Skocz do zawartości
WoDzu8o4

Dlaczego Po Podłączeniu Do Tv Włącza Się Wentylator?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym obejrzeć film na TV w ciszy... ale nie mogę :mur:

 

Jeśli nie gram w gry, to karta ma obniżone taktowanie przez ATI POWERPLAY (tryb zrównoważone) - dzięki czemu wentylator praktycznie się nie włącza. Po przełączeniu sygnału na TV, POWERPLAY zgłasza, że nie może pracować w tym trybie i ustawia standarowe taktowanie karty. Wtedy obniżam je ręcznie NHC (sprawdziłem, też częstotliowść EVERESTEM - jest obniżona), a mimo to co chwilę włącza się wentylator - tak jakby karta pracowała na normalnych częstotliwościach.

 

Dlaczego tak jest?

Edytowane przez WoDzu8o4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawiam taktowanie NHC to POWERPLAY jest oczywiście wyłączony.

Coś mi świta :rolleyes:

 

U mnie NHC gryzło się z PowerPlay'em, nie dało się wyłączyć PowerPlay'a jak był uruchomiony NHC (po wyłączeniu i ponownym wejściu w ustawienia okazywało się że nadal działa powerplay), dlatego zrezygnowałem z NHC bo mam ustawione skróty klawiaturowe w Catalyst Control Center do wyłączania i włączania PowerPlay'a

 

U mnie wiatrak chodzi na wysokich obrotach tylko podczas grania a normalnie z grafiką na maxa włącza się na średnich obrotach przy temp. ok. 52-55 st.

 

Nie wiem jak zmusić PowerPlay'a do nie wchodzenia z grafiką na maxa po podłączeniu do TV ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie NHC gryzło się z PowerPlay'em, nie dało się wyłączyć PowerPlay'a jak był uruchomiony NHC (po wyłączeniu i ponownym wejściu w ustawienia okazywało się że nadal działa powerplay), dlatego zrezygnowałem z NHC bo mam ustawione skróty klawiaturowe w Catalyst Control Center do wyłączania i włączania PowerPlay'a

Chyba używałeś starszą wersję NHC, bo w najnowszej jest dołączona obsługa PowerPlay'a.

 

U mnie wiatrak chodzi na wysokich obrotach tylko podczas grania a normalnie z grafiką na maxa włącza się na średnich obrotach przy temp. ok. 52-55 st.

To u mnie podobnie. Ale gdy grafa ma obniżoną częstotliwość to wiatrak się włącza dopiero powyżej 65'C na procku B) i właśnie tak powinno być przy odtwarzaniu filmów.

 

Nie wiem jak zmusić PowerPlay'a do nie wchodzenia z grafiką na maxa po podłączeniu do TV ;(

CZY KTOŚ TO WIE? :ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ustawić inną częstotliwość AtiTool'em (v024), ale po przełączeniu na dwa ekrany, zobaczyłem pionowe paski na laptopie, a na TV nic. Sterowniki do karty mam NGO (v1513) więc nie powinny być przyczyną problemu. Możliwe, że przy innej częstotliwości, karta w ogóle nie obsługuje wyjścia na TV. Jeśli tak to NHC i Everest oszukują odczytując częstotliwość karty. Coś tu jest nie tak :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba używałeś starszą wersję NHC, bo w najnowszej jest dołączona obsługa PowerPlay'a.

Nie o to chodzi - tylko NHC używa PowerPlay'a do obniżania taktowania i tu jest kiszka bo gdyby NHC miał własną obsługę taktowania grafiki to problemu by nie było a tak zmiany uniemożliwia mu PowerPlay.

 

CZY KTOŚ TO WIE?

Jest jeden sposób żeby działało - tylko przeczytaj dokładnie i powoli bo nie chce mi się tego później dodatkowo wyjaśniać :)

 

1. możesz ustawić rozdzielczość 1280x800 na swoim TV ?

pewnie nie więc pozostaje albo kupić TV z obsługą tej rodzielczości albo oglądać na większym monitorze który obsługuje właśnie taką rozdzielczość

Edytowane przez contradanza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi - tylko NHC używa PowerPlay'a do obniżania taktowania i tu jest kiszka bo gdyby NHC miał własną obsługę taktowania grafiki to problemu by nie było a tak zmiany uniemożliwia mu PowerPlay.

Skąd ta informacja? Na pewno mówisz o NHC 1.10?

 

Jest jeden sposób żeby działało - tylko przeczytaj dokładnie i powoli bo nie chce mi się tego później dodatkowo wyjaśniać :)

 

1. możesz ustawić rozdzielczość 1280x800 na swoim TV ?

pewnie nie więc pozostaje albo kupić TV z obsługą tej rodzielczości albo oglądać na większym monitorze który obsługuje właśnie taką rozdzielczość

Mogę ustawić rozdzialczość jaką chcę na TV :D najwyżej obraz zostanie obcięty (przemieszczam się wtedy po całym ekranie za pomocą kursora - cały pulpit się przesuwa). Poza tym chcesz mi powiedzieć, że przy rozdziałce 1024x768 karta się bardziej grzeje niż przy 1280x800? :lol:

 

Udało mi się obniżyć taktowanie karty przy sygnale na TV, ale po przełączeniu sygnału. (Później żeby wrócić bez problemu z sygnałem na ekran laptopa muszę znów ustawić defaultowe taktowanie karty.) Jednak nawet przy niskim taktowaniu wentylator włącza się po 5 minutach. Wniosek z tego, że przy sygnale na TV karta się bardziej grzeje (w sumie to bezsensu :huh: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba używałeś starszą wersję NHC, bo w najnowszej jest dołączona obsługa PowerPlay'a

Skąd ta informacja? Na pewno mówisz o NHC 1.10?

"add ATI Powerplay support, improved the ATI Clock Control"

 

Autor wyraźnie napisał że dodał wsparcie ATI PowerPlay, ulepszoną Kontrolę Zegarów ATI

 

"ATI clock is not supported or ATI clock control is locked if ATI's POWERPLAY is active. You have to switch off POWERPLAY to unlock NHC's ATI clock Control"

 

Dokładnie to jest tak jak napisał autor programu wyżej, aby NHC mogło korzystać z funkcji ATI PowerPlay to ATI PowerPlay musi być wyłączone (co nie jest możliwe gdy podłączysz dodatkowy odbiornik na którym będzie wyświetlany obraz z innymi ustawieniami niż na lapku - wtedy karta graficzna generuje dwa obrazy i potrzebuje dużo mocy)

 

Jak zmusić karte do generowania jednego obrazu i wyświetlania na dwóch odbiornikach ? odpowiedz jest oczywista generowany obraz musi zostać wyświetlony w takiej samej rozdzielczości z takimi samymi ustawieniami na jednym i drugim odbiorniku (stąd pomysł na ustawienie na TV rozdzielczości 1200x800), ale może nie działać (nie mam jak sprawdzić), albo w czasie oglądania filmu przełączyć obraz tylko na TV i zrezygnować z wyświetlania na lapku.

 

Mogę ustawić rozdzialczość jaką chcę na TV :D najwyżej obraz zostanie obcięty (przemieszczam się wtedy po całym ekranie za pomocą kursora - cały pulpit się przesuwa). Poza tym chcesz mi powiedzieć, że przy rozdziałce 1024x768 karta się bardziej grzeje niż przy 1280x800? :lol:

Jesteś pewny że ustawiłeś na TV 1200x800 ? To jaki masz TV ?

Cos chyba zamieszałeś ?

 

Udało mi się obniżyć taktowanie karty przy sygnale na TV, ale po przełączeniu sygnału. (Później żeby wrócić bez problemu z sygnałem na ekran laptopa muszę znów ustawić defaultowe taktowanie karty.) Jednak nawet przy niskim taktowaniu wentylator włącza się po 5 minutach. Wniosek z tego, że przy sygnale na TV karta się bardziej grzeje (w sumie to bezsensu :huh: )

Patrz wyżej :)

Edytowane przez contradanza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"add ATI Powerplay support, improved the ATI Clock Control"

 

Autor wyraźnie napisał że dodał wsparcie ATI PowerPlay, ulepszoną Kontrolę Zegarów ATI

Wsparcie, czyli możliwość wyłączenia PowerPlay'a, żeby nie pojawiały się konflikty z NHC. Ciągle nie wiem gdzie przeczytałeś, że NHC używa PowerPlay'a do obniżania taktowania?

 

"ATI clock is not supported or ATI clock control is locked if ATI's POWERPLAY is active. You have to switch off POWERPLAY to unlock NHC's ATI clock Control"

 

Dokładnie to jest tak jak napisał autor programu wyżej, aby NHC mogło korzystać z funkcji ATI PowerPlay to ATI PowerPlay musi być wyłączone (co nie jest możliwe gdy podłączysz dodatkowy odbiornik na którym będzie wyświetlany obraz z innymi ustawieniami niż na lapku - wtedy karta graficzna generuje dwa obrazy i potrzebuje dużo mocy)

Autor napisał, że PowerPlay musi być wyłączony, żeby korzystać z regulacji częstotliwości za pomocą NHC. A gdy przełączasz sygnał na inny wyświetlacz to PowerPlay wyłącza się sam (wyświetla nawet komunikat na ten temat) bo to jest tylko program do obniżania częstotliwości karty, dla oszczędności energii, PowerPlay nie zwiększy Ci mocy karty!

 

Jak zmusić karte do generowania jednego obrazu i wyświetlania na dwóch odbiornikach ? odpowiedz jest oczywista generowany obraz musi zostać wyświetlony w takiej samej rozdzielczości z takimi samymi ustawieniami na jednym i drugim odbiorniku (stąd pomysł na ustawienie na TV rozdzielczości 1200x800), ale może nie działać (nie mam jak sprawdzić), albo w czasie oglądania filmu przełączyć obraz tylko na TV i zrezygnować z wyświetlania na lapku.

Jak chcę obejrzeć film na TV, to nie na dwóch wyświetlaczach :lol:

 

Jesteś pewny że ustawiłeś na TV 1200x800 ? To jaki masz TV ?

Cos chyba zamieszałeś ?

Jestem pewien! I to działało na paru telewizorach (10 letni Sony, 2 letni Sony, ponad 10 letni Grundig) więc pewnie działa na wszystkich z łączem EURO lub S-Video.

 

Rzeczy w tym, że potrafię już obniżyć taktowanie karty jeśli sygnał idzie tylko na TV (w sumie to nawet jak sygnał idzie tu i tu, to karta bez problemu działa na niższych częstotliwościach), ale nic mi to nie daje, bo co chwilę włącza się wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiemy się - wyłączam się z dyskusji bo do niczego ona nie prowadzi, jedyne co mogę Tobie polecić to lekturę zagranicznych forum na którch wyczytasz dokładnie to samo co ja napisałem.

 

Ciągle nie wiem gdzie przeczytałeś, że NHC używa PowerPlay'a do obniżania taktowania?

Używa funkcji, bibliotek programów itd ... PowerPlay'a (może one nie są PowerPlay'a, ale napewno ATI - to nie jest istotne) - które odpowiadają także za to aby przy dwóch odbiornikach włączyć tryb optymalna wydajność (i już nie wnikajmy czy PowerPlay jest w tym czasie włączony czy nie, najważniejsze że w jakim by nie był stanie to i tak uaktywniony zostaje tryb optymalna wydajność po podłączeniu dodatkowego odbiornika)

 

PowerPlay nie zwiększy Ci mocy karty

Jeśli podniesienie taktowania na optymalna wydajność to nie jest zwiększenie mocy to co twoim zdaniem to jest ???

 

Rzeczy w tym, że potrafię już obniżyć taktowanie karty jeśli sygnał idzie tylko na TV (w sumie to nawet jak sygnał idzie tu i tu, to karta bez problemu działa na niższych częstotliwościach), ale nic mi to nie daje, bo co chwilę włącza się wentylator.

Ok to napisz jak to zrobiłeś, chętnie sam się dowiem

Edytowane przez contradanza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

które odpowiadają także za to aby przy dwóch odbiornikach włączyć tryb optymalna wydajność (i już nie wnikajmy czy PowerPlay jest w tym czasie włączony czy nie, najważniejsze że w jakim by nie był stanie to i tak uaktywniony zostaje tryb optymalna wydajność po podłączeniu dodatkowego odbiornika)

Jeśli podniesienie taktowania na optymalna wydajność to nie jest zwiększenie mocy to co twoim zdaniem to jest ???

To jest powrót do standardowych - zapisanych w chipie karty graficznej - ustawień częstotliwości. I nie ma wtedy znaczenia czy PowerPlay jest włączony czy nie.

 

Ok to napisz jak to zrobiłeś, chętnie sam się dowiem

Przechodzisz na drugi ekran przy domyślnych ustawieniach częstotliwości karty (ja korzystam ze skrótu Acerowskiego LaunchManagera <Fn> + <F5>, ale można też przez okno zaawansowanych ustawień ekranu). Jak już sygnał jest na drugim ekranie (lub na obu) w zakładce Graphic w NHC (przy wyłączonym PowerPlay'u :wink: ) wybierasz ATI Clock Control z dowolnie (w granicach rozsądku) ustawioną częstotliwością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz program ATI tool, wczoraj testowałem i ustawiłem taktowanie grafiki na 60/80 (nie sprawdzałem w trybie dual view) ale ATI tool ma wbudowaną własną obsługę taktowania i ustawienia oraz organiczenia ATI PowerPlay ma w głębokim powa...

 

http://laptoplogic.com/resources/detail.php?id=14&page=6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...