Skocz do zawartości
tomos

Mac Os X Tiger Demonstration

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze jeszcze cos takiego robi SUN, ale akurat wylecialo mi zglowy...

Dla mnie jest to normalna ewolucja GUI. Tak jak ktos wymyslil wirtualne pulpity, tak teraz dorzuca sie 3D etc. Czasem taki efekt moze pomoc cos zauwazyc np gdzie smignelo okno etc.

Dla mnie pomysl niewykorzystanego potencjalu grafiki to cos genialnego. Nareszcie bedzie mozna robic od groma rzeczy a nie bedzie to mialo wplywu na wydajnosc takiego. Normalne racjonalizowanie zasobow.

 

Ja tam jestem zwolennikiem takiego GUI - ale tylko wtedy gdy te wszystkie bajery nie beda spowalniać działania. Bo jesli przy np zmianie pulpitu mialaby byc animacja trwajaca 0,5 sek to gdybym to zrobil powiedzmy 20 razy w ciagu min to bym musial zbiegac po schodach by zbierac kompa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytko. Czy jest jakieś distro linuxa (za free ;d), które ma podobne efekty ? Bo mnie sie to nawet podoba ;).

Tak jest, każde które posiada serwer xorg 7 i xgl lub można je zainstalować :wink: lub np. takie livecd: http://kororaa.org/ . Edytowane przez lukas8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie posadziłem gnome z xgl na archu, efekty nawet fajne, ale jak ktoś wcześniej napisał "zabawa na 5-10 min". Może kiedyś do niego wróce, ale najpierw musze wymienić mojego gf4 mx440 na coś szybszego :?

 

[EDIT]

A jednak mam z xgla pociechę jak widzę miny kumpli, którzy świata nie widzą poza winshitem :P

Edytowane przez Qrak69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zachecony filmikiem o Tigerze przez ostatni tydzien meczylem sie z jego instalacja na moim pececie no i... sie udalo :D

i musze stwierdzic ze wiele z tych efektow nie tylko ladnie wyglada ale jest tez bardzo praktycznych (i to nie tylko przez pierwsze 10 min uzytkowania). az sie nie chce wracac do windowsa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezłe wrażenie zrobiła na mnie prezentacja xgl od novella - postanowiłem więc sciągnąć Kororaa Live CD 0.2 i sprawdzić jak to się sprawuje w akcji na moim komputerze.

 

Już w trakcie uruchomienia były małe problemy, ponieważ X-y startowały, ale na ekranie były różne śmieci, artefakty itd. Okazało się, że to wina karty graficznej (a czegóżby innego ;)) - Radeona 9000. Po drobnej rekonfiguracji sterownika opisanej na stronie kororaa.org, wszystko poszło jak z płatka.

 

System na konfiguracji P3 933 MHz, 384 Mb SD-RAM i wyżej wspomnianym Radeonie 9000 64 Mb, działał maksymalnie płynnie, dokładnie tak jak na 11-minutowej prezentacji. Jedynie drobne przycinki mogłem zauważyć przy zmianie wielkości okna Firefoxa, korzystając ze skrótu Alt + PPM.

 

Wszystkie skróty zostały dobrze opisane, są intuicyjne i wygodne w używaniu.

 

Ogólnie rzecz biorąc system jest godny polecenia, "wodotryski", choć wyglają efektownie, nie wymagają mocnego komputera i zarazem nie przeszkadzają w normalnej pracy.

 

To tyle ode mnie. :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...