Skocz do zawartości
y4r0

The Stig ? Kim Jest Naprawde ...

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie wielu miłosników programu motoryzacyjnego Top Gear zatanawia się kim jest tak naprawde kierowca testowy zwany "The Stig" ... Dużo szukałem na jego tamat i wiem tylko, że stary Stig to Perry McCarthy który grał Stiga w czarnym kombinezonie w 1 2 i na początku 3 sezonu. Lecz kim jest Stig w białym kombinezonie ?? Szukając po necie znalazłem duzo przykładowych postaci z życia motoryzacji ale ciągle nie wiem kim on jest takj naprawde ... Czy jest ktos kto wie kim naprawde on jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nadal ta sama osoba wg mnie, prawdopodbnie tamten skok był sfingowany a nowy kombinezon jest dla większego prawdopobieństwa że czarny is dead :) BTW ten perry to kierowca F1 tak jeżeli odpowiedź jest pozytywna to tego samego się doszukałem :D The Stig to już powoli legenda w świecie samochodów ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmierć czarnego Stiga była zaplanowana przez producenta gdyż nie przedłużyli mu umowy. Pokazali odejście Stiga jako jego śmierć. Też czytałem na jakimś nagielskim forum że to ten sam Stig co kiedyś ... ale czy to prawda ... któż to wie ... :)

Edytowane przez y4r0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Briareos

klik

 

...Ranking tworzą również wyniki supersamochodów, testowanych na torze przez nieujawniającego swojej tożsamości kierowcę wyścigowego o pseudonimie The Stig, w którego rolę wcielał się w latach 2001-2003 kierowca rajdowy Perry McCarthy. Jest to jedyna pewna tożsamość Stiga, reszta to domysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OFFtop:

 

Niektórzy mówią o nim, że ma serce do góry nogami, a jego zęby świecą w ciemności.. co do jednego jesteśmy pewni - nazywa się Stig.

 

Ukraińscy naukowcy próbowali odtworzyć warunki, w których mógł zrodzić się Stig, niestety obecnie teren Czarnobyla jest niedostępny dla zwiedzających.

 

Przy projektowaniu bieżnika ostatniego modelu opon firmy Michelin wzorowano się na liniach papilarnych z palców stóp Stiga.

 

Niektórzy mówią, że twarz Stiga widział sam Chuck Norris - to nieprawda - nawet do zdjęcia komunijnego Stig poszedł w kasku. Na Japońskich banknotach także występuje w kasku. Stig kąpie się w kasku, a po kąpieli używa oliwki Dove Magnatec z aktywnymi cząsteczkami biopaliw.

 

Jeśli puszczają mu nerwy w korku ulicznym - łyk nalewki z płynu hamulcowego przywraca mu spokój i rozluźnienie.

 

Stig posiada umiejętność zmiany koła przy zachowaniu minimalnej prędkości na autostradzie.

 

Po huraganie Katrina poproszono Stiga o zrobienie sobie przerwy w treningach na owalnych torach Nascar. Stig na znak solidarności z ofiarami zalał silnik.

 

Gdyby Stig nie skłonił inżynierów do prac nad rozrusznikiem, Chuck Norris do tej pory uruchamiałby swego Dodga korbą z półobrotu.

 

Stig uwielbia zapach spalonych gum. Pierre-Cardin wypuścił specjalnie dla niego nową serię kosmetyków "The Stink".

 

Kiedyś poproszono Stiga o przetestowanie pływającego samochodu Jamesa Bonda. Firmy ubezpieczeniowe do tej pory odczuwają wypłatę odszkodowań po tsunami.

 

Gdy Stig prowadzi samochód to nie mówimy, że silnik chodzi, ale, że dochodzi.

Więcej na http://www.existemi.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na pewno nie jest to kierowca F1 czy jakiegokolwiek innego wysciu torowego - powodem jest wyraznie inny styl jazdy od kierowcow F1 - jechali juz N.Mansel, D.Hill i ktos jeszcze, i ich optymalny tor jazdy roznil sie wyraznie od Stigowego. Mysle, ze to jakis kierowca rajdowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McRae ... wątpie i to bardzo :) Wszystko wskazuje na Perry'ego ... kiedyś pewnie się dowiemy i będziemy mieli 100% pewność a dziś możemy tylko domyslać się.

 

Tutaj pisze dużo ciekawych informacji: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Stig

Mcrae też jest możliwy bo sam się chwalił że chce teraz próbować każdego wyścigu, widziałem jak startował w le mans 24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McRae odpada. Czemu ? Budowa i postura ciała. McRae to kawał chłopa (niegdyś mój idol :) ) a Stig ma raczej drobną posturę.

 

Stig nie jest aktualnym kierowcą F1 gdyż jak podają fakty na przykładze Perry'ego były kierowca F1, a styl jazdy może być troszke inny w F1 a zwykłym samochodem. Wszyscy pamiętamy jak Stig prowadził F1 (bodajże Renault) i radził sobie jakby jezdził formułką od dziecka :)

 

D. Hill również był podejżewany o prawdziwe oblicze Stiga.

 

Tak przy okazji Perry też brał udział w wyścigu 24h ...

 

Tyle ja wiem a czy ktoś wie więcej lub może mnie porawić ... śmiało, nie krępować się :]

 

P.S. byle bez przesady z tymi przykładami że to był np. Norris czy Hasselhof ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecierz stig to może być jakikolwiek kierowca z licencją rajdową

wcale nie jest taki zaje.... poprostu zna ten tor jak własną kieszęń

co z tego że jeździł tą renówką i wykręcił bardzo dobry czas wielu innych by to zrobiło zdecydowanie lepiej

pamiętacie jak jeździł którymś TVR-em takie bąki kręcił na zakręcie że myślałem że już na slikach jeździ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecierz stig to może być jakikolwiek kierowca z licencją rajdową

wcale nie jest taki zaje.... poprostu zna ten tor jak własną kieszęń

co z tego że jeździł tą renówką i wykręcił bardzo dobry czas wielu innych by to zrobiło zdecydowanie lepiej

pamiętacie jak jeździł którymś TVR-em takie bąki kręcił na zakręcie że myślałem że już na slikach jeździ

Chyba raczej na oponach z malucha bo slicki trzymają się najlepiej na takim torze jak lotnisko Top Gear.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej na oponach z malucha bo slicki trzymają się najlepiej na takim torze jak lotnisko Top Gear.

 

 

 

na suchym torze, na mokrym lepiej by się spisywały od maluszka, z tego co mi wiadomo to nie mozna uzywac 'czystych' slick'ów, muszą mieć ileś tam nacięć

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na suchym torze, na mokrym lepiej by się spisywały od maluszka, z tego co mi wiadomo to nie mozna uzywac 'czystych' slick'ów, muszą mieć ileś tam nacięć

Ale tylko w rajdówkach, na zwykłym torze mogą być pełne.

 

chodziło mi o to że normalne opony z bierznikiem przerobił na slicki takimi driftami

Slicki to raczej by miał PO jeździe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem ten temat nie temu by dyskutować na temat jak jezdzi na czym itp itd tylko z czystej ciekawości :] Tajemniczy koleś w kasu który nie powiem że zle jezdzi :D Z czytej ciekawości chciałbym wiedzieć kto to naprawde jest, chciałbym poczytać sobie coś o nim, co kiedyś robił i czym aktualnie się zajmuje ... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego nikt nie wie

dziś rano widziałem jak na skuterze śnieżnym

skakał z skoczni w lillehaim chyba to jest już czysty hardcore

wcale nie wierze że to był ten sam co jeździ po torze przy studiu

pewnie to był jakiś miejscowy hardcorowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że wielu kierowców może być Stigiem, w zależności kto jest na miejscu to sie ubiera w kostium, zaklada kask i jazda.

Dziś oglądałem specjalny odcinek Top Gear z okazji Olimpiady i tam Stig skakał ze skoczni skuterem śnieżnym, nie wydaje mi sie, że wsadzili tam tego samego kierowce, który jeździ po torze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary i nowy Stig to ten sam bo testowanie było by nie uczciwe bo jeden jeździ tak a drugi inaczej i to by było niesprawieliwe np. tamtymi samochodzami jeździł gorszy Stig(wolniejszy) a tymi lepszy Stig(szybszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne, ze szkoczni nie skakał STIG :>

Przebrali kogoś innego.

 

I napewno nie jest to jak ktos na gorze napisał 'jakikolwiek kierowca z licencją' bo licencje to posiada chyba każdy prowadzący z Top Gear. A na pewno Hammond.

 

Czytalem kiedys dluga dyskucje na finalgear.com... ale same domysly, zadnych konkretów. Wygląda na to że jak sami nie powiedzą to sie nie dowiemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...