV ale trudno. Model z prockiem T2400 ma jush matryce BV i posiada rozdzielczość 1680x1050 tak wiec zapewne będzie znacząca różnica w jakośći obrazu pomiędzy tymi matrycami jednak tego modelu z T2400 nie widziałem jeszcze w sklepie. Ale jeśli przypadnie Ci choć w pewnym stopniu ta matryca z T2300 to napewno polubisz tą lepszą.

 

p.s

z tego co czytałem to hp w modelu z prockiem T2500 opcjonalnie wkładają matryce BV z rozdzielczością 1920x1200

 

P.s.s

jełsi ktoś wie jush coś więcej na temat modelu hp nx9420 to bardzo prosze o podzielenie się informacjami bo chciałbym ten model kupic ale znając jakieś większe szczegóły.

 

Z góry dzięki za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Vobisie w Wawie no i musze powiedzieć, że ten HPek zrobił na mnie wrażenie. Niestety chyba najbardziej w tym, czego Ty Limerro akurat doświadczyć nie mogłem, bo jakości wykończeń, dotyku itd.

Widziałem wersje z matrycą 1440x900 bez Bright View. Konty ok, moze nie jest to jakis mega wypas, ale bardzo dobrze jest, a biorąc pod uwage, ze wersja która mnie (i innych tutaj) interesuje ma matryce jeszcze lepsza, to chyba nikt nie bedzie narzekal. Szczególnie jezeli postawi obok Asusa, do ktorego kontów są spore zastrzezenia.

 

Co jeszcze - swietne wykonczenia i jakosc. Super uklad klawiatury (numeryczna, home, pg itp na górze), fajne klawisze przy touchpadzie (ktory tez dziala oki a na benchmark.pl sie nim zachwycaja bo jest on tez w slabszym modelu). Jak sie otwiera i zamyka lapka, to klapa dziala po prostu fenomenalnie. Skoki klawiszy tez mi bardzo pasuja, ale tuatj jest to juz indywidualna preferencja. Przydny moze tez byc ten klawisz skrotowy do ustawien lapka i kalkulatora.

No i jest duzy :) ja sie troche wahalem przez caly czas myslenia o zakupie miedzy 15,4 i 17 wiec ma do dla mnie znaczenie. Ktos, kto jest zdecyedowany na 17 nawet nie zwroci uwagi. Dla mnie ten lap to tez bedzie glownie DTR, wiec pewnie tez to łykne :)

Przy tym trzeba pamietac, ze jak na 17 jest to notebook leciutki i z dobra bateria, wiec niejako jest to rekompensowane dla userkow, ktorzy chca od czasu do czasu ponosic go ze soba.

 

Aha co do wykonczen, zeby nie bylo ze sie zachwycilem po wczesniejszym obcowaniu z jakims low-endem. Mialem IBMa R50e (z shitowa matryca), wiec sprzet tez pozadny pod wzgledem jakosci i dopasowania. Choc generalnie na kompach sie nie znam tak jak wielu z Was tutaj :)

 

Generalnie to nie mam zastrzezen poki co - dotad zawsze cos mi nie pasowalo, a to w Toshibie rozmieszczenie klawiszy i wtykow, a to w Asusie ciepełko, dysk i matryca, a to w Acerze ... sam Acer :P Tutaj poki co niczego nie widze, a przy takiej kasie to chyba najwazniejsze. Moralniaka miec nie chce, wiec jezeli mam jeszcze wydac te pare stow wiecej niz planowalem, to musi to byc warte. Na dzisiaj sadze, ze tak wlasnie jest.

 

Pzdr.

Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prawdopodobnie w tym tygodniu kupię tego Hpeka amatrycą WSXGA jelsi tylko jakiś sklep w Warszawie będzie w stanie mi go z hurtowni sprowadzić w rozsądnie któtkim czasie :D

A swoją drogą to ciekawe dlaczego HP Polska wprowadza na polski rynek model z prockami o trzech prędkościach taktowania a najczęściej w sklepie są T2300 i T2500. T2400 jest zazwyczaj na telefonik na zamówienie :? Może to przez ta lepsza matrycę??

 

p.s

Jeśli ktoś jush moze wie gdzie poza Vobis-em można kupic tego lapka to prosze o info (zależy mi na czasie i nie ukrywam, ze ten tydzień bardzo by mnie satysfakcjonował)

 

p.s.s

Ja jak narazie znalazłem jeden sklep ale dopiero w poniedziałek bede do nich dzwonił czy mi go szybka mogą sprowadzić ( chyba jak na telefon mają to 24-48 godzine i powinni mieć??? )

 

jak tylko będe miał tego lapka to wrzuce jakąś wstępną reckę natemat pierwszych wrażeń używania :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model z T2400 tez chyba wystepuje w wersji bez szyby (bez BrightView), wiec sie dopytaj. A swoja droga to tez pewien problem w wyborze, bo jak wszyscy wiemy szyba ma swoje zalety i wady(choc jest drozsza), kwestia preferencji indywidualnych, ja sie waham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model z T2400 tez chyba wystepuje w wersji bez szyby (bez BrightView), wiec sie dopytaj. A swoja droga to tez pewien problem w wyborze, bo jak wszyscy wiemy szyba ma swoje zalety i wady(choc jest drozsza), kwestia preferencji indywidualnych, ja sie waham.

I tu rozwieję Twoje wątpliwości bo z tego co widziałem, czytałem i dowieadywałem się to model z T2400 niedość, zę ma matrycę o lepszej rozdzielczości to w dodaktu jest to matryca BV (BrightView). Natomiast modele T2300 i T2500 mają zwykłe matryce WXGA więc jeśli nie masz większych zastrzeżeń do tych z Vobis-u to w T2400 napewno ich miał nie będziesz.

Ja jush jestem pewien, ze chcę kupić własnei model z T2400. :wink:

Jednak na niektórych stronach o tychmodelach hp widziałem opis, ze opcjonalnie można mieć w T2500 taką samą matrycę jak ma T2400. Tylko należałoby zadaćsobie pytanie czy warto czekać na specjalne zamówienie tegomadelu z lepsza matryca skoro to tylko 140MHz różnicy w procku i czy warto dopłacac prawie 500zł bo nie sądze, zęby bła jakaś ogromna różnica miedzy tymi prockami.

Ja jestem architektem więc mogę powiedzieć, zępracuję na jedynch z najbardziej wymagających graficznie programach CAD i obecnie 1,6GHz w moim PC mi starcza wiec co dopiero 1,83GHz i do tego Core Duo w zupełności powinno zaspokoić nawet wybrednego użytkownika.

Tak jak mówiłem jak tylko będe go miał ( 85% że w tym tygodniu) zamieszczę coś wiecej i dokładniej o tym lapku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO nie warto.

 

A wracają do matrycy ... tylko ze ja nie jestem wcale taki pewien, czy chce BV. Niby konty lepsze, nie ma jasniejszych i ciemniejszych miejsc i kolory sa sliczne, ale z drugiej strony te odblaski ... wzrok sie bardziej meczy i jakby nie patrzec moze to przeszkadzac przy intensywnych zrodlach swiatla. A wiec sa i plusy i minusy. Co Wy o tym sadzicie? Czy ktos z was ma "szyby" i nie jest to meczace?

Dzisiaj spytalem sie, czy istnieje w ogole do tych lapow matryca o rozdzielczosci 1680x1050 ale bez BV, bo nie jestem pewien - w niektorych sklepach nie jest podane, ze matryca jest BV, ale to raczej nieprecyzyjnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do "szyby" mialem kiedys monitor crt samsunga... mozliwe ze mial cos podobnego do BV... (ekran sie blyszczal) oddalem go po 30 minutach :blink:

 

Komputronik podaje tak jak pisze dm1 2400 ma BV i inna rozdzielczosc... ogolnie nowy nx 9420 wyglada bardzo ciekawie ... i jesli ktos moze wydac te 6 tys i potrzebuje koniecznie lapa to ten model wydaje sie ekstra... chyba najlepszy obecnie config za ta kwote :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Oglądałem Hp Nx9420 w wersji z prockiem T2300 i matrycą bez BV i muszę powiedzieć że laptopek prezentował się rewelacyjnie. Sprzęt jest w Vobisie w Gdańsku - Wrzeszczu przy dworcu. Niestety dużo droższy niż w Komputroniku HP Compaq nx9420 ES440EA a w Vobisie kosztuje 6399 Złotych.

Sądzę że w cenie Vobisowej można zakupić lapka + większy Ram w Komputroniku, co powinno dodatkowo go podrasować.

A co do wersji z T2400 nie mogę jej ocenić bo nie widziałem jej w Trójmiejskich sklepach. Jeśli ktoś widział w Trójmieście to proszę o cynk.

Jak dowiadywałem się w Asusie to wspominali że 17" w modelu A7J wcale nie jest lepsza od tej z A6J, więc myślę że lepiej jest zakupić nawet tą wersję Hp Nx9420 ze zwykłą matrycą niż Asusa .

Przyglądałem się Hp-kowi z e wszystkich stron i obraz był bardzo ładny, nawet z boku , z góry nie było widać efektów jakich doznają właściciele Asusów z seri A6J (chodzi o efekty związane z przechodzeniem czerni przy oglądaniu przy innych kątach w negatyw kolorów).

A mniejsza rozdziałka ekranu też na pewno nie będzie przeszkadzała w grach a tylko je przyśpieszy w ustawieniach natywnych. W końcu 1440 x 900 piksele to też nie mało.

Ja skreśliłem już w swoich planach Asusa, a Hp staje się bliższy sercu zwłaszcza w cenie 5864 Złotych z komutronika. I jak pisałem wyżej zawsze można zaoszczędzone pieniążki przeznaczyć na wymianę Ramu.

Jeśli ktoś znajdzie jakieś ciekawe strony z testami Hp Nx9420, to proszę o linki.

 

Ps.: Wszystkiego Najlepszego z okazji Świąt Wielkanocnych dla Forumowiczów. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) a w Vobisie kosztuje 6399 Złotych.(...)

Wydaję mi się,że ten HaPek z Vobisu ma dysk 80 GB,jutro spojrzę w Vobis(REAL)Olsztyn.(Komputronik ma z dyskiem 60 GB)

Ale fakt faktem,że prezencję ma wyśmienitą :)

Edytowane przez Namod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ponownie,

ja jestem jush szczęśliwym posiadaczem tego Hp-eka nx9400 z prockiem T2400 i matrycą BV. Muszę przyznać, ze do lapka nie mam najmniejszych zastrzeżeń nomoże naped optyczny w niektórych sytuacjach mógłby być nieco cichszy. Ale ogólenie lapek jest naprawde baaaardzo cichy i nagrzewa się powoli ( trzymając go na kolanach ciepło jest odczuwalne po mneij więcej 40 minutach moze nawet dłooożej :D ) Co do dysku to faktycznie w większości sklepów jest oferowany z dyskiem 80Gb ( ja tez taki mam) Wracając do matrycy to naprawdęnie ma się do czego przyczepić zarówno w programach CAD jak i w grach sprawóje się super nei wspomnę o filmach. Jeśli chodzi o czes pracy na bateriach to jest to około 3-4 godzin w zależności co się robi. Jak narazie nie miałem czasu na zrobienie jakichkolwiek testów ale postaram siew najbliższym czasie takowe zrobić i coś dopisze.

Ogólnie podsumowując w moim przekonaniu lapek jest wart swojej ceny.

 

p.s

jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem tego lapka w Warszawie to moge podać namiar na sklep, w którym ja kupowałem. Chyba najtaniejej z tego co w necie szukałem i naprawde szybko ( w środę do nich zadzwoniłem a w piątek rano już mogłem odebrac lapka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byloby super jakbys skrobnal recke :)...powiedz mi czy ta matryca (rozumiem ze WSXGA+ jest briteview czy matowa...bo ponoc sa dwa rodzaje...acha zapewne widziales tez te matryce w modelu z T2300? czy jest duza roznica?

acha..w koncu karta w tym modelu ma ile RAMu...spojrzcie tutaj 2087215[/snapback]

witam wszystkich ponownie,

ja jestem jush szczęśliwym posiadaczem tego Hp-eka nx9400 z prockiem T2400 i matrycą BV. Muszę przyznać, ze do lapka nie mam najmniejszych zastrzeżeń nomoże naped optyczny w niektórych sytuacjach mógłby być nieco cichszy. Ale ogólenie lapek jest naprawde baaaardzo cichy i nagrzewa się powoli ( trzymając go na kolanach ciepło jest odczuwalne po mneij więcej 40 minutach moze nawet dłooożej :D ) Co do dysku to faktycznie w większości sklepów jest oferowany z dyskiem 80Gb ( ja tez taki mam) Wracając do matrycy to naprawdęnie ma się do czego przyczepić zarówno w programach CAD jak i w grach sprawóje się super nei wspomnę o filmach. Jeśli chodzi o czes pracy na bateriach to jest to około 3-4 godzin w zależności co się robi. Jak narazie nie miałem czasu na zrobienie jakichkolwiek testów ale postaram siew najbliższym czasie takowe zrobić i coś dopisze.

Ogólnie podsumowując w moim przekonaniu lapek jest wart swojej ceny.

 

p.s

jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem tego lapka w Warszawie to moge podać namiar na sklep, w którym ja kupowałem. Chyba najtaniejej z tego co w necie szukałem i naprawde szybko ( w środę do nich zadzwoniłem a w piątek rano już mogłem odebrac lapka)

Edytowane przez elvesbrew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwilowo nie mam czasu na recke tylko na krótkie wypowiedzi.

tak widziałem te matryce i moim zdaniem miedzy ta w T2300 a tą Bright View w T2400 jest ogromna różnica na plus matrycy w T2400. jak dla mnei nei ma nawet co porównywać :D ja mam matrycę BrightView i jest super i jest to WSXGA+ czyli 1680x1050.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwilowo nie mam czasu na recke tylko na krótkie wypowiedzi.

tak widziałem te matryce i moim zdaniem miedzy ta w T2300 a tą Bright View w T2400 jest ogromna różnica na plus matrycy w T2400. jak dla mnei nei ma nawet co porównywać :D ja mam matrycę BrightView i jest super i jest to WSXGA+ czyli 1680x1050.

POZDRAWIAM

ok...teraz tak czytalem ze hp dowala strasznie duzo bloatwaru i ze trudno jest postawic czystego windowsa? probowales cos takiego robic? i w koncu twoja radek ma 128 czy 256 MB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radek ma 256 ( 128 własnej i 128 współdzielonej z RAM ) ale powiem Ci, że to wystarcza w zupełności

ja pracuję na nim jako architekt i zdaje egzamin na wszystkich programach graficznych jakie używam

w tym najnowszy photoshop bez żadnego zastanawiania się dłuższego.Ale dokładnie na 100% pewien nei jestem jak to jest takdo końca- bazuję na tym co mi znajomy ze sklepu powiedział. nie wgrywałem Windowsa jeszcze ponieważ na lapku dostajesz oryginalnego windowsa preinstalowanego wi po pierwszym uruchomieniu go sam się instaluje system - nie było przy tym najmniejszego problemu.

Ja równeiż przed zakupem czytałem na ten temat, ze na dwurdzeniowe ciężko wgrąc windowsa i gadałem z ludźmi o tym i faktycznie na dwurdzeniowego ASUS-a były problemy z instalacją jak narazie w tym Hp nie ma żadnych problemów i ludzie również mówią, że na tym kompienie powinno z tym być najmniejszych "ale...."

 

p.s

dla pozostałych hciałem dac sprostowanie wczoraj się przyjżałem dokładniej pracy lapka i doszedłem do wniosku, zę to dysk czasem troche głośniej chodzi przy filmach a nei jak wczoraj podałem naped optyczny. SORKI za pomyłkę.

Edytowane przez mia_mai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ze mecze :) ale przymierzam sie do tego notka ale naprawde nie za wiele mozna na necie znalezc wiec jestes bardzo cennym zrodlem informacji:)...masz 2x512 Ramu czy 1x1024 mi w Vobisie powiedzieli ze nie mozna wziac 1x1024...

spoko pytaj bo sam miałem problmy z informacją ponieważ jak pewnie wiesz ten lapek jaet w Polsce od około 2 tygodni dopiero więc mało kto go ma.

co do Ramu to nie sprawdzałem ale zarazodkęce płytke i sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dali ci windowsa XP czy home? standardowo jest home ale znalazlem sklep gdzie jest prof.. i jak z z gwara standardowo to chyba rok ale osoby fizyczne maja na dwa?

 

dokładnie tak jest nafirme jest tylko roczek ( ale ja ją sobie rozszerzę w hp niedłooogo)

mam XP home edition ale musze tu powiedzieć, zę przecież miedzy home a professional nie ma jakiejś większej różnicy wiec po co przepłacać.

jesteś może z wawy?? jelsi tak to mam dobry sklep jeśli Cię to zainteresuje a jesli nei to moge Cilink na ich sklep internetowy podać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...