Skocz do zawartości
enikan

Jak Zrobic Normalny Wyglad Openoffica ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;-)

 

Posiadam OpenSUSE 10.1... Ale ten sam problem miałem na wszystkich innych SUSU-łach (wszystkie wersje instalowalem) oraz to samo sie dzialo na kilku innych dystrybucjach.

No wiec po 15 latach przenioslem sie z tzw "jedynie slusznego systemu" na linuxa i juz z rok sie na nim trzymam i powrotow nie planuje, mam tylko jeden problem z programem ktory chce doprowadzic do stanu uzywalnosci.

 

Popatrzcie na tego screena, ktory doklanie zobrazuje wam moj problem:

 

http://img515.imageshack.us/img515/8287/ekran27op.png

 

Widac na nim nieszczesnego OpenOffica o kiepskim wygladzie (dla mnie -taki gust). Oraz Normalnie wygladajacego Firefoxa i rowniez dobrze wygladajace menu KDE.

Wersja mojego OpenOffice to 2.0.2 instaluje sie on wraz z SUSE.

 

Poprostu chce aby OpenOffice tak samo wygladal jak reszta. Bo bez kitu, wszystkie programy w systemie jakich sie tylko czepilem uzywaja mi teraz odpowiednich czcionek ale ten OpenOffice nie.

W jego preferencjach mam zaznaczone aby uzywal czcionki systemowej w menu ale on dalej swoje. Oraz na liscie zamian czcionek w preferencjach nie mam ani jednej wpisanej(lista pusta) ale on dalej swoje.

 

We wszelkich innych listach czcionek jakie w OpenOffice wystepuja nie ma uwzglednionych wszystkich czcione jakie wystepuja w systemie. A przedewszystkim nie ma tej "Adobe Helvetica" dzieki ktorej moj calutki linux wyglada odpowiednio.

 

A dodatkowe jaja sa z wydrukiem stron stworzonych wlasnie w OpenOffice. Drukuje oczywiscie wszystko ale podmienia czcionki. Z tej zwydziwianej widocznej wlasnie na zdjeciu robi cos w rodzaju "Helvetica". Jak dla mnie jest to pozytywny blad bo konspekty jakie zanosze do szkoly normalnie wygladaja i mi je doktorzy przyjmuja, ale jakos nie widze mozliwosci zrobic w tym OpenOffice powazniejszych zadan...

Wlaczalem takie narzedzie co sie zwie spadmin i tam rowniez nie mialem ustawionego zadnego podmieniania.

 

Bardzo prosze ekspertow o pomoc... Bo wiem juz ze swojego doswiadczenia ze na linuxa nie ma zadan niemozliwych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręki, ni żadnego innego członka sobie obciąć nie dam, ale OO chyba korzystał z QT. Jeśli się nie mylę uruchom program "qtconfig" i skonfiguruj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jenot udało się !

Miałeś racje, wystarczylo wywalic tego OpenOffica ktory się zainstalował wraz z moim SUSE i zainstalowac tego z www.ux.pl

Czcionki w menu wygladaja teraz idealnie, w opcjach mozna faktycznie wszystko zmieniac.

Bo w tamtym poprzednim opcje byly prawie te same ale mimo iz cos w nich zmienilem to wyglad pozostawal ten sam. A teraz ten nowy OpenOffice z ux.pl reaguje na wszystkie zmiany jakie mu w opcjach poustawiam. :rolleyes:

Zreszta sami popatrzcie:

 

http://img65.imageshack.us/img65/2171/ekran45po.png

 

To wyglada wlasnie tak jak chcialem, oraz tak tez chcieli wszyscy domownicy.

 

Jeszcze raz bardzo, bardzo dziekuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...