Skocz do zawartości
Laweciarz

Adam Słodowy - Robimy blok wodny

Rekomendowane odpowiedzi

maryan - ta lutownica to dopiero mozna cholery dostać, gaz starcza na bardzo krótko, wiec pierw trzeba blok nad palnikiemod kuchenki pogrzeć, a tym to sama cyne nakładać i poprawki robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pani z kasy sie zapyta: to ile ma byc 100 czy 200 metrow tego plaskownika?

Właśnie o to chodzi :lol: ale spoko pójdę i spytam o kawałek może sie coś znajdzie ;) a tak co do płaskownika to jakiej płaskowniki są grubości bo ja sie jeszcze nie spotkałem np: z płaskownikiem 1.5 cm 8O nie wiem może sie myle, do tej pory miałem doczynienia tylko z płaskownikami stalowymi więc nie wiem jak z miedzią :)

 

maryan - ta lutownica to dopiero mozna cholery dostać, gaz starcza na bardzo krótko, wiec pierw trzeba blok nad palnikiemod kuchenki pogrzeć, a tym to sama cyne nakładać i poprawki robić.

saygon ale powiedz czy to sie chociaż przydaje, napisali ze około 2 godzin pracy, powiedz czy warto to odebrać bo ja to dopiero na aukcji kupiłem ale w poniedziałek mam dopiero przelać kase więc jak syf to sie nawet nie będę silił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie lutowałeś zwykłą lutownicą ? ;)  

Jeśli zwykłą lutownicą to sie zgadzam, to trza mieć silne nerwy  :lol:  

Ja wczoraj zakupiłem na Allegro taką lutowniczkę gazową :

Dołączona grafika

 

i aż mnie ciekawi co to będzie słyszałem ze się tym nieźle lutuje tzn słyszałem o modelach trochę droższych, ale ta wydaje mi sie że poradzi z takim bloczkiem ;) hehe

Taki palnik w castoramie kosztuje 8PLN. Mam takie dwa, jeden wogole sie juz nie laduje, tzn zaworek sie rozwalil i caly czas jest zamkniety. W drugim natomiast odwrocila sie przepustnica, czyli nie puszcza gazu kiedy jest wykrecona, a puszcza kiedy sie ja wkreca, czyli odwrotnie niz na rysunku. Do tego juz coraz ciezej to napelnic. Reasumujac, to jest gowno na nie palnik. Zdecydowanie lepszym rozwiazaniem jest maly palnik dlugopisowy Benz-o-Matic, kosztuje kolo 50PLN i 100PLN razem z przeroznymi koncowkami. Stymze do lutowania blokow zaden z nich sie nie nadaje (Za slabe), dlatego bedziesz pewnie potrzebowal drugi taki.

Sa fajne palniki za 70PLN ktore podlacza sie do tych malych smiesznych butli turystycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki palnik w castoramie kosztuje 8PLN. Mam takie dwa, jeden wogole sie juz nie laduje, tzn zaworek sie rozwalil i caly czas jest zamkniety. W drugim natomiast odwrocila sie przepustnica, czyli nie puszcza gazu kiedy jest wykrecona, a puszcza kiedy sie ja wkreca, czyli odwrotnie niz na rysunku. Do tego juz coraz ciezej to napelnic. Reasumujac, to jest gowno na nie palnik. Zdecydowanie lepszym rozwiazaniem jest maly palnik dlugopisowy Benz-o-Matic, kosztuje kolo 50PLN i 100PLN razem z przeroznymi koncowkami. Stymze do lutowania blokow zaden z nich sie nie nadaje (Za slabe), dlatego bedziesz pewnie potrzebowal drugi taki.  

Sa fajne palniki za 70PLN ktore podlacza sie do tych malych smiesznych butli turystycznych.

Wielkie dzięki czyli nawet tego nie będę odbierał :wink:

A masz może jakiś namiar na taki porządny palniczek żeby go można było zobaczyć ? Albo Powiedz mi czy taki palniczek byłby odpowiedzni i czy nie orientujesz sie gdzie taki nabyć i mniej wiecej za ile ? Szukałem na necie troche ale same długopisowe widziałem a taki jest super ;)

Dołączona grafika

 

Jak ja kupowałem miedź to kobieta powiedziała że musze kupić 3 metry płaskownika bo nie ucinają  ale poszedłem do magazynu i zapytałem ładnie pana czy niema jakichś kawałków takiego płaskownika i okazało sie że był, odciął mi 25 cm , zapłaciłem w kasie i OK  .  

W hucie powinni mieć chyba sprzedaż detaliczną

Więc co do tych płaskowników to nie sądzę zeby to było robione z płaskowników ;) To raczej są blachy o różnych grubościach,

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

albo płyty właśnie chodzi mi o coś takiego gdzie to można kupić ?:-)

 

Dzięki i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie palniczki sa dostepne w OBI:

 

miniset 1450 st C firmy rothenberger

cena 79.95 pln

to czerwone to zbiornik z gazem

wystarczajacy na 1.5 godz pracy z max plomieniem (prawie 3 godz z minimalnym)

cena zapasowego 11.95 pln (sa tez wieksze zbiorniczki)

 

 

 

Dołączona grafika

 

arthx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie palniczki sa dostepne w OBI:

miniset 1450 st C firmy rothenberger

cena 79.95 pln

to czerwone to zbiornik z gazem

wystarczajacy na 1.5 godz pracy z max plomieniem (prawie 3 godz z minimalnym)

cena zapasowego 11.95 pln (sa tez wieksze zbiorniczki)

No mogę powiedzieć że mi się podoba ;) Tylko szkoda że ten gaz starcza na tak krótko ;( A tak w ogóle tam w tych butlach jest normalny propan butan tak? Jeśli tak to nie orientujesz się czy nie ma takich palników z możliwością podłączenia do zwykłej tej 11 kg butli z propanem butanem ?

Dało by się np regulowany reduktor ciśnienia coś podobnego jak montuje się na butlach z tlenem i wtedy by to fajnie chulało ;) I niewielkim kosztem . Widziałem jak blacharz kiedyś tym robił mi kolanka z blachy też miał taki palniczek tylko nie wiem do czego podłączony miał wąż taki jak do normalnej butli więc stąd mój domysł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maryan, przejdz sie do : Castoramy/Praktikera/OBI/NOMI

Tam znajdziesz wieeeeeeeeeele roznych palnikow, na pwno ktorys ci sie spodoba, tylko pamietaj ze w palniku nie wyglad najwazniejszym jest :lol:

Wykazuj troszke samodzielnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok nie ma problemu i dzięki ale jak reed jeszcze możesz to wskaż mi metodę którą mam taki palniczek wybrać skąd wiem ze nie kupię kichy a w marketach zazwyczaj kiche wcisną . A moja niesamodzielność ostatnio wynika tylko z tego że mi fura klękła a jestem troche do fotela samochodowego przyrośnięty ;) O ile zdyzelowanego golfa I można zaliczyć do samochodów ;) He ale spoko musze w takim razie sie wybrać dać zarobić zachodnim mocarstwom hipermarketowym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok nie ma problemu i dzięki ale jak reed jeszcze możesz to wskaż mi metodę którą mam taki palniczek wybrać skąd wiem ze nie kupię kichy a w marketach zazwyczaj kiche wcisną . A moja niesamodzielność ostatnio wynika tylko z tego że mi fura klękła a jestem troche do fotela samochodowego przyrośnięty ;) O ile zdyzelowanego golfa I można zaliczyć do samochodów ;) He ale spoko musze w takim razie sie wybrać dać zarobić zachodnim mocarstwom hipermarketowym ;)

Najlepiej to zapytaj berkuta, on molestuje bardzo czesto palniki, powinien miec wiec dobre rozeznanie w temacie.

BTW Golfa, moze czas przesiasc sie na cos pare latek mlodszego ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta szczególnie ze to 80 rok :( ale fajnie tak sie mówi ale nie ma kasy jedynie co mnie może spotkać to przesiąść się na coś mniejszego hehehe jak ten trup padnie to nie pozostanie nic innego jak puszka (kaszlak) :lol:

Ale póki co jakoś daje rade tylko zakumplował sie przez ostatni rok z koleżanką rdzą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, w tym zbiorniku jest mieszanka 30% propanu i 70% butanu (pojemnik minigas 100)

 

w wiekszych pojemnikach jest mieszanka 40% propanu i 60% butanu (multigas 300)

 

w OBI widzialem tez inne palniki i cale zestawy, przewody do gazu, rozne dysze tej firmy rothenberger, wiec chyba cos sobie dopasujesz :)

 

arthx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś z was takiego oto kleju :?:

 

K2

MEGA BOND

STALOWA PLASTELINA

do 260*C

Twardnieje po 15 min, po 1 godzinie można wiercić, gwintować i malowac,

trwale łączy się z : żeliwem, aluminium, brązem, stalą, miedzią, mosiądzem, plastikiem, szkłem, drewnem...

Wiąże również w obecności wody.

Dane techniczne:

Wytrzymałość na:

rozciąganie 9.000psi

ścinanie 1.000psi

ściskanie 18.000psi

twardość Schore D 85D

moduł elastyczności 600.000psi

Cena 16zł

właśnie sprawdzam jak to szybko faktycznie twardnieje itd.

Może ktoś miał coś takiego :?:

szajs czy dobre to? bo niewiem czy kleić tym blok czy nie

 

Dowiedziałem się o cene frezowania: 30zł za godzine dużo czy mało?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta plastelina jest już twardawa ale do pełnej twardości jeszcze troche brakuje. nie schnie w 1 godz ale jak narazie zapowiada się chyba dobrze, juz jest trudno oddzielić sklejone monety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastelinka przeszła test wytrzymałości na młotek :D  

Jest lepsza od TERMOPOXU, termopox puścił wode dzisiaj rano chociaz kleiłem nim w sobote :evil:

Termopox?? jest jakis inny niz 85 ,bo ten to nie sluzy do klejenia,tylko przyklejania radiatorow

 

ze sprawdzonych to Poxipol nie tworzy z aluminium polaczenia wodoszczelnego ,a Patex super FIX juz jest szczelny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok jednak skleiłem ta plasteliną. Ale stało się coś gorszego :evil:

Podczas polerowania spodu wyszła maluteńka dziurka. Powód - niestabilna wiertara i wiertło nie poszło dokładnie tak jak chciałem.

ale za to mam ładną ozdóbke. Na zaczęcie nowego musze czekać conajmiej tydzień i chyba będzie to tym razem frezowwany blok.

:cry: :cry: :evil: :evil: :x :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok jednak skleiłem ta plasteliną. Ale stało się coś gorszego :evil:  

Podczas polerowania spodu wyszła maluteńka dziurka. Powód - niestabilna wiertara i wiertło nie poszło dokładnie tak jak chciałem.

ale za to mam ładną ozdóbke. Na zaczęcie nowego musze czekać conajmiej tydzień i chyba będzie to tym razem frezowwany blok.

:cry:  :cry:  :evil:  :evil:  :x  :x

Shit happens :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiecie gdzie mozna dostać najprędzej takie rurki ? Najchętniej te miedziane do wlutowania :)

Dołączona grafika

 

Byłem w sklepie z co i nie mają takich cieńkich jak chcę chcę aby wewnetrzna ślednica miała 7-8 mm a oni mają tylko 12 mm.

Jeśli ktoś wie to dzięki wielkie . Jeśłi ktoś wie gdzie można zakupić pozostałe te gwintowane to także będę wdzięczny ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedne i drugie widzialem w praktikerze/m1 (gwintowane w dziale ogrodniczym :D a proste w kawalkach 1;1,5m itd)

 

aha - pytanie do fachmanow - probowal ktos takie "wielowarstwowe" bloki prasowac (zamiast kleic/lutowac)? ma to szanse byc szczelne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7-8 mm to za malo. Wez te 12!

Problem w tym ze to blok na chipset i ma małe wymiary więc kanały mi wyszły 8mm planowałem zrobić kanały 1 cm ale by mi się nie zmieściły w taki blok który robię więc nie wiem czy ta rurka nie bedzie za gruba czy nie bedzie jakiś oporów i w ogóle to nie wiem jak to się zachowa w stosunku do całego układu bo reszta bloków bedzie robiona na 1cm głębokości i 1 cm szerokości kanału więc nie wiem jak to się zachowa jak blok na chipsecie bedzie miał inne kanały. Zresztą widziłem frezowane bloki i malutkich kanalikach w kształcie ślimaka i też podobno to był dobry blok ;) Sam już nie wiem :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...