Skocz do zawartości
durczyn

Allegro-policja-sąd

Rekomendowane odpowiedzi

zaproponuje temu gościowi zeby mi przysal dysk do sprawdzenia, zobacze co odpowie, może coś niezwykłego odkryje.

 

napisałem do niego na gg:

 

"Przegadałem z kumplem o tym dysk co ci wolno chodzi (on oczywiscie ejst po mojej stronie sporu) i doszliśmy do wniosku ze majac spisane jego numery i wiedze jaki dysk był przed wysyłką możesz mi go wysłałc z powrotem, a ja go raz jeszcze przebadam robiac screeny. zapakowąłbyś paczke tak jak ty uważasz. jeżeli będzie coś nie tak autentycznie z innego powodu jak że wolny to się dogadamy jak dla ciebie powodem jest ze bedzie wolny poprostu to nie. daj mi swoją odpowiedz."

zgodził się :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koles nie ma zadncyh szans, nie udowodni Ci, ze dysk byl zepsuty, podobnie jak Ty nie udowodnisz, ze nie byl, ale :

 

mowisz, ze jest niepelnoletni, wiec jego wiarygdonosc spada, poza tym jesli jet niepelnoletni to dodatkowo, nie ma zdolnosci do czynnosci prawnych, takze taka umowa przez niego na allegro zawarta jest niewazna, wiec ups chyba faktycznie koles ma duze szanse wygrac ...

 

ale nie martw sie, mysle, ze nie bedzie mu sie chcialo chodzic na policje ... mysle, ze rodzice by mu na to nie pozwolili, tkaze ja bym olal chyba na Twoim miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysyła na swój koszt jutro, jezeli dysk bedzie sprawny i jak na 2mb "keszu" wolny to mu go odsyłam i mnie on nieinteresuje

 

w razie co po testach bede emić screeny ze ejst okej :] i wysle mu z powrotem w 5 kartonach, 5 foliach 5 torebkach i nawalony styropianem i moze nikt nie bezie narzekać...

 

chcąc sprawdzic jego wiek :

 

Ja (10:23)

mam pytanie niedotyczące tematu, podobno pytanie jest trendy aczkolwiek mnie niedotyczy jaki wybrałes sobie temat na mature ustna z polskiego ?

Ja (10:25)

?

Trolo! (10:25)

subkultura hip-hopowa bo o niej mozna pisac i pisac...

Ja (10:26)

no bo w sumie ty już w 3 klasie LO jesteś ?

Trolo! (10:26)

jeszcze nie teraz w 2 ale temat na mature mamy juz sobie wybrac

Ja (10:27)

no nic, ok, ciekawosć

 

jeśli jest w 2 klasie, czyli teraz poczatek 2 semestru to na oko ma 17 lat, czyli umowa jest nieważna an allegro

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysyła na swój koszt jutro, jezeli dysk bedzie sprawny i jak na 2mb "keszu" wolny to mu go odsyłam i mnie on nieinteresuje

 

w razie co po testach bede emić screeny ze ejst okej :] i wysle mu z powrotem w 5 kartonach, 5 foliach 5 torebkach i nawalony styropianem i moze nikt nie bezie narzekać...

 

jeśli jest w 2 klasie, czyli teraz poczatek 2 semestru to na oko ma 17 lat, czyli umowa jest nieważna an allegro

Jego wiek nie gra roli gdyz:

 

art. 14. § 1. Czynność prawna dokonana przez osobę, która nie ma zdolności do czynności prawnych, jest nieważna.

§ 2. Jednakże gdy osoba niezdolna do czynności prawnych zawarła umowę należącą do umów powszechnie zawieranych w drobnych bieżących sprawach życia codziennego, umowa taka staje się ważna z chwilą jej wykonania, chyba że pociąga za sobą rażące pokrzywdzenie osoby niezdolnej do czynności prawnych.

 

I dalej:

 

Art. 20. Osoba ograniczona w zdolności do czynności prawnych może bez zgody przedstawiciela ustawowego zawierać umowy należące do umów powszechnie zawieranych w drobnych bieżących sprawach życia codziennego.

 

Jak widzisz te dwa przepisy skutecznie obalaja Wasze tezy. Radze dojsc do konsensusu - gdyz prawo, jak sam widzisz, szczegolnie chroni osoby ponizej 18 roku zycia.

Powszechnie przyjmuje sie w doktrynie prawa cywilnego iz sprzedaz np tego dysku, bedzie umowa "powszechnie zawierana w drobnych biezacych sprawach" - nie bedzie nia np. sprzedaz samochodu za kwote 45 000 zł. Ale to jest chyba jasne.

Edytowane przez Ecuadoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi o transakcje na allegro, podobno jeśli zawarta jest z kims niepełnoletnim to jest nieważna. gdzieś było takie zastzrezenie

 

 

Ecuado@:

 

A co ty byś zrobił gdybyś sprzedał dysk który działa, po dostarczeniu działa, a klient chce pozwać ciebie do sądu bo dysk jest wolny? To tak jakby ktoś kupił auto z silnikiem 1.2 i potem zaskarżał sprzedającego ze auto jest wolne i ma słabe przyśpieszenie.....

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi o transakcje na allegro, podobno jeśli zawarta jest z kims niepełnoletnim to jest nieważna. gdzieś było takie zastzrezenie

Ecuado@:

 

A co ty byś zrobił gdybyś sprzedał dysk który działa, po dostarczeniu działa, a klient chce pozwać ciebie do sądu bo dysk jest wolny? To tak jakby ktoś kupił auto z silnikiem 1.2 i potem zaskarżał sprzedającego ze auto jest wolne i ma słabe przyśpieszenie.....

Juz odpowiadam:

Art. 60. (26) Z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych, wola osoby dokonującej czynności prawnej może być wyrażona przez każde zachowanie się tej osoby, które ujawnia jej wolę w sposób dostateczny, w tym również przez ujawnienie tej woli w postaci elektronicznej (oświadczenie woli).

 

Jezeli chcesz wygrac to sprawe - radze Ci udac sie do wytrawnego adwokata - jest kilka obejsc ktore mozna wykorzystac - ale nie moge o tym pisac, niestety, tajemnica zawodowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to oskarżenie jest absurdalne poprostu, zobaczymy jak dysk dojdzie i m testów narobie co mi do głowy przyjdzie.

 

Adwokatów mam 2 :) ale niechodzi o to by mu dokopac jeny...

 

DURA LEX SED LEX :( "twarde prawo lecz prawo" jakby ktoś niewiedział :)

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wirion, dajesz sie robic w balona przez dzieciaka. Krotkie dochodzenie tweak'owiczow i juz na poprzedniej stronie Ci wytlumaczyli co gosc probuje zrobic. Jezeli nie masz gdzies nr seryjnego dysku to po co on ma Ci go odsylac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

numeru niemam to nic nieudowodnie że to niemój, a jak on mi wyśle dysk ten sam daj Boże, to jak zrobie testy i dysk bedzie normalnie chodzić to jego oskarzenie typu "wolny dysk" bedzie bezpodstawne

 

a jak dojdzie w pełni niesprawny, to znaczy ze on coś nabroił, bo sam mówił ze u neigo jest sprawny ko wolny

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wirion - bląd w liczeniu - 2 klasa LO to jest rocznik 1988 czyli gosciu moze mieć juz 18 lat.

Mozesz jeszcze pokusić się o wyslanie do allegro linkow z jego aukcjami - http://allegro.pl/item87775970_87775970.html

http://allegro.pl/item86789177_86789177.html

http://allegro.pl/item88381171_88381171.html

http://allegro.pl/item86396908_86396908.html

 

Smierdzi mi to komentarzami !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Panowie dlaczego ciagle skupiacie sie wokol jego wieku oraz nr seryjnych - to niestety nie bedzie miec zadnego znaczenia w przedmiocie sprawy.

Gdyz wirion ich nie posiada - wiec nic nie zdziala w tym temacie.

 

Dalej, co do "wolnego dysku" - jego pelnomocnik moze latwo sie powolac, na to iz nie zabezpieczyles rzeczy zgodnie z jej wlasciwoscia - co pociagnelo za soba skutek w psotaci np. uszkodzenia dysku - tu sad powola bieglego - ten wyda opinie - folia (co nawet ja wiem, a nie jestem informatykiem, ani inzynierem - tylko prawnikiem) nie byla stosownym srodkiem do odpowiedniego zabezpieczenia dysku podczas transportu.

 

I jest po sprawie - wynik dopisz sobie sam ;)

Edytowane przez Ecuadoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiadmomiłem allegro, zobacyzmy co powiedzą

 

dwie warstwy foli babelkowej to grubośc koło 1cm :] i w dodatku z amortyzacją i sporo tasmy

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie dajcie sie zwariowac czytajac posty jakiegos prawnika. Naprawde uwazacie ze jakis dzieciak pojdzie na policje/prokurature za pare zlotych?

Ecuadoo ty naprawde uwazasz ze odbedzie sie sprawa sadowa zwiazana ze sporem bezsensownym kupujacego dysk za pare zetow na allegro?

 

wirion nie dawaj sie robic w balona. On kiepsko blefuje i nic poz tym.

 

edit: ten facet na allego ma swietne opisy towarow :D "MAM DO SPRZEDANIA DZISIAJ KLOSZ NA ELO ELO LICZNIK Z JAWKI 50cm SZEŚCIENNYCH!! POZDRO ZYCZE! "

Wiekszosc jego aukcji kupuje/sprzedaje syndykat "elo ziomali" z jednogo miasta ;>

Edytowane przez Przemol^N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie dajcie sie zwariowac czytajac posty jakiegos prawnika. Naprawde uwazacie ze jakis dzieciak pojdzie na policje/prokurature za pare zlotych?

Ecuadoo ty naprawde uwazasz ze odbedzie sie sprawa sadowa zwiazana ze sporem bezsensownym kupujacego dysk za pare zetow na allegro?

 

wirion nie dawaj sie robic w balona. On kiepsko blefuje i nic poz tym.

Moze kilka słow sprostowania: "posty jakiegos prawnika" - moze nie "jakiegos", troszke kultury ;)

 

Ja nic nie uwaza, to nie moja sprawa, wirion chcial odpowiedzi - wiec mu jej udzielilem.

A to czy sprawa sie odbedzie czy nie - to zalezy od decyzji jednej ze stron tegoz sporu.

 

Temat uwazam za zamkniety - jest wystarczajaca wyczerpany merytorycznie - wszelkie spekulacje - czy oszukal czy nie, czy jest malolatem czy nie - nie sa na miejscu - beda chcieli oceny - dokona tego niezawisly sad.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten topic jest dobrą przestrogą dla tweakowców-allegrowiczów żeby uważali na pewein typ osób kuujących, ja jestem dobrym przykładem (nacyz moja sytuacja)

 

a niejest tak ze sąd przyjmuje , zaczynajac od rejonowego sprawy powyzej wartosci 250zł? w tym podobnie jak dajmy an to najwyzszy od 75 000 ? około, ujesli nic by sięneizmieniło a policja by umozyła to jego wniosku moga nieprzyjac w sądzie, chyba ze faktycznie zapąłci za prawnika wiecej jak dysk warty a ze to dzieciak bez dochodu, i bez komfortowej sytuacji finansowej bo sma mówił to napewno tak zrobi....................................

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym na Twoim miejscu nie słuchał póki co Pana Ecuadoo , jak na razie to wbija nam do głowy puste paragrafy , a sprawa wygląda prosto koleś chce Cie naciągnąć i nie przejmuj się , ugadałeś się z gościem wyśle Ci disk jeśli będzie sprawny to zrób jakieś testy zapisz je sobie jako dowód , że dysk jest sprawny zrób zdjęcia że dysk nie jest fizycznie uszkodzony i odeślij przedstaw mu swoje wyniki i zobaczymy co zrobi , i umówmy się nie było to oszustwo ani nic takiego prokuratora niby będzie się zajmować taką [ciach!]ła hahahah jasne , rok temu skradziono mi radio z samochodu (wartość radia 800 zł)wskazałem policji kto to zrobił (taka patologiczna rodzinka mieszkająca niedaleko) , policja przeszukałą znalazłą koleś do tej pory chodzi sobie spokojnie i oprócz jednego przesłuchania nie miał jeszcze żadnej rozprawy a minął już ponad rok :/ , obawiam się , że już wogóle nie będzie miał tak właśnie działą polskie prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jeśli po mojej wiadomosci niezbanuje go allegro to przysle mi dsyk i się zobaczy.

 

((A jeśłi chodzi o polskie prawo, mojemu ojcu ukradli samochód spod domu w nocy a następnego dnia śledztwo zostało umożone ! a na miejsce zdażenie radiowóz przyjechał po 4 godzinach.... ))

 

ale wrócmy do meritum sprawy bo wyjdzie OT "fuck okradli mnie"

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie dajcie sie zwariowac czytajac posty jakiegos prawnika. Naprawde uwazacie ze jakis dzieciak pojdzie na policje/prokurature za pare zlotych?

Ecuadoo ty naprawde uwazasz ze odbedzie sie sprawa sadowa zwiazana ze sporem bezsensownym kupujacego dysk za pare zetow na allegro?

 

wirion nie dawaj sie robic w balona. On kiepsko blefuje i nic poz tym.

 

edit: ten facet na allego ma swietne opisy towarow :D "MAM DO SPRZEDANIA DZISIAJ KLOSZ NA ELO ELO LICZNIK Z JAWKI 50cm SZEŚCIENNYCH!! POZDRO ZYCZE! "

Wiekszosc jego aukcji kupuje/sprzedaje syndykat "elo ziomali" z jednogo miasta ;>

 

Tylko ze dzieki prawnikowi Ecuadoo wiemy jak to wyglada od strony prawanej

Powinienes zachowac tego bombelkowego co zapakowales i pokazac w czym wyslales ale kolo i tak nie pojdzie na policjie a od strony prawnej zawsze wyglada strasznie ^^

a i mam pomysl zaltwiaj sobie zwolniienia lekarskie przez 5 lat i sprawa sie przedawni ^^*

 

 

 

 

*jesli jednak pojdzie :D

 

albo zwal wine na poczte

Edytowane przez KaxxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wypowiedzi "prawnika" :D jest wspomniane by dochodzić osoby co przewoziła itp i całej tej instytucji, prawnie nawet fajnie to brzmi ale nieznam przypadków by takie lub inne sprawy dochodziły do końca, zupełnie jakby tych ustaw niebyło moze dlatego ze zalezy to od wartości przedmiotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wypowiedzi "prawnika" :D jest wspomniane by dochodzić osoby co przewoziła itp i całej tej instytucji, prawnie nawet fajnie to brzmi ale nieznam przypadków by takie lub inne sprawy dochodziły do końca, zupełnie jakby tych ustaw niebyło moze dlatego ze zalezy to od wartości przedmiotu

Po raz kolejny sie przekonuje ze na tym forum nie warto pomagac innym. No coz. Starasz sie pomoc - a wychodzi tak jak zawsze.

 

Z pewnoscia reszta pomoze Ci lepiej - wszka po co opierac sie na pustych przepisach - ostatni moj post w tym temacie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO na 80 % masz przegrana sprawe w sadzie wirion - racje ma kupujacy - jeszcze wiele zalezy od adwokata jakiego zatrudni - jednak marne sa Twoje szanse - a na kwestie naruszenia dobr osobistych mozesz powolywac sie w osobnym procesie - w tym nie beda stanowic zadnego dowodu w sprawie, ktora bedzie lub nie toczyc sie przed sadem I instancji.

Jakim sądzie?? Jakiego adwokata?? Czy Ty naprawdę wierzysz, ze Pan eloziomal Trolo zatrudni dobrego adwokata i bedzie jeździł po sądach? :lol: Poza tym, skąd wiesz, ze: "racje ma kupujący"?? Z czego ześ to wywnioskowal?? Przecież on moze ściemniać z tym "wolnym dyskiem", a od wiriona chce zapewne wyłudzić kase. To jest sprawa typu "jego słowo przeciw słowu wiriona", a w tym przypadku wirion jest osobą bardziej wiarygodną.

 

Od siebie dodam, jak od praktyka: radze oddac pieniadze, i nie robic afery - bo odniesiesz kleske w sadzie. A jeszcze niech na jaw wyjda jakies okolicznosci dzialajace na Twoja szkode - radze polubownie zalatwic sprawe. Wszelkie powolywanie sie na szczenictwo lub podobne typu argumenty - beda karane, policja sesyjna - sad to sad - to nie forum - radze byc niezwykle ostroznym.

Tak jasne, niech odda ziomalowi pieniądze, przecież wina leży po jego stronie :blink: A na jaw to mogą wyjść jedynie jakieś okoliczności działające na szkodę Trolo (kilka padło juz nawet w tym topicu).

 

 

Temat uwazam za zamkniety - jest wystarczajaca wyczerpany merytorycznie - wszelkie spekulacje - czy oszukal czy nie, czy jest malolatem czy nie - nie sa na miejscu - beda chcieli oceny - dokona tego niezawisly sad.

:lol: Tak, zapewne masz racje:> Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wnioskuje że Ecuadoo jest prawnikiem to napisałem prawnik bo ma nick taki niewygodny do napisania :) ale oczywiście nic mu niezazucam, absolutnie, przedstawiam tylko sytuacje

 

ps: bo osobiście juz na prawie się zawiodlem jak i moja rodzina... ale mniejsza

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast uważam, ze porady Ecuadoo o tyle są prawidłowe pod względem prawnym, o ile kompletnie nieadekwatne do powagi tej sprawy:>

Ecuadoo opisal jak to bedzie wygladac w sadzie a nie czy to jest warte tego czy nie ;)

a i Wirion co z tego ze twoje rodzina zwatpila w prawo ? skoro Ecuadoo nie tworzyl tego prawa? wiec nie rozumiem powiazania :)

Edytowane przez KaxxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ecuadoo opisal jak to bedzie wygladac w sadzie a nie czy to jest warte tego czy nie ;)

Gdyby tak było, to bym sie nie czepiał niczego. Ecuadoo radził wirionowi, aby oddał Trolowi kase, co dla mnie jest absurdalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sprawdzenia czy ten dysk, ktory on wysle jest Twoj to jest na to sposob.

 

Poszukaj jakiegos programu do odzyskiwania danych np. Ontrack Easyrecovery i przelec po dysku, jak znajdziesz tam jakies twoje pliki, ewentualnie po samych nazwach plikow bedziesz wiedzial czy to Twoj.

 

Moze cos znajdziesz :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podono on ten dysk formatowął i cośtam nagrywal, a jak po formacie się coś angra, to odzyskanie danych spada strasznie, naczy sama możliwosć, ale najpierw poczekam na decyzje allegro, jak przyjdzie paczka wczesniej to jej nieotworze nawet by niebyło że ja coś podmienie, narobie fot, screenów i niewidomo czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...