Skocz do zawartości
AdamDyczkowski

Nowy komp i ... :)))

Rekomendowane odpowiedzi

Mój kumpel pojechał dzisiaj do sklepu po nowego kompa.

Przyjeżdża dzwoni do mnie, przyjdź zainstaluj Windowsa. OK

Przychodze z windowsem i jego komp:

Celek 2.0

256 Ramu PC-133

Plytka nie wiem jakis badziew do O/C wogole sie nie nadaje zero opcji w biosie

monit LG 19" flatron

nagrywara 48x i peryferie.

Wkładam Windowsa do napędu i okazuje się, że komp nie wykrywa dysku :)))

Do obudowy nie zajrze bo ma plomby gwar.

Dzwonimy do serwisu, a koleś mówi, że zapomniał zamontować. 80GB Barakuda IV

Eno, takich jaj to z kompem nie miałem.

 

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel  pojechał dzisiaj do sklepu po nowego kompa.

Przyjeżdża dzwoni do mnie, przyjdź zainstaluj Windowsa. OK

Przychodze z windowsem i jego komp:

Celek 2.0

256 Ramu PC-133

Plytka nie wiem jakis badziew do O/C wogole sie nie nadaje zero opcji w biosie

monit LG 19" flatron

nagrywara 48x i peryferie.

Wkładam Windowsa do napędu i okazuje się, że komp nie wykrywa dysku :)))

Do obudowy nie zajrze bo ma plomby gwar.

Dzwonimy do serwisu, a koleś mówi, że zapomniał zamontować. 80GB Barakuda IV

Eno, takich jaj to z kompem nie miałem.

 

Adam

hehehehe :D dobre, odrazu widać jakich fachowców mamy w kraju :D , nikomu się nic nie chce robić, nawet sprawdzić kompa :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj nawet nie wiecie jak ja katowalem sprzedawce ;)

dalem mu wprawdzie troche kasy ale za to wybral najlepiej krecacy sie procek jaki przeszedl przez niego przez prawie miesiac :D

kasy nie bylo duzo bo chyba 20 zl

no a przy odbiorze to musial standardowo rozkrecic obudowe, zeby zobaczyc czy dobrze poskladal

a potem udowodnic ze procek chodzi stabilnie na prawie 900 mhz :twisted: (przez telefon sie zadeklarowal ze pojdzie to trzeba bylo sprawdzic :D)

 

jak wychodzilem ze sklepu to byla chyba jego najszczesliwsza chwila w zyciu :D jush nigdy wiecej nie pokazalem sie w tym sklepie

boje sie o zycie serwisanta :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wilczek zrob tak:

jak maja szybe w drzwaich sklepu to stan na zewnatrz w czarnym plaszczyku i popatrz na klesia od swojego kompa (jak jeszcze tam jest). Spojrz na niego scie Matrixowym wzrokiem! Gosciu ucieknie:) A co do tamtego kompa to trza byc niezlym idiota,zeb zapomniec dyku wlozyc! Ja rozumiem, zalozyc coolera na odwrot, nie wlozyc ramow-ale dysk!? TYLKO W POLSCE! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby sklep sie teraz uparl to moglby niezle zrobic twojego kolege

przy odbiorze podpisywal pewnie odbior zamowionego sprzetu wiec nie ma szans na udowodnienie im ze go nie dali :|

ja jak koopilem kompa to moglem podobnie zrobic tylko ze na odwrot, kolesie nie mieli zadnego poswiadczenia ze dostalem kompa, a ja mialem kwitek z oplaconym zamowieniem :twisted:, tylko ze nie jestem poj.. chamem aby wycinac komus taki numer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj nawet nie wiecie jak ja katowalem sprzedawce ;)

dalem mu wprawdzie troche kasy ale za to wybral najlepiej krecacy sie procek jaki przeszedl przez niego przez prawie miesiac :D

kasy nie bylo duzo bo chyba 20 zl 

no a przy odbiorze to musial standardowo rozkrecic obudowe, zeby zobaczyc czy dobrze poskladal

a potem udowodnic ze procek chodzi stabilnie na prawie 900 mhz :twisted: (przez telefon sie zadeklarowal ze pojdzie to trzeba bylo sprawdzic :D)

gratuluje pomyslu !! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mega lol :D chyba tak to mozna okreslic :)

Sprzedawca debil...debil do potegi...zapomniec wlozyc dysku..o czym on myslal? :mrgreen:

 

No i jak widze ze to wszystko kosztowalo 4000zl. o jezooo...az mnie trzesie..;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miesiac temu kupilem to slicznie.. zajezdzam komp otwarty leci film... potem 3dmark... normalne testowanie sprzetu... potem zakladanie obudowy poskrecanie wszystkiego do kupy i kasa do reki i jestem happy - mam wszystko co chcialem :)

ale to rpzechodzi ludzkie pojecie jak zarabiaja w sklepach na osobach kotre nie maja o tym pojecia (inna grafa gdyby nie Adam to koles pewnie by sie nie zorientowal... zapewne gdyby wstawili mu dysk seagate u6 zamaist barracuda to tez by sie ine zorientowal:)

przeje.... w tym kraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sruhahaahah :D no to kole tez głupi ze sie przyznał dlamnie to był by wstyd :lol: bym wolał powiedziec: "panie przywiez no tego pceta ja go podreperuje" wtedy wlozyc dysk i nasciemniac ze wszystko bylo ok i wtyczka od zasilania pewnie nie docisnieta :lol: hhyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIezły przekręt . ALe nie ma sie z czego śmiać, 3 lata temu kolega kupił kompa za 18000 zł( nie licząc vat- bo do odpisu poszedł) i co patrzę- też nie to, co zamawiał, były duze problemy z odzyskaniem swoich rzeczy, a na koniec pół kompa sie spaliło przy jednej z letnich burz :(

 

Trzeba być spokojnym, bo gdyby sie nie panować, bym poszedł do sklepu, który zabrał mi Radeonka i zrobił demolkę, ale po co mi to? Idę w poniedziałek i rządam zwrotu kasy z tytułu gwarancjii, bo okres ,,przedłużonego serwisiowania" minął już tak czy siak. Więc nie mają czym sie bronić- zajoby wysłali kartę za granicę z powodu wiatraczka!!!!!!! o_O

 

PS- strasznie lamersko wygląda mój sprzęt w podpisie, ale pamięci ze starego kompa niedługo wymienię, karta grafiki jest nie moja- czekam na R200 128 MB, a tego Celeronka 1.7 brałem w przypływie adrenaliny :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze zapomniałem o karcie graficznnej zamiast Geforce 4 4200 64mb wsadzili mu Geforce 4 MX 440 64mb i to wszystko 4000zł !!!

 

Adam

Tak włąściwie co z Ciebie za kumpel? Za tą kasę mógłbyś mu doradzić co kupić i póżniej to złożyć porządnie i było by super (gość oszczędził by kasę i nerwy a miłby lepszego kompa). Dlatego mówię że kupowanie w sklepach to jak rosyjska ruletka, zawsze lepiej poprośić znajomego zającego temat (tylko takiego który rzeczywiście zna się na rzeczy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze zapomniałem o karcie graficznnej zamiast Geforce 4 4200 64mb wsadzili mu Geforce 4 MX 440 64mb i to wszystko 4000zł !!!

 

Adam

Tak włąściwie co z Ciebie za kumpel? Za tą kasę mógłbyś mu doradzić co kupić i póżniej to złożyć porządnie i było by super (gość oszczędził by kasę i nerwy a miłby lepszego kompa). Dlatego mówię że kupowanie w sklepach to jak rosyjska ruletka, zawsze lepiej poprośić znajomego zającego temat (tylko takiego który rzeczywiście zna się na rzeczy).

A czy każdy słucha dobrych rad ???

 

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wilczek - najbardziej lubie takich gosci. Ale jeszcze lepsi sa tacy co gadaja, gadaja, gadaja zebys im zlozyl kompa, podal konfiguracje, a potem i tak zamiast Radeon9000Pro kupują GF4 440 (bo sprzedawca powiedział, że lepszy bo gry na nim wszystkie chodzą) albo poprostu jadą do sklepu dla idiotów i tam kupują 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy każdy słucha dobrych rad ???

 

Adam

Niestety nie kazdy, ale teraz moze juz bedze :wink: .

wilczek i rafał, problem tych ludzi polega na tym że uważają że jak ktoś pracuje w sklepie z kompami to już musi być niewiadomo jakie guru, też takowych spotkałem i próbowałem pomóc, nawet złożyłem im kompa tylko pózniej był be bo pan ze sklepu powiedział ze Durony są złe bo się grzeją jak grzałka :lol: próbowałem tłumaczyć, wyjaśniać niestety jak grochem o ścianę, sklepy mają siłę :wink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo teksty w stylu zoszczendzimy na mobo bo to sie i tak nie przydaje. Jak cos nie ma X GHz lub Y GB to moza sobie olac.

A potem telefon ze cos mi sie komp wiesza, a w kompie najtansza plyta pod P4 i P4 2.53 GHz :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomej ojciec chcial kupic kompa za 3000zl (oczywisice w hipermarkecie) wybral najdrozszy bo myslal ze to najlepsze (bo napisane ze dysk 60GB ale nic wiecej ze ram 512 ale tez nic wiecej czy to sdram czy ddr)... skore z siebie zdzieralem zeby tego nie bral no i przekonalem, chociaz czuje ze nie do konca mi wierzy, obiecalem ze za ta kase bedzie mial cos lepszego niz tamten, no ale wogole na razie to on ju wycofal sie z zakupu kompa i po ptakach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz 2 osoby powstrzymałem przed kupowaniem shitu z hipermarketow i złożyłem w sumie 3 kompy dwa dla moje laski i jej brata (mam juz fory u tescia :twisted: jak mu wytlmuaczylem o co w tym wszystkim biega dobrze ze inteligentny koles z niego ). Ale to co mozna zobaczyc w tesco czy w makro powala z nog pentium 3ghz ram 128 dysk 60 gb karta

ge force 2 mx 200 32 sdr 8O dzwiekowka zintegorwana na plycie (ac 97) i jakas plyta noname 8O Pozrostu szał pyty jak to zaobaczyłem i cena uwaga 5000 (bez monitora ) Komp stoi w tesco w Krakowie jak ktos mieszka w okolicy niech sobie zobaczy tego mega lol'a :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast Radeon9000Pro kupują GF4 440

Ceny w hurtowni u mnie za rogiem:

GEFORCE 4 MX-440 64MB DDR, TV-Out - 285 zł

ATI Power/Gigabyte RADEON 9000 64MB Ddr,TV–345 / 399zł

ATI RADEON 9000 PRO 64MB DDR,TV – 475 zł

 

Dlatego biorac GeForce 4 MX 440. Zreszta 90 procent nie mowi akcelerator grafiki, czy karta graficzna tylko chce Dżiforsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel  pojechał dzisiaj do sklepu po nowego kompa.

Przyjeżdża dzwoni do mnie, przyjdź zainstaluj Windowsa. OK

Przychodze z windowsem i jego komp:

Celek 2.0

256 Ramu PC-133

Plytka nie wiem jakis badziew do O/C wogole sie nie nadaje zero opcji w biosie

monit LG 19" flatron

nagrywara 48x i peryferie.

Wkładam Windowsa do napędu i okazuje się, że komp nie wykrywa dysku :)))

Do obudowy nie zajrze bo ma plomby gwar.

Dzwonimy do serwisu, a koleś mówi, że zapomniał zamontować. 80GB Barakuda

Eno, takich jaj to z kompem nie miałem.

 

Adam

 

buahahahahahahahah :lol: :lol: :lol: :lol: :D

 

Faktycznie ten sprzedawca strasznie sprytny był :) 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...