Skocz do zawartości
grzechuk

Problem Ze Sterownikiem W Laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

zainstalowalem winxp z plyty oemowej, ale innego komputera... zainstalowalem wszystkie sterowniki, ktore mialem dostalem na plytach z laptopem... mimo to, brakuje mi jakiegos sterownika!

sprzet jaki posiadam opisuje moja sygnaturka

Dołączona grafika

 

prosze o pomoc, bo bycmoze przez ten sterownik mam tak wysoka tep procesora (70*C) i hdd (56*C)... nie wiecie jak obnizyc te temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do braku sterownika to bardzo dziwne, spróbuj zrobić aktualizację systemy może zainstaluje jakieś łatki. Natomiast Twoja temp. procka i hdd to noramle, przcież to wszystko jest zamknięte w małej obudowie. Obniżyć temp. procka mozna np. poprzez zmianę pasty pod na procesorze (poszukaj na forum dużo tego było) lecz to niestety wiąże sie z ingeręcja w samego laptopa. Możesz sie pobawić róznymi programam do "studzenia" cpu.

Może się uda. Powodzenia

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o pomoc, bo bycmoze przez ten sterownik mam tak wysoka tep procesora (70*C) i hdd (56*C)... nie wiecie jak obnizyc te temperatury?

To już prawie kocioł parowy, który zaraz wybuchnie (nie wierzę,że taka temp. winna być - mam w PC Semprma podkręconego i temp.57 C powiesz, to nie laptok ale mimo wszystko temp. są za wysokie )

Moim zdaniem wgrane są sterowniki płyty głównej od innego laptopa dla tego tak się dzieje.

Powróć do instalacji z recovery dysku chyba, że na twoich płytach sterownki płyty są oddzielnie.

Powodzenia. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie mam zadnych driverow do plyty glownej, na stronie acera tez nie ma zadnych sterownikow do plyty glownej... troche mnie to dziwi, bo wczesniej tego nie mialem...

 

czy wina tego moze byc fakt, ze tydzien temu sflashowalem biosa z wersji 1,13 na 1,18? biosa mam firmy phioenix

 

help me?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie mam zadnych driverow do plyty glownej, na stronie acera tez nie ma zadnych sterownikow do plyty glownej... troche mnie to dziwi, bo wczesniej tego nie mialem...

 

czy wina tego moze byc fakt, ze tydzien temu sflashowalem biosa z wersji 1,13 na 1,18? biosa mam firmy phioenix

 

help me?

PO pierwsze czy ten nowy bios jest zgodny z Twoim modelem, jeżeli tak to menadżerze urządzeń (kontroler magistrali zarządzania systemem-wybierz właściwości , sterownik, aktualizuj sterwnik i postępuj zgodnie z instukcją wybierz z listy jeżeli nie będzie na liście to wybierz z dysku tzn. recovery dysk) tak samo postępuj z kartą WiFi i kartą sieciową.

Powodzenia.

Powtarzam temp. są za wysokie nawet jak na Semprona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios na 100% jest to mojego modelu czyli do 3020... na plycie recovery system nie znalazl sterownikow do tej magistrali!! nie ma ich tez w internecie!!

a karte wlan i siecowke wylaczylem, ale zainstalowalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios na 100% jest to mojego modelu czyli do 3020... na plycie recovery system nie znalazl sterownikow do tej magistrali!! nie ma ich tez w internecie!!

a karte wlan i siecowke wylaczylem, ale zainstalowalem...

A co Ci pokazuje wybór z listy. Pomin tą procedurę poszukiwania w internecje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to na brak sterownikow do plyty glownej, a temperatura procesora swiadczy o tym, ze chodzi na max taktowaniu, czyli nie masz sterownikow do cool'n'quiet (cpu). Obydwa sterowniki znajdziesz na stronach ICH producentow (cpu - AMD, a chipset - Ati? - nie wiem, jaki jest w tym modelu, w 3023 jest juz Ati).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo mnie to dziwi ale jak tylko sflashowalem biosa na 1.20 po resecie windows wykryl nowy sprzet i go sam zainstalowal ATI SMBus... teraz wszystko dziala a temeratura procka to 60* przy ciaglej pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo mnie to dziwi ale jak tylko sflashowalem biosa na 1.20 po resecie windows wykryl nowy sprzet i go sam zainstalowal ATI SMBus... teraz wszystko dziala a temeratura procka to 60* przy ciaglej pracy

Czyli przy max obciazeniu? To nie jest zla temperatura. A co z temperatura podczas pracy bez obciazenia? Spada?

Jesli nie te stery proca trzeba zainstalowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...