Skocz do zawartości
Michrz

Uszkodzenie : Matryca, Czy Taśma?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dostałem starego laptopa (uszkodzonego) i chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś już się spotkał z problemem, który opiszę :

-Laptop, jeśli chodzi o działanie jako komp podłączany do monitora działa ok, ale kłopot jest z wyświetleniem obrazu na matrycy. Mianowicie laya po niej cała masa pasków (poziomych), szerokości 1 pixela, ale tak, że to co jest na ekranie jest czytelne. Tzn korzystać się da, ale bardzo niewygodnie. Paski występują zwłaszcza przy ikonkach i innych 'zaburzeniach' gładkości gładkiego tła Win98.

 

No i właśnie : czy ktoś się z tym już spotkał? Bo jeśli to wina matrycy, to gorzej, ale jeśli taśma (nie wymieniana) to może jest sens wymienić.

I jeśli kogoś interesuje to laptop = stary Dell Latitude Cpi, z P2 266 Mhz i 64 MB RAM.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze elektronika w samej matrycy + tasmy ktore potrafia stracic kontakt przez co moze byc efekt taki jak opisujesz.

Jezeli stwierdzisz ze i tak matryca na zlom to ja rozbierz i postaraj sie poprawic lutowanie tasm...moze pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że odkopuje temat, ale problem mam podobny czyli odpowiedź na pytanie taśma czy matryca. Laptop Dell CPi, problem objawia się tak, że po włączeniu maryca z czasnego w przeciągu powiedzmy 2-3 sekund robi się cała biała i już nic nie widać. Po podłączeniu pod monitor jest ok. Laptop jest stary, ale może by się jeszcze do czegoś przydał, jeśli to inwerter lub jakaś taśma to jeszcze mogę wymienić, jak matryca to dam sobie spokój. Jeśli ktoś z Was wie co może dawać takie objawy proszę o informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...