Skocz do zawartości
HigBee

Opinie O Pamięciach Kingston - 1 Gb

Rekomendowane odpowiedzi

szukałem od jakiegoś czasu zestawu 2 x 1GB

z rankingu na tym forum wynika że najlepiej sprawują się

pamięci na kościach Samsungi UCCC

 

wczoraj z nudów zadzwoniłem do pobliskiego sklepu i okazało się

ze mają akurat parkę Kingston VR na kostkach UCCC

szybko pojechałem, kupiłem, nawet nie drogo 333,- za sztukę

(suma wyszła 666 - czy to coś znaczy :twisted2: )

 

byłem zachwycony, że udało mi się w sumie tanio dorwać UCCC

cieszyłem się do czasu pierwszego uruchomienia :mad:

komp był ustawiony na @230MHz , 2,5-3-3-6-1T i nawet wstał, ale winda już nie

musiałem poluzować alfy żeby wogóle wstał system na 3-3-3-8-1T

wczoraj testy były bardzo krótkie ale czarno to widze

narazie jako-tako chodzi @200 (2,5-3-3-7-1T) lub @215 (3-3-3-8-1T)

ciekawe czy wszystkie Kingstony to padaka czy moze choc 1 szt. jest dobra

 

jesli ktoś ma te pamięci to proszę o opinie

napiszcie wszystko co sie da: jakie MHz, timingi, napięcia

mam nadziej ze co-nieco z nich jeszcze wycisnę

(na A-DATA @230MHz , 2,5-3-3-3-6-1T w Everescie 2,20 mam ;

odcz.: ~6300 , zap.: ~2500 , cz.dods.: ~41,0 )

 

pozdro i dzieki z góry za pomoc

Edytowane przez HigBee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

chyba w temacie o zestawach 2x1GB masz wszystko opisane sa tam screeny z testow wraz z programem a64tweaker w ktorym masz wszystkie alphy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mi ostatnio udalo sie kupic w okazyjnej cenie kingston 1GB VR ECC 3-3-3-8 1T na kosteczkach samsung!, jestem bardzo zadowolony bez zmiany napiecia przy 3-3-3-8 1T chodza stabilnie na 265!! jak dlamnie bomba, zauwazylem tylko ze te pamieci nie lubia mniejszego FSb niz 166 bo jak dam na 150 zeby podkrecic proca na fsb 300 to komp nie startuje jedynie na 166 ale to penie wina tego ze to sa ECC rejstrowane, ale i tak jestem strasznie zadowolony szczegolnie ze dalem za nie 180zł :D

 

Przy ustawiniach na 3-3-3-8 1T FSB 255

 

Odczyt: 3975 MB/sek

Zapis: 1792 MB/sek

Czas oczekiwania : 47.9 ns

Edytowane przez mat_zab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba w temacie o zestawach 2x1GB masz wszystko opisane sa tam screeny z testow wraz z programem a64tweaker w ktorym masz wszystkie alphy

tak , tak - to wszystko tam jest

tylko nic na temat Kingstonow UCCC

jedyne przetestowane Kingi to Zccc (BGA)

 

ale dzieki za sugestie - podgądne jakie alfy dla UCCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ich bajka to 3-4-4-8 1T,takie timingi podstawowe ustaw i kreć ;zacznij od dzielnika div 200,nie powinno być źle. :lol:

nic im nie pomagalo, ani napiecia ani timingi

nawet pojedynczo sie ledwie krecily

 

====================================

 

przykro mowic ale poddalem sie - pamieci wrocily do sklepu

facet troche pomarudzil ale zgodzil sie na zwrot

moze nastepnym razem lepiej trafie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pamięci samsung 2 x 512 UCCC (własnie dzisiaj do mnie przyszły) i zacząłem testować przy 200 Mhz 2.5-4-4-8 1T napięcie 2.6V i okazało co czasami komp sie resetuje... nie wiem czemu tak jest. nie przetestowałem i niesprawdzałem czy sa sprawne przy domyślnych timingach bo wolniej działa pamięc

 

aha i jeszcze one niechcą iśc przy 210mhz (sypie duzo błedów na memtesterze) na 3-4-4-8 przy 2.8V (podobno takie pamieci nie lubia duzych V) i na 1T ale ida 2T (max uzyskałem 235mhz ale nie wiem czy jest stablitnie).

 

jutro powiem jak sprawuja te pamieci, bo teraz jestem na naje bany w kosmos.

 

pozdro

Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na jakim napieciu je testowales? one lubia raczej niskie napiecia2.6,2.7 a czasem nawet 2.5

trzymalem sie w zakresie 2,6 - 2,8

ale nawet 3,0 v dostały i tez nie pomoglo

 

1 Gb to najwieksze pamieci jakie ta plyta obsluguje

moze juz nie dawala rady ? a moze to kontroler w procku ?

choc procek dobrze znosi OC

 

a moze poprostu mialem pecha i trafilem na 2 padaki

 

teraz chcialbym dorwac Samsungi na Samsungach UCCC

najlepiej uzywane tzn juz przetestowane i pewne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to sie mowi nie wszystko zloto co sie swieci...

mozliwe ze masz kiepski tydzien tych kosci na uccc dlatego tak slabo biegaja...

a wogole u mnie podwojne zestawy 2x512 lub 2x1024 gorzej sie kreca niz samo 512 lub 1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie ramki: http://img211.imageshack.us/img211/5776/cz...od600dpi6dd.jpg

 

to są 2 x 512, dwustronne

 

 

1 kośc idzie przy 2T na 268 Mhz przy timingach 3-4-4-8 na 2.7V, a na 1T nie pamiętam gdzieś poszły Mhz

 

a 2 kośc nie wstaje tak jak na powyższej ustawieniach tylko idzie gdzieś około 250-255 Mhz przy 2T a na 1T olewał przy 240 Mhz ale ledwo jest stablitnie

 

a obie pamięci pracuja tylko na singlu (nie wiem czemu nie moge ustawic na dual) i sypie około 230 Mhz 2T 2.7V 3-4-4-8

 

 

czy moja mobo obsługuje Dual Chanal (gigabyte K8NS)? i procesor AMD Sempron 64 2500+ obsługuje tez Dual?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha wiedziałem, prawdopodobnie ze te pamięci UCCC mają problemy z obsługami S754 ponieważ tak jak poprzedni koles napisał ze ma tylko jeden kontroler pamięci. a UCCC podobno potrzebuje 2 kontrolery czyli dual i dopiero przesiadka na s939 i mozliwe ze duzo pójda na O/C niz w przypadku w S754...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@Liseg

a co w tym takiego dziwnego ze memki dzialajace w dualu na s.939 moga pojsc wyzej niz w singlu na s.754 jest to tez w duzej mierze zalezne od kontrolera pamieci ktory jest w procu kiedys czytalem jakas wypowiedz kol.Ricciego z jego testu memek nie pamietam jaki to byl zestaw ale chyba jakis 2x512 cruciali i te pamiatki poszly mu wyzej w dualu niz w singlu takze na to raczej nie ma reguly

 

edit:

o to jego test http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=161490&st=43

Edytowane przez lucas234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało zrobić na singlu 2 x 512MB przy 255 Mhz, 2T przy napięciu 2.7V

 

http://img164.imageshack.us/img164/1150/image10pq.png

 

http://img164.imageshack.us/img164/4711/image29zt.png

 

czas na superpi jest gorszy bo miałem właczony wygaszasz ekranu :) postaram wyłaczyc wygaszasza ekranu i ulepszyc czas :)

 

jak to zrobiłem?

wystarczy wyluzować timingi tak jak podali na screenie z linka:

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...ht=samsung+uccc

 

ale moje ramy poszły więcej niz 265 Mhz ale niestety sypały zbyt dużo błędów na memtesterze ale przy 3-4-4-8, spróboje odpalic na 3-5-5-10 tak jak na screnie z xtremesystems.

 

niestety moja płyta nie obsługuje dual i ma max 2.7V mem :( podobno takie ramki na dualu duzo pójda Mhz przy 2.9V

 

co wy na to?

 

pozdro

Dominik19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

z tym 2.9V to bym sie klocil sproboj im dac jeszcze mniej 2.6;2.5V

Edytowane przez lucas234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałęm pamięci, oryginalne Samsungi na UCCC z 52 tygodnia, tyle, że jest to jedna kostka 512mb. Mam w planie dokupić drugą. Dzisiaj doszedłem do 217 2,5-3-3-11 1T przy 2,6V. Na tym samym FSB ale 2,5-3-3-8 prime wywalało błąd na samym początku. Może jeszcze dzisiaj je pomęczę jak będę miał czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2x512 52 tydzien i ida na 285mhz przy 3-4-3-8-2t to sa chyba ich ulubione timingi, wieksze luzowanie niewiele daje, narazie 1t udalo mi sie przeliczyc 32m super pi na 256mhz, mysle ze da sie wiecej.

 

Zauwazylem ze im dluzej je mam tym lepiej dzialaja, o ile na poczatku grymasily i na 300mhz odrazu byl blue screen to teraz na 300 mhz da sie spokojnie pracowac i przeliczyc 2mb probke super pi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2x512 52 tydzien i ida na 285mhz przy 3-4-3-8-2t to sa chyba ich ulubione timingi, wieksze luzowanie niewiele daje, narazie 1t udalo mi sie przeliczyc 32m super pi na 256mhz, mysle ze da sie wiecej.

 

Zauwazylem ze im dluzej je mam tym lepiej dzialaja, o ile na poczatku grymasily i na 300mhz odrazu byl blue screen to teraz na 300 mhz da sie spokojnie pracowac i przeliczyc 2mb probke super pi :D

testowałes na dualu czy na single? zobacz jak wytrzymają przy single, daj mi znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze w singlu jedna powinna pojsc duzo wyzej bo zauwazylem ze jedna mnie ogranicza np na 300 mhz cpu-z przy odczytywaniu informacji z ukladu spd tej drugiej kosci wyswietla krzaki, a pierwsza zawsze wyswietla poprawne info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze płyta główna ogranicza bo podobno taka płyta nie lubi pracować max 310 Mhz tak jak większośc nie potrafiła przekroczyć 270 Mhz... przetestuj na innej płycie najlepiej na Nforce 3 lub 4.

 

a na singlu jedna kośc idzie 270 Mhz przy 3-5-5-10 a druga 255 Mhz przy 3-4-4-8 (więcej nie sprawdzałem ponieważ czasem moja płyta nie wstaje jak mam mocno podkręcony procek)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@Curly18

zareczam ci ze jak masz wszystko dobrze poustawiane to ta plyta cie w niczym nie ogranicza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...