Skocz do zawartości
Qba100

2 Kompy W Lanie + Internet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem. Do tej pory w domu tylko jeden komp był podpięty do internetu. Internet mam z sieci osiedlowej i mam wykupiny zewnętrzny adres IP. Oczywiście mogę również surfować na wewnętrznym adresie IP. Teraz chce podłączyć równiez 2 kompa do sieci i internetu i w związku mam z tym pare pytań:

1. Czy bedzię można tak podpiąc kompy do routera żeby jeden z nich działał na publicznym adresie IP adrugi na niepublicznym i co za tym idzie by każdy miał przepusytowośc łącza po 192 kbit/s.? Zaznaczam że do mojego mieszkania dochodzi tylko jeden kabel. Obecna przepustowośc wynosi 192 kbit/s

2. Jaki polecacie wybrać router i czy adresy IP sie ustawia normalnie we właściwosiach karty sieciowej czy może w routerze a może w obydwu?

 

Z góry dziekuje za odpowiedzi

Edytowane przez Qba100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: Poszukaj ! wszystko znajdziesz na forum <_<

Niestety ale nie znalazłem tego na forum. A tak pozatym to forum jest od tego aby sobie pomagać a nie rzucać hasła znajdz sobie! Gdybys podał linka do takiego tematu to byłoby ok ale pisanie takich odzywek sobie daruj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie znalazłem tego na forum. A tak pozatym to forum jest od tego aby sobie pomagać a nie rzucać hasła znajdz sobie! Gdybys podał linka do takiego tematu to byłoby ok ale pisanie takich odzywek sobie daruj.

:lol2: Dobre

 

Odpowiem koledze łaskawie :D

 

1. Nie, nie da rady (cudem znalazłem)

2. Tu i tu sie ustawia, a co do tego jaki router? to zalezy od siana i jaki to jest net (routery byly przerabiane wiele razy)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez piotraspoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pytanie 1 to miałem coś innego na myśli. Chodzi mi o to czy jest możwliwość aby jeden komp działał na adresie niepublicznym a drugi na publiczny jeśli do mojego mieszkania dochodzi jeden kabel. Nie wiem czy na serwerze admina coś sie nie bedzie kłóciło ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...