Skocz do zawartości
lfanek

S3 Wraca Do Gry !

Rekomendowane odpowiedzi

S3 wraca do gry. Wlasnie wydala karte graficzna szybsza od 6200 !!! Karta zostala wydana przez firme Club3D. I jeszcze jedna wazna informacja - karta posiada 8 potokow !!!

Karta posiada:

- Złącze: AGP 8x/4x

- Memory 128MB type DDR

- Interface 128BIT

- GPU 300 MHz

- Memory 500 MHz

- DVI Yes

- TV-Out Yes

- Ramdac 400MHz

- OpenGL 1.5

- DirectX 9

STRONA PRODUCENTA KARTY

 

TEST karty wykonany przez MaxPC

TEST karty wykonany przez Rosjan

TEST karty wykonany przez Hexus.net

 

Moje zdanie: Jakos mi sie nie wydaje zeby karta byla szybsza od 6200 - chyba ze 64bitowych. Pozaty OC (bo glownie o tym na tym forum mowa) jest pod wielkim znakiem zapytania. Z drugiej strony to dobra firma - chyba kazdy pamieta karty S3 4mb z akceleratorem 3D (sam mam takie dwie na biurku !!! Cena tej karty nie jest duza bo na allegro mozna ja kupic za 139zl np. >>>TU<<<

 

Ps. Sorki za zdublowanie tematu, ale mam problem z przegladarka - ponoc opera jest niezawodna :P

Edytowane przez lfanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o nie, dziękuję. miałem wszystkie modele kart s3 od virge do ostatniego savage (s2000 w wersji diamond viper czy jakoś tak) i jakbym mógł zmienić swoją przeszłość, to właśnie te karty bym z niej wymazał... no może jeszcze nieszczęsnego gravisa ultrasounda:) który zresztą przyszedł mi do głowy bez powodu, jako że jest 'duchowym' odpowiednikiem akceleratorów s3 - teoretycznie duże możliwości, w praktyce nic tego poprawnie nie obsługiwało:) jednym słowem, ja osobiście firmie s3 już dziękuję:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na wersje 256MB i bedę kupował jak coś dam testy

 

S3 Rulezz ciekawe co na to MatroX

 

AragornPL bo S3Trio to była grafa 2D głównie - trzeba sobie było kupić akcelerator 3DFX 4-12MB Voodoo tak jak ja miałem na ten czas wszystko super plynnie chulało

 

S3 chipy S23, S25 i S27 jeszcze bedą czesciowa są S27

Edytowane przez Timotei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na wersje 256MB i bedę kupował jak coś dam testy

 

S3 Rulezz ciekawe co na to MatroX

 

AragornPL bo S3Trio to była grafa 2D głównie - trzeba sobie było kupić akcelerator 3DFX 4-12MB Voodoo tak jak ja miałem na ten czas wszystko super plynnie chulało

Potem miałem Voodoo 3 2000 - to była dopiero grafa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie: Jakos mi sie nie wydaje zeby karta byla szybsza od 6200 - chyba ze 64bitowych. Pozaty OC (bo glownie o tym na tym forum mowa) jest pod wielkim znakiem zapytania. Z drugiej strony to dobra firma - chyba kazdy pamieta karty S3 4mb z akceleratorem 3D (sam mam takie dwie na biurku !!! Cena tej karty nie jest duza bo na allegro mozna ja kupic za 139zl

kto wie.. karta jest 8 potokowa takze mysle, ze moze byc szybsza od 6200.

w kazdym razie powinna bic np. radeona 9550, a za 139zl to dobra propozycja. do tego jakies o/c i juz robi sie ciekawie ;)

sam zastanawiam sie czy jej nie kupic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem swego czasu Savage 4,to co sie z nia dzialo w kwestii sterownikow nie da sie opisac. Aby zagrac w jedna gre musialem odinstalowac jedne stery, a instalowac inne, aby znowu normalnie pracowac w windowsie musialem wrcac do poprzednich driverow. Koszmar- nigdy wiecej s3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kura za 139 zł wydajność lepsza od 9600 hmmm nieźle tylko nasuwa sie pytanie czym to podkręcać ??

powerstripem...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jakieś magiczne testy Tu

i Tu no i jakoś maławo tych smarków ale poczekam jeszcze bo napisałem emila do kolesia co ją kupił na allegro moze da znac ile punkcików wyciosał w smarku mnie najbardziej interesuje jak to sie bedzie kręcić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraznie widac na tych testach (znaczy sie obrazkach ;]), ze ta DeltaChrome ustepuje radkowi 9600pro, wiec nawet za cene 190 zlotych nie widze sensu pakowac sie w ta grafike. A watpie zeby sie jakos nadzwyczajnei dobrze krecila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie mi sie chciało to sie przejde do red system (ci co sprzedaja te karty na allegro) i zapytam co ta katra moze kupowałem u nich kilka rzeczy i zawsze jak coś jest syfne to mówią wprost ze syfne :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten test jest ze grudnia 2005 X-bitlabs

Wydajność całkiem niezła-pytanie jak dobre będą sterowniki,bo to jest najwazniejsze.

 

A za ok.130zł można kupić R.9600 w wersji Mobile(z wbudowanymi w rdzeń pamięciami),takze też ciekawa propozycja.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten test jest ze grudnia 2005 X-bitlabs

Wydajność całkiem niezła-pytanie jak dobre będą sterowniki,bo to jest najwazniejsze.

 

A za ok.130zł można kupić R.9600 w wersji Mobile(z wbudowanymi w rdzeń pamięciami),takze też ciekawa propozycja.

kużwa ponad 3k w 3dmarku05 :blink: coś mi sie nie chce wieżyc chyba trza sie jutro przejsc do sklepu i obadac tą karte bo kura za 139 zł to by była mega okazja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale zwracam uwagę ,że chodzi o S3 Chrome S27,która posiada 8PS/4VS 128/256MB VRAM DDR2 @400Mhz na szynie 128bit.GPU ma zegar700Mhz.Wykonany jest w procesie 0.09 mikrona.Sa jeszcze tańsze wersje S25 bodajże.

Także zanim wydacie kase,radze dokładnie sprawdzić co kupujecie-te karty są stosunkowo nowe,nawet nie wiem czy są już w sprzedaży.A linki które ktoś podawał odnosza się do innej karty S3.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale zwracam uwagę ,że chodzi o S3 Chrome S27,która posiada 8PS/4VS 128/256MB VRAM DDR2 @400Mhz na szynie 128bit.GPU ma zegar700Mhz.Wykonany jest w procesie 0.09 mikrona.Sa jeszcze tańsze wersje S25 bodajże.

Także zanim wydacie kase,radze dokładnie sprawdzić co kupujecie-te karty są stosunkowo nowe,nawet nie wiem czy są już w sprzedaży.A linki które ktoś podawał odnosza się do innej karty S3.

no właśnie dlatego ta karta tak dobrze wypadła bo my tu rozważamy S3 chrome ale S8 a nie jak podałeś test do s27 no ale nic jeden z allegrowiczów obiecał mi ze jak dostanie karte to ja "pomęczy" i da znac co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak będzie ze starami i z wydajnością tych kart. Kiedyś chyba były problemy ze sterami ale może teraz uda im się ustawić wszystko dobrze.

 

btw. ostatnio s3trio uratowała mi życie jak nie miałem nowej vga. Przyjemnie się na niej grało w cs 1.1 ;] ;].

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wieści od rodaków ;)

sprzęt

proc athlon 1700+

mobo jakiś ecs

ram 256 MB

 

grafa wiadomo nie kręcona

 

grafa włożona do kompa zainstalowane stery (bez formatu i bez usówania starych sterów) wynik w 3Dmarku03 ~ 2200 punktów dużo mało oceńcie sami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wieści od rodaków ;)

sprzęt

proc athlon 1700+

mobo jakiś ecs

ram 256 MB

 

grafa wiadomo nie kręcona

 

grafa włożona do kompa zainstalowane stery (bez formatu i bez usówania starych sterów) wynik w 3Dmarku03 ~ 2200 punktów dużo mało oceńcie sami

Zwazmy, ze ten zestaw ma tylko 256 MB ram. Nie wiem jaki ta karta ma potencjal OC, ale moj radek nie krecony w 3dmarku 03 mial podobny wynik. Czekamy na info, jak ta karta sie kreci - mozliwe, ze osiagnie ponad 3000 markow. W przypadku ati i nvidia, ten problem praktycznie nie wystepuje, ale s3 nigdy nie mialo dobry sterow do swych kart. Tak wiec nie wiem jak sprawa bedzie tu wygladac, bo w savage'ach na porzadku dziennym byly zawieszki i przeklamania graficzne.

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba brać pod uwagę również cene - 139zł Za te pieniądze to dobra alternatywa dla FX5200/5500/5600. Karta zaczyna się cieszyć coraz większym zainteresowaniem, zobaczcie na allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, jeśli to prawda, że ta karta za te pieniądze jest szybsza od Radeona 9550 czy nawet 9600 - to ja chyba się skuszę.

 

Tylko jak to jest obsługiwane pod linuxem ? BO pewnie ze sterami będzie problem, że o ja nie moge ;]]

 

No bo za 140 PLN z gwarancją, to żadnej karty o takiej wydajności się nie da... jak osiągnie 3000 marków - to można nawet nieźle pograć na niej.

No i za taką kasę ? Uważam, że to dobry patent...

 

Niech ktoś to stestuje i to szybko !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

dostałem info od osoby która kupiła tę karte ze w 3dmarku01 na sprzęcie athlon 2600+ i 512 MB ramy na taktowaniach karty 340/580 uzyskał 9700 pkt stery ponoć ok grał w HL nic sie nie tne nie krzaczy i ze wszystko ładnie śmiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...