Skocz do zawartości
-=drake=-

Komp Na Ścianie O,0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nadzieję że dobrze trafiłem. Wpadłem na nieco abstrakcyjny pomysł jakim jest zawieszenie mobo na ścianie. Dysk, Zasiłka i DVD będą leżeć na biurko na dole. Chce aby był bez obudowy po prostu samo mobo z grafą prockiem i chłodzeniem na ścianie. Kupiłem TT Sonic Tower i myślę że będzie się ładnie prezentował. Kupiłem także 6 neonków czerownych które dam za mobo i będą pięknie rozświetlać ściane. Nię będe włączał komputera przez Power ON, już zmieniłem w biosie opcję samowłączania po CTRL + F1 więc z tym nie będzie problemu. I teraz tak:

1) Czym przykręcić mobo do ściany czy na śruby czy po prostu przybić ale preferowałbym zwykłe przykręcenie do ściany.

2) Czy ten Sonic Tower nie jest za ciężki do mobo? I czy nie zajmuje dużo miejsca z tył tak abym mógł komfortowo przykręcić kompa do ściany?

3) I pytanie czy takie coś jest wogóle wykonalne, namówił mnie do tego stary i chyba ma dość dobrą koncepcję, co wy o tym myślicie?

[ Jeśli wbiłem się do nie tego topicu co trzeba to przepraszam ;( ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Czym przykręcić mobo do ściany czy na śruby czy po prostu przybić ale preferowałbym zwykłe przykręcenie do ściany.

:ploom: :ploom: :ploom: :ploom: :ploom: :ploom:

 

ja bym jednak się do mobo z młotkiem nie zbliżał :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:ploom: :ploom: :ploom: :ploom: :ploom: :ploom:

 

ja bym jednak się do mobo z młotkiem nie zbliżał :]

Tak wiem, teraz jest jeszcze jedna sprawa. Widziałem tamten mod i bez obrazy jest trochę obleśny.. :/ Kable wszędzie porozrzucane :/ chce to tak zrobić aby Zasiłka i dyski były pod monitorem mam tam ładną półeczkę. Czy ten Sonic Tower nie jest za ciężki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba niejest, przecież normalnie zamontowany do płyty będzie miał taki sam ciężar, jakby płyta była w kompie.

 

Waga: 692 g

jak na dzisiejsze coolery to chyba standard, ale na toim miejscu wybrał bym jakąś ładniejszą konstrukcje, z jakimś cichym wentylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ale chciałem coś innowacyjnego :) Silent Tower ma wymiary o 1/3 mniejsze a ten ma 112x112x150 czyli w sumie do budy mi się nie zmieści :) Chciałbym aby to naprawde ładnie wyglądało, najgorzej z tym epoxem i kablami bo kable od zasilania są przy Sockecie a kable ATA są po drugiej stronie mobo dlatego zrobie to tak żeby Zasilanie mobo leciało dołem odrazu a kable ATA pociągne za mobo i dołem :)

Dziś prawdopdobnie już komp poleci na ściane ;p ale to jest tylko wstępne ustalenie bo przydała by się 2 para rąk

Edytowane przez -=drake=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj foty jak zrobisz :D a pomysl ciekawy :) u mnie wisi stara mobo (ale dzialajaca z procem i ramem) i fajnie wyglada :D a co dopiero wlasciwy komputer na ktorym siedze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź mobo przymocuj najpierw do plexi... i inne eleenty a to dopero powieś na ścianie.. nie rób tandety... bezdiesz chcał odkrecić mogo bto bezdiesz kołki ze ściany wykręcał? bez jaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zmontowałem qmpla :) dziś po 18 jak skończe grać w radiu mocujemy mobo :) dyski i cd pójdą pod monit tam gdzie mam pudełko od cd-ków

 

EDIT: Bebechy na wierzchu :P ostatnie przymiarki i jedziemy ;) Dołączona grafika

Edytowane przez -=drake=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poco miałbym mobo odkręcać ? bez jaj ;p

will see :lol:

 

a pozatym.. to bedzie prowiozorka... bedziesz musiał szybko sciagnąc w jakimś celu kompa ze sciany i bedzie odkrecał 50 śrubek.. zamiast sciagnać cały panel z 2 haków...

 

Idziesz na utrudnioną łatwiznę i prowizorkę.. jak dla mnie to już założenia są tandetne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-=drake=- - mostek pólnocny nie grzeje ci sięprzypadkie mza bardzo? Lepiej podłącz epoxowego wiatraczka albo kup niebiskiego zalmana (zmieści się) bo jak zrobiłem tak na mojej to zbyt stabilnie nie było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-=drake=- - mostek pólnocny nie grzeje ci sięprzypadkie mza bardzo? Lepiej podłącz epoxowego wiatraczka albo kup niebiskiego zalmana (zmieści się) bo jak zrobiłem tak na mojej to zbyt stabilnie nie było ;)

eeee nie wychodzi powyżej 30c ;) może jak będzie silent tower to wzniesie się troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...