Skocz do zawartości
mccarthy

Problem Z Lan

Rekomendowane odpowiedzi

Mam internet przez lokalną kabówkę. Dołączony przez providera modem to motorola surfboard cablemodem(wyjście na usb i ethernet). Chcę połączyć 2 kompy do internetu jednak nie wiemczy czy za pomocą tego modemu da się to zrobić, czy też muszę kupić routera. Jeżeli tak to jaki byłby odpowiedni? Drugi komp to laptop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Moto 5100 i do niej mozna podłaczyć 2 kompy naraz (jeden po USB a drugi przez RJ45) i obydwa mają neta:D

Jest tylko jeden warunek, obydwa adresy MAC muszą być zarejestrowane :-| (modemu MAC i karty sieciowej MAC) chyba ze dostawca netu tego nie żąda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim miescie kablowka udostepnia neta swoim odbiorca co daje taka miejska siec LAN (MAN jesli mnie pamiec nie myli :D ) modem pelni role routera a prvider za 5 zl wiecej do abonamentu pozwala podlaczyc 2 osobe. Teorytycznie na modemie bedzie zabezpieczenie w postaci blokady innych MAC niz twojej sieciowki dlatego sam hub lub switch nic nie da. Zmiana MAC na laptopie tez nic nie da gdyz wtedy net dzialac bedzie tylko na laptopie gdyz po wlaczeniu kompa nr 1 MAC na laptopie wroci do dawnej postaci (jesli ktos to juz rozpracowal to niech mnie poprawi :wink: ). Ale teraz do sedna sprawy kozystajac z okazji ze ktos poruszyl ten temat chcialbym zadac pytanie. Otoz moj kolega chce sobie na kompie postawic FTP (ma neta z kablowki) niestety jego modem dziala rowniez jak firewall <_< i blokuje mu wszystkie porty poza 80 (az dziwne ze gg mu dziala :)). Moje pytanie brzmi czy ktos wie czy i jak mozna wylaczyc firewalla na modemie - model podam jesli ktos zainteresowany bedzie umial mi pomoc.

 

PS.

Jesli w jakis sposob naruszam regulamin to prosze usunac mojego posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mccarthy:

router, albo bezposrednie polaczenie kompow skretka skrosowana

cybernorb:

jesli blokuje wszystkie porty to po co wam net?

jesli dobrze zrozumialem to chcesz podzielic lacze?-patrz wyzej

P.S. modem nie jest od blokowania polaczen ( firewall )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...