Skocz do zawartości
Khunu

GF2MX 100/200 - Low, low end.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jakie macie wyniki w o/c kart GF2MX100/200???

Chcę wiedzieć, do ilu rdzeń pociągnie... Na razie z 175/143 poszedł na 230/195 przy lekkiej zmianie chłodzenia na GPU. Jak dojadę do 250 to już chyba Titanium będzie, nie? Niestety to 64bit i na 32-bitowym kolorze już nie wyrabia (tnie się cholernie). Jest jakiś progra, trick, bądź strownik, który to poprawia??? Pozdrawiam wszystkich, którzy kręcą na maxa z*****e karty! Howgh!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem teo (jeszcze leży na biurku) MintGF2MX200/32MBSDRAM

wyniki 175@252(zmienione chłodzenie 2stronne, nawet zapodawałem gdzies tu fotke), pamięć 143@222, efekt ponad 3K w 3dmarku (z 1500 oryginalnie)

a co do koloru 32bitowego to te karty były projektowane żeby pracować w 16 bitowym koloże , w32 za dużo tracą na wydajności

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo na ddr-ach szyna jest 2x węższa niż na SDRAMach :-)

ta nvidia to potrafi kase ciągnąć od ludzi,

 

mam kumpla który rok temu zmienił sobie GF2MX400 z SDRAM na DDRAM za dopłatą 50 zł i był dumny z dobrze zrobionego interesu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update! Po kilku dniach niekręcenia udało mi się znaleźć górną granicę. Na razie max stabilne jest 270MHz (było 175). Mam więc GF2MX100/200 175@270. Niestety ramy cienko bo tylko 143@195... Różnica w testach około 40% Z jakim GF jest porównywalny wydajnościowo (MX, MX400?)? Hmm, a wystarczyło radiatorek pastą posmarować i wentyla z procka założyć... Myślę o radiatorkach na pamiątki.

PS Jaką proponujecie nazwę dla tej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update! Po kilku dniach niekręcenia udało mi się znaleźć górną granicę. Na razie max stabilne jest 270MHz (było 175). Mam więc GF2MX100/200 175@270. Niestety ramy cienko bo tylko 143@195... Różnica w testach około 40% Z jakim GF jest porównywalny wydajnościowo (MX, MX400?)? Hmm, a wystarczyło radiatorek pastą posmarować i wentyla z procka założyć... Myślę o radiatorkach na pamiątki. 

PS Jaką proponujecie nazwę dla tej karty?

NEi ma sensu radiatorów na sdr zakładać!!!

Ile razy można powtarzać że sdr siębardzo słabo grzeją i zakładanie radiatorów jest bez sensu! (no chyba że ktoś lubi mieć ładnie wyglądającą kartę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update! Po kilku dniach niekręcenia udało mi się znaleźć górną granicę. Na razie max stabilne jest 270MHz (było 175). Mam więc GF2MX100/200 175@270. Niestety ramy cienko bo tylko 143@195... Różnica w testach około 40% Z jakim GF jest porównywalny wydajnościowo (MX, MX400?)? Hmm, a wystarczyło radiatorek pastą posmarować i wentyla z procka założyć... Myślę o radiatorkach na pamiątki.  

PS Jaką proponujecie nazwę dla tej karty?

NEi ma sensu radiatorów na sdr zakładać!!!

Ile razy można powtarzać że sdr siębardzo słabo grzeją i zakładanie radiatorów jest bez sensu! (no chyba że ktoś lubi mieć ładnie wyglądającą kartę...

No i tu sie z toba nie zgodze. Jest sens, dzieki radiatorom wlasnie na pamieciach moj stary GF256 SDR na pamiatkach SAMSUNGA smigal ze 120/150 MHz defaultowych na 150/195 MHz, dodam rowniez, ze bez radiatorow pamieci wyciagaly ledwie 175 MHz. Wiec jest sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIO ja mam obecnie mx400 winfasta na core mam coolerek od athlona jakis badziewny , cooler master , 80x80x20mm 27cfm bardzo glosny, na pamieciach radiatorki. Jak krecony widac w opisie, pamiatki wyzej juz nie ida sypia artefaktami , natomiast core to mnie zadziwia :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, fajne masz pamiątki podkrcone - gratulacje! Też bym tak chciał, ale nie idzie. Ostatnio miałem wpadkę po wiatrak zaczął o coś ocierać i lekko się odczepił fuck jakby mi łopatkę czy dwie up****ło to bym miał chyba mały pożar w budzie. A może wogóle zdejmę ten z<span style="color:red;">[ciach!]</span>y radiatorek zobaczymy jak się fajczy??? Zawsze chciałem coś takiego zrobić, ale tą kartę muszę sprzedać za jakieś 120 zł żeby mieć kasę na radka, który już idzie. Ehh, a może jakieś S3 odkupię za grosze to się pomyśli. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moja kór** niechce za tajwańskiego papieża pójść na 250 pojawia sie jakieś czarne <span style="color:red;">[ciach!]</span>o paseczki i duperelki a katra sama staje na kilka sekund i od nowa zaczyna pzrestawie tylko na 230 i działa plytnnie i mam dodatkowe chlodzenie radiatorek na tylniej czesci karty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, jak wy to robicie, bios?

Bo mnie mojego GF2MX400 nie puszcza wyżej na pamiątakch, mam

245/210 i to jast max, co mogę dać w Rivatunerze i Powerstripie...

Dodam, że to prolink z pamięciami SD samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, jak wy to robicie, bios?

Bo mnie mojego GF2MX400 nie puszcza wyżej na pamiątakch, mam 

245/210 i to jast max, co mogę dać w Rivatunerze i Powerstripie...

Dodam, że to prolink z pamięciami SD samsunga

Dziwne, ja w Riva Tunerze mam rdzeń nawet do 300MHz...

Co do biosu:

=Szukasz NVidia bios editor

=zgrywasz bios ze swojej karty

=modyfikujesz go

=zapisujesz go jako załóżmy xxx.rom

=ściągasz nvflash i wgrywasz na dysk startowy

=wpisujesz "nvflash /fxxx.rom" - bez spacji po /f

=cieszysz się lepszą kartą.

Ale najpierw lepiej sprawdzić taktowanie jakimś programikiem czy wytrzymuje... Dziwne z tym Power Stripem... kombinuj!!!

 

Co do mx400. Robiłem porównanie na 64-bitowych GF to MX400 i MX200Pro miały prawie dokładnie to samo w 3dmarku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do biosa, to wiem jak flashować. Chodziło mi tylko, jak kręcicie tak wysoko. Po zmianie biosa? Bo na firmowym mogę dać max 250 dla core i 210 dla mem- i w powerstripie, i w rivatunerze. Defaultowo miałem 200/167.

Biosem na razie się nie pobawie, bo nawet niemiałbym skąd pożyczyć grafy na PCI, gdyby coś się rypło, a komp u mnie w użyciu non stop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam gf mx 400 standardowo (200/143) dojechałem do 230/190, ale spoko mógłbym jeszcze jechać na procesorze bym dojecha do jakiś 240-250 a mam tylko lewiutki radiatorek na nim a na pamięciach nic, ale zastanawiam się nad tym żeby coś na nie dać np. pokroić stary radiator z athlona hehehe :))))

 

a czym to się przykleja do pamięci???

 

albo taki radiator od athlona do proca czym chycić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam gf mx 400 standardowo (200/143) dojechałem do 230/190, ale spoko mógłbym jeszcze jechać na procesorze bym dojecha do jakiś 240-250 a mam tylko lewiutki radiatorek na nim a na pamięciach nic, ale zastanawiam się nad tym żeby coś na nie dać np. pokroić stary radiator z athlona hehehe :))))

 

a czym to się przykleja do pamięci???

 

albo taki radiator od athlona do proca czym chycić??

w GF MX400 miasz takie male taktowania pamięci ??????8O dziwne 8)

Ja w GF MX200 mialem 185/175 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest jakiś no name pamięci po obu stonach 64 mb

bez tv outa, kit może niezły ale jak podkręce tonieźle chodzi w nfshp2

w 1024*768 w średnich detalach jest od 23-40 klatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...