Skocz do zawartości
Pavloz

Bardzo Mocny Papst - 6000rpm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam do kupienia papsta 92mm, 12V który na maksa potrafi sie krecic do 6000 obrotów.

Przy tej prędkości przepycha 130 m3 powietrza /h. Został by on podłączony do zwykłego peceta.

Jest troche głośny bo az 51db :) ale na tym akurat mi nie zalezy.

 

Oto link do produktu http://www.pavlo.aster.net.pl/3212JN.pdf

 

Problem tkwi ze nie wiem czy nie jest on za mocny gdyż jego moc to 7.5W.

Stąd moje pytanie. Czy moge go zastosować przy normalnym zasilaczu ATX 350W na złączu molexowym ?

 

Pozdrawiam

Pavlo

Edytowane przez Pavloz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że tak 7,5W to może sporo jak na wentylator 92mm ale przecież do molexa podłączasz też dyski twarde i napendy, które biorą dużo więcej niż 7,5W więc wiatrak też będzie działał bez problemu po podłączeniu do molexa.

 

Co do mocy zasilacza to zależy jakie jeszcze masz podzespoły w kompie, ale skoro teraz wszystko działa stabilnie, to po zwiększeniu poboru mocy o 7,5W raczej nic się nie stanie, chyba że obecnie zasilacz jest obciążony do granic swoich możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Solitarius

Rozkręć go na maksa a potem zobacz czy można go zatrzymać palcem :lol2: na kości chyba tylko B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Solitarius

No nie wiem czy gniazdo na mobo to taki dobry pomysł... Wiem że ludzie mieli opory z podłaczaniem pompy od WC do mobo... obciążenia raczej podobne, i to chyba za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podlaczona delte na 3pin do plyty, zasilic ja lepiej z molexa ?

ja mam podlaczona delte na 3pin do plyty, zasilic ja lepiej z molexa ?

OMG!! człowieku!! odpinaj wtyczke natychmiast! ciesz się ze Ci się jeszcze nie spaliło gniazdo...chociaz sam najpierw podpielem pod gniazdo na mobo ale po rozmowie z tomcatem od razu przerzucilem na MOLEX. Podobno max dopuszczalne obciązenie na gniazda w płycie to 0.7a, a delta ma 0.9a. (moja wersja 1.6a ;]) takze od razu przekladaj na molex bo spalisz predzej czy pozniej gniazdo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...