Skocz do zawartości
Krzys_op

Podkrecalem Przez Fsb --> Spalilem 6600gt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postaram sie opisac swoj problem jak najdokladniej.

 

Win XPpro SP2

Celeron D320 2,4Gz

Asrock P4i65GV

grafika zintegrowana na plycie po spaleniu 6600GT

pamiec 512MB

SATA Samsung 160GB

ATA Seagate 60GB

Lite-on DWD-RW

Lg DVD

Zasilka codagen 350w :)

 

Postanowilem podkrecic kompa, z uwagi na dziadowska plyte moglem to zrobic tylko przez FSB.

Zanim jeszcze kupilem karte podkrecalem na max 161mhz --> 2,9GHz potem komp sie wieszal (pewnie pamieci niewyrabialy.)

Kiedy kupilem karte, wsadzilem zrobilem jako pierwszy test 3dmark 2001 wyszlo okolo 9000.

Pomyslalem ze to strasznie malo i ( tez pytanie czy to mozliwe zeby bylo tak malo przy tym zestawie ?)

Mysle podkrece i zobacze .podkrecilem na 156mhz --> jakies 2,8GHz robie test i tu zonk. Na czwartym tescie komp sie zawiesil i przestal odpowiadac.Po resecie juz nie odpalil. Czarny ekran i mrugajaca lampka monitora.

Karte sprawdzalem na dwoch innych kompach. Na kazdym z nich za pierwszym razem prawie sie udawalo.

Tz ladowalo juz sie okienko windowsa i zwiecha, po resecie czarny ekran jak u mnie.

Prosze o sugestie i uwagi.

Czy karata padla przez zbyt wysokie FSB? Ile w takim wypadku port AGP jest zdolny wytrzymac?

Czy moze dobil ja zasilacz po zwiekszeniu FSB?

Dodam ze na fabrycznych ustawieniach dzialala bez zarzutu jakis czas .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biker przeciez on napisal, ze karta nie dziala tez w innych komputerach. (O ile to nie jest wina sterownikow na nich zainstalowanych skoro dochodzi do uruchomienia windowsa).

 

Co do FSB to watpie zeby ono zabilo karte, predzej juz zasilacz. W Twoim kompie nie odpala sie ta karta wcale? Bo nie zrozumialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp nie uruchamia sie do windowsa tylko zawiesza na ladowaniu windowsa,ale tylko za pierwszym razem w jakims nowym kompie(czasem zawiesil sie juz wczesniej). Wydaje mi sie ze karta wkrywa nowe ustawienia i probuje sie podniesc ale jej sie nie udaje .Napewno jest kaput

Oczywiscie po wyjeciu karty w moim kompie normalnie wszystko ok,

agp tez jest sprawne bo wsadzalem inne karty.

 

Napewno nie wina sterownikow bo jak napisalem komp wogole nie uruchamia sie

 

 

Biker przeciez on napisal, ze karta nie dziala tez w innych komputerach. (O ile to nie jest wina sterownikow na nich zainstalowanych skoro dochodzi do uruchomienia windowsa).

 

Co do FSB to watpie zeby ono zabilo karte, predzej juz zasilacz. W Twoim kompie nie odpala sie ta karta wcale? Bo nie zrozumialem.

 

 

A co do karty nie odpala na zadnym z 3 kompow na ktorych ja sprawdzalem

A w biosie moge krecic tylko przez FSB, nie mam mozliwosc zblokowania AGB i PCI

Edytowane przez Krzys_op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wbrew temu co piszesz celerony kreca sie bardzo dobrze

Do Asrocka sie zgodze

czy sie kreca, a czy sa wydajne, to jest roznica.

ps. na codegenach i im podobnych urzadzeniach sie nie podkreca... chociaz piotres krecil kiedys 1700+@3GHz lub nawet wiecej, ale mnie sie wydaje, ze to jest kwestia danego egzemplarza, szczescia i czasu, po jakim to ustrojstwo padnie, wiec lepiej nie ryzykowac i od razu zakupic cos porzadniejszego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W markach na wynik oczywiscie nie ma znaczenia. Tyle ze przy takim tempie proc sie wiesza a jak potrzymasz go tak troche dluzej to moze pasc. Ta temperatura to moze byc tez przekłamanie płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I raczej jest bo 80 stopni przez samo podniesienie fsb bez podnoszenia napiecia to raczej trudno uzyskac. Chyba, ze na standardowym taktowaniu masz 50-60 ale to by znaczylo ze chlodzenie do niczego. Krecic w takich warunkach na codegenie to trzeba byc samobojca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie da rady karte na gwarancji wymienic? btw. kup nowy zasilacz

 

No wlasnie jestem w trakcie wymiany na nowa, mam nadzije ze wymienia bez problemu.

Swoja droga to ten celeron strasznie slaby jest bo 3d mark 2003 robi tylko 5300 punktow

chyba ze to dla niego normalny wynik

Konfiguracja calego sprzetu jest na gorze topicu

 

 

A na standardowym taktowaniu mam okolo 70stopni na okraglo i w windzie i w biosie

Edytowane przez Krzys_op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczyść radiator, przesmaruj pasta jeszcze raz, zrob przeciag w budzie.

Cweleron do gier sie wogole nie nadaje, wymien na P4 jak mozesz, a jeszcze lepiej na A64.

 

Gdzie kupiłes 6600gt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jestem w trakcie wymiany na nowa, mam nadzije ze wymienia bez problemu.

Swoja droga to ten celeron strasznie slaby jest bo 3d mark 2003 robi tylko 5300 punktow

chyba ze to dla niego normalny wynik

Konfiguracja calego sprzetu jest na gorze topicu

A na standardowym taktowaniu mam okolo 70stopni na okraglo i w windzie i w biosie

Co to za piekne chlodzenie ma taka wydajnosc :lol: Dotknij reka radiatora CPU i zobacz czy jest tak goracy. Jesli jest, to chlodzenie za slabe. Jesli nie, to zle zalozone. I wbrew pozorom, temperatura MA wplyw na wynik, poniewaz procki intela maja Thermal Throtlling(czy cos w ten desen, pisowni nie pamietam :)) i jak przekroczy zdaje sie 70 stopni to zmniejsza taktowanie aby nie spalic procesora.

 

Pluskwa, nie popadajmy w przesadyzm, Celeron tez sie nadaje do gier... Nie porownuj go do A64 ani P4 bo to nie ta klasa cenowa :) Zreszta w jego przypadku zmiana na s754 czy 939 wiazalaby sie z przejsciem na inna mobo, dodatkowo pewnie zachcialoby mu sie PCI Express, to i karta dochodzi, ktora sie notabene spalila :)

 

EDIT: Literowki :)

Edytowane przez piterus90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radioator goracy, wogole w budzie ponad 50stopni jest

a karte kupilem na Allegro

Dolozenie 512mb pamieci duzo mi pomoze w testach i grach?

 

Teraz godzinke pogralem i proc juz ma 80 stopni

a jak zamontowalem nowy zasilacz z wentylatorem od dolu to tak mi dogrzal proca ze sie komp wylaczyl.

Zaraz w biosie sprawdzilem co sie dzieje a tam ptoc mial 100stopni

Zamowilem Freezera 4 i czekam az przyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80*c to sporo za dużo, chyba że lubi jak go wygrzewasz :D

Co do kolejnej 512 to jasne że pomoże, dziś 1GB to mus ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Pluskwa, nie popadajmy w przesadyzm, Celeron tez sie nadaje do gier... Nie porownuj go do A64 ani P4 bo to nie ta klasa cenowa :) Zreszta w jego przypadku zmiana na s754 czy 939 wiazalaby sie z przejsciem na inna mobo, dodatkowo pewnie zachcialoby mu sie PCI Express, to i karta dochodzi, ktora sie notabene spalila :)

 

EDIT: Literowki :)

Wiesz, procesor od parady nie jest, wiec jak chce sie mieć dobre wyniki w markach, to sama karta graficzna sukcesu nie przyniesie. Nie przesadzam, godząc sie z toba moge stwierdzic, ze grac mozna na kazdym procku, byle by grafika była dobra - niestety ja tak nie moge. Celeron w tym przypadku jest na prawde słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz godzinke pogralem i proc juz ma 80 stopni

a jak zamontowalem nowy zasilacz z wentylatorem od dolu to tak mi dogrzal proca ze sie komp wylaczyl.

Zaraz w biosie sprawdzilem co sie dzieje a tam ptoc mial 100stopni

czym Ty go chłodzisz ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, celeron stanowi waskie gardlo tego systemu, lecz nie mozna go tak ot skreslic z listy i wywalic do kosza, bo jest 200 czy 2000 pkt gorszy od sempa w 3dm, bo to Marki to nie wydajnosc gierek... I znam ludzi, ktorzy narzekają na semprony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Jak liczyłeś na super wydajnośc to po kiego kuypowałeś cwelerona?? Chyba wiadomo o nich do czego sie nadaja oczywiscie mozna na nich pograc ale nie oczekuj cudów na poziomie a64 czy lepszych pentiumów. Wez zdejmij to chlodzenie i przesmaruj proca czym innym a jak to nic nie da to wywal sobie to chłodzenie za okno tyle to mozna miec na athlonie palomino a nie na tym procu <_< :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubawił mnie ten topic ;)

Nie mam nic do celerona, może akurat spełnia Twoje oczekiwania ;)))))))

Ale, że nie jestes pewien czy masz blokade pci/agp, do tego ten zasilacz...lubie takie sexowne topici ;> "mam codegena, kręce na nim, oj popsulem!!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakies wentylatory wyciagajace powietrze z budy? Bo 50 stopni w budzie to by Ci powietrze falowalo:P

jeszcze nie mam ale kupile razem z freezerem i czekam az dojdzie

 

czym Ty go chłodzisz ? :blink:

W sklepie powiedzieli ze boxowy wentylator jest do bani i dadza lepszy (wydajniejszy i cichszy)

Nie znalem sie to mi wcinseli

A prawda jest taka ze siedze sobie i grzejnik przykrecam bo przy moim kompie nie da sie zmarznac

 

 

 

Ubawił mnie ten topic ;)

Nie mam nic do celerona, może akurat spełnia Twoje oczekiwania ;)))))))

Ale, że nie jestes pewien czy masz blokade pci/agp, do tego ten zasilacz...lubie takie sexowne topici ;> "mam codegena, kręce na nim, oj popsulem!!"

i nawet kogos podniecilem :)

 

Jak liczyłeś na super wydajnośc to po kiego kuypowałeś cwelerona?? Chyba wiadomo o nich do czego sie nadaja oczywiscie mozna na nich pograc ale nie oczekuj cudów na poziomie a64 czy lepszych pentiumów. Wez zdejmij to chlodzenie i przesmaruj proca czym innym a jak to nic nie da to wywal sobie to chłodzenie za okno tyle to mozna miec na athlonie palomino a nie na tym procu <_< :mur:

Chcialem P4 3,0 ale powiedzieli w sklepie, ze nie ma potrzeby bo drogi i wogole po co mi

Kup Pan Cel2,4 i bedzie full wszystkiego

 

A zasilke dokupilem Fortrona 400 , jak przyjda wiatraki to zloze wszystko do kupy.

Mam nadzieje ze ten zasilacz bedzie juz lepszy?

W sumie w dalszym ciagu oprocz jednej wypowiedzi niewiem co sadzicie czemu padla karta?

A i jak mam sprawdzic czy plyta ma blokade mnoznika na AGP i PCI?

Edytowane przez Krzys_op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak liczyłeś na super wydajnośc to po kiego kuypowałeś cwelerona?? Chyba wiadomo o nich do czego sie nadaja oczywiscie mozna na nich pograc ale nie oczekuj cudów na poziomie a64 czy lepszych pentiumów. Wez zdejmij to chlodzenie i przesmaruj proca czym innym a jak to nic nie da to wywal sobie to chłodzenie za okno tyle to mozna miec na athlonie palomino a nie na tym procu <_< :mur:

Bez przesady. Ja na moim palomino, przy tym chłodzeniu, jakie mam nigdy nie przekraczam 40*C :)

 

Do autora topicu. Odkurz sobie radiator i przesmaruj procesor pastą, bo tak wysokie temp. są nienormalne. Na krótką metę możesz otworzyć budę, bo 50*C to stanowczo za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zasilacz ja ubił albo AGP za wysokie i padly uklady jakies na niej... Widoczne sa tam jakies spalenia ?

Nie ma zadnych sladow przepalen

 

Bez przesady. Ja na moim palomino, przy tym chłodzeniu, jakie mam nigdy nie przekraczam 40*C :)

 

Do autora topicu. Odkurz sobie radiator i przesmaruj procesor pastą, bo tak wysokie temp. są nienormalne. Na krótką metę możesz otworzyć budę, bo 50*C to stanowczo za dużo.

Tak zrobie ,tylko przyjda zamowione akcesoria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Chcialem P4 3,0 ale powiedzieli w sklepie, ze nie ma potrzeby bo drogi i wogole po co mi

Kup Pan Cel2,4 i bedzie full wszystkiego

:lol: szkolny przykład skutków słuchania sprzedawców. Pewnie kupiłes komp w markecie, skoro masz nawet zapasowa karte zintegrowana na płycie :D

 

Wymien ten 6600gt jak masz mozliwosc. Otwórz bude teraz i wietrz.

 

Co do uszkodzenia to tak jak koledzy podali, albo zasilator, albo agp podskoczyło z fsb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...