Skocz do zawartości
sucker

Suse 10 Pare Pytan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zainstalowalem sobie Suse i wszystko pieknie ale jest pare problemow.

Po piererwsze czconka. Mam juz w systemie zainstalowane czcionki windosowskie nalezace do pakietu MS Tru Type ale nie potrafie zmienic wielkosci dpi. Dopisalem do kdmrc linijke ServerCmd=/usr/X11R6/bin/X -dpi 96 ale nie dziala. Ale na tm mniej mi zalezy bo w operze mozna pozmieniac wielkosci niektorych czcionek ae jak ktos zna odpowiedz to prosze.

Druga i bardziej irytujaca sprawa to brak dzwieku w programach. Dzwiek odtwarza tylko media player a xmms nie. Wiec nie jest to wina sterownikow ale pewnie ustawien w programie. K. muzczna jak w podpisie Audigy 2.

Brak dziwieku jest rowniz w programach do ogladania TV nie mowiac o tm ze jakosc obrazu jest bardzo slaba. Co do obrazu podejrzeam sterowniki bo suse samo zainstalowalo je. Moze ktos ma linka do lepszch(na stronie producenta sa tylko pod winde)?

Dzieki za wszelkie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszych sterowników niż te w kernelu chyba nie znajdziesz, co do dźwięku, spróbuj (sprubój? :P ) uruchomić alsamixergui i sprawdz, czy nie masz tam wyciszonych jakichś kanałów =] jak nie masz to moze być problem z obsługą mp3, suse domyślnie nie odtwarza tego formatu. Czcionke można powiększyć, jeśli o to chodzi przez dopisanie

Option "UseEdidDpi" "false"

DisplaySize 210 210

w sekcji "Monitor". Ja musialem tak zrobić po zainstalowaniu najnowszych sterów od nvidii

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakiem dzwieku w xmms bylo brak wsparcia dla mp3 przez suse, zakuralizowanie pomoglo jednak nadal borykam sie z brakiem dziwku w programie do tunerka kdetv. Jakosc obrazu narazie zrzucam na drugi plan ale jest fatalna.

Dobra dzwiek juz jest ;).

Miales racje byl wyciszony.

Teraz bede walczy z jaksocia obrazu. Moze na google cos znajde.

EDIT

Kurcze mam jeszcze problem z mikrofonem. Slychac go w sluchawkach a nie powinno, wiem ze mozna ustawic nagrywanie na mikrofon ale nie potrafie znalezc tej funkcji.

PS

Alsamixergui nie mam zaisntalowane albo nie potrafie go uruchomic.

Juz doinstalowalem odpowiedni pakiet i mam alsamixergui. Teraz zobacze czy to pomoze mi w problemie ale wydaje mi sie ze tak ;)

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sproboj moze tvtime? ja tego uzywam i bardzo sobie chwale. Łatwa obsługa i przejzysty interfejs (a raczej menu ekranowe ;] )

Zainstalowalem program. Problem w tm ze w glosnikach mam caly czas szumy. Takie jak przy nie ustawionych kanalach w tv.

Co do jakosci to napwno nie jest to wina tunerka bo w windzie dziala rewelacyjnie. Albo stery albo oprogramowanie. Mam nadzieje ze uda sie to zrobic bo korzstam z tunerka a wtedy muslabm przelaczac sie na winde czego chcialbym uniknac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...