Skocz do zawartości
Tomek.czwa

Jakiego 7800gs Wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz słysze o 7800 GS :D

7800GS jest na AGP i sie nie oplaca kupowac (1300zl)

 

w tej cenie to mozna: sprzedac plyte na AGP, sprzedac karte na AGP, kupic plyte na PCI-E, kupic karte na PCI-E i dodac te 1300zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majac te 1200zl, nie lepiej jest sprzedac plyte z AGP, karte na AGP i za to kupic plyte gl. z PCI-E a za te 1200 kupic 7800GT/7900GT?? :) 7800GT mozna juz za 1000-1100zl kupic na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany masakra ;D to ma 16 potoków i taktowanie rdzenia 375Mhz ;D To już chyba lepiej 6800ultre na AGP.

Dlaczego lepiej? Cena porównywalna, a seria 7 ma lepsze shadery (szczególnie vertex shadery). Jest też hipotetyczna możliwość odblokowania potoków, może ruscy kiedyś wymyślą jak to zrobić :-)

 

majac te 1200zl, nie lepiej jest sprzedac plyte z AGP, karte na AGP i za to kupic plyte gl. z PCI-E a za te 1200 kupic 7800GT/7900GT?? :) 7800GT mozna juz za 1000-1100zl kupic na allegro.

Wiesz, trzeba jeszcze zmienić procesor... A np. ja uważam, że przesiadka z SocA na S754 jest nieopłacalna, z kolei S939 to już dużo drożej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co sie przesiadac ja niedawno kupilem 7800GS EX od XFX (440, 1300) a jak narazie wykrecilem ja do 475, 1500 i robi okolo 7000 ptk. w 3Dmarku 05, narazie nie ma problemow z wydajnaoscia w zadnym tytule. W sumie to myslalem zeby zmienic platforme na pci-e tylko po co bo jaki sprzet da mi znaczacy skok wydajnosciowy od tego co mam w podpisie, a tak naprawde to czekam na nowe proce od intela i amd to sie wtedy zobaczy ale jak narazie to nie ma co karta swietnie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co sie przesiadac ja niedawno kupilem 7800GS EX od XFX (440, 1300) a jak narazie wykrecilem ja do 475, 1500 i robi okolo 7000 ptk. w 3Dmarku 05, narazie nie ma problemow z wydajnaoscia w zadnym tytule. W sumie to myslalem zeby zmienic platforme na pci-e tylko po co bo jaki sprzet da mi znaczacy skok wydajnosciowy od tego co mam w podpisie, a tak naprawde to czekam na nowe proce od intela i amd to sie wtedy zobaczy ale jak narazie to nie ma co karta swietnie chodzi.

No ja dokładnie kupiłem tą samą karte również wersja extreme i nie żałuję:) narazie jej jeszcze nie podkręcałem bo nie ma takiej potrzeby, wszystko hula na max miodzio znowu zaczynam męczyć FarCry to teraz zupełnie nowe wrażenia!Polecam!Zmiana platformy na pci-e może niedokońca się opłacać komuś kto ma jeszcze całkiem mocny sprzęt pod agp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrec ja pokrec zobaczymy jak Twoja pojdzie a tak nawiasem to nie moge wiecej z rdzeniem pojsc bo riva mi krzyczy ze nie da rady po tym jak wlaczam test nowych ustawien, moze ktos poradzi co z tym zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego topica, więc spytam tu. Stałem się posiadaczem 7800GS od Leadteaka (wymienili mi 6800GT na gwarancji na to:), ale mam problem z Rivą - zainstalowałem Riva Tuner 2.0 build 15.8 i jakby hmmmm brakowało tam opcji - nie mogę wejść do 'hardware monitoring', że nie wspomnę o kręceniu. Miałem Rivę zianstalowaną przy 6800GT i tam wszystko śmigało, dało się kręcić - czy ja jestem lama i zapomniałem coś gdzieś w Rivie włączyć czy jak????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego topica, więc spytam tu. Stałem się posiadaczem 7800GS od Leadteaka (wymienili mi 6800GT na gwarancji na to:), ale mam problem z Rivą - zainstalowałem Riva Tuner 2.0 build 15.8 i jakby hmmmm brakowało tam opcji - nie mogę wejść do 'hardware monitoring', że nie wspomnę o kręceniu. Miałem Rivę zianstalowaną przy 6800GT i tam wszystko śmigało, dało się kręcić - czy ja jestem lama i zapomniałem coś gdzieś w Rivie włączyć czy jak????

Otworz za pomocą notatnika "RivaTuner.cfg",który znajduje się w folderze RT.

 

W sekcji [GPU_10DE] , jest coś takiego " NV47 = 90h-9Fh" , dodaj na końcu " , F5h" . Będzie to wyglądać tak:

 

[GPU_10DE]

NV4 = 20h

NV5 = 28h-2Dh,A0h

NV10 = 100h-103h

NV11 = 110h-113h,1A0h

NV15 = 150h-153h

NV17 = 170h-17Fh,1F0h

NV18 = 180h-18Fh

NV20 = 200h-203h

NV25 = 250h-25Fh

NV28 = 280h-28Fh

NV30 = 300h-30Fh

NV31 = 310h-31Fh

NV34 = 320h-32Fh,FCh

NV35 = 330h-33Fh,FAh,FEh

NV36 = 340h-34Fh,FBh

NV40 = 40h-4Fh,F8h-F9h

NV41 = C0h-CFh

NV43 = 140h-14Fh,F1h-F4h

NV44 = 160h-16Fh,220h-22Fh

NV47 = 90h-9Fh,F5h

NV48 = 210h-21Fh

Możesz też zainstalować NVstrap,albo najprościej zassać Coolbits2(lub zmodyfikować rejestr) i po sprawie.

 

A tak z innej beczki następne z 7800GS mają podobno bazowac na obciętych chipach 7900(PCI-E).

chodzi o karty Club3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czekam na przesylke ze stanow z moja nowa karta eVGA 7800GS CO SuperClock 256/256 (460/1350) i mam nadzieje,ze sie nie zawiode na niej i nie bede zalowal wydanych € ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto sie przesiąść na tą płytę, bo w sumie potrzebuje grafy jakiejś dobrej, ale narazie nie chce mi się zmieniać procka, bo jeszcze całkiem ładnie chodzi..:)

a każdy wie że grafy na pci-ex są zdecydowanie tańsze i jest o wiele większy wybór...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BezbronnyPL - jesteś wielkim mastahem. Szczerze mówiąc nawet nie wiem co ta zmiana w Riva Tunerze robi, ale pomogło :gitarzysta:

 

Wielkie dzięki!

Dodala wsparcie dla 7800gs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skusiłem się na MSI 7800GS i jestem zadowolony pod względem wydajnosci na moim durniu1.8@2.25

MSI kreci się dość miło:

GPU: 375@499

mem: 1200@1470

minusem jest głośność działania chłodzenia - w porownaniu do starego Arctic Cooling - jest glosne przy obciazeniu, w idle jest już dobrze.

i marki teraz z zegarami jak wyzej:

2003: 12985 pkt.

2005: 6093 pkt.

2006

Edytowane przez genBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisaj rano wybralem sie do komputronika po zamowiana karte. Jak latwo sie domyslec chodzi o 7800gs, co trudniej zgadac chodzi o MSI :]

 

Po krotkich testach doszedlem do:

GPU - 490Mhz

Mem - 1460Mhz

Nie wiem czemu ale jak przekrocze 490mhz na rdzeniu to w riva tuner wyskakuje mi, ze sterowniki nie przeszly wewnetrznych testow i prosze obnizyc taktowanie.... pomysle nad tym pozniej.

 

W grach jeszcze nie testowalem ale sadze, ze wszystko bedzie smigac pieknie.

 

Btw:

3Dmark03 - 14681 Link

3Dmark05 - 6986 Link

3Dmark06 - 3497 Link

FEAR - min: 35fps, 89% >45, 11% miedzy 25-45Fps.

 

Sprzetu nie wypisuje, bo wszystko jest w orbie.

 

PS: Temp w stresie przy 90% wiatraka wynosi 57C.

 

Pomyslec ze mialem kupowac Xfx Extreem.... dobrze ze nie przeplacilem za nia.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DonCapone: chetnie bym zobaczyl testy 7600GT na AGP jak wypad, a poźniej cene w sklepie wersji AGP :)

Nie licz na początkowo niską. Sądzę, że okolice 800ziko są realne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powatpiewam w istnienie 7600Gt na Agp....

Btw: Czy tez macie na swojej MSI po spodniej stronie karty (tez bez rdzenia) naklejke z numerem wgranego Biosu :?

Drugie pytanie, czy na waszej MSi ;) przy 100% predkosci wiatraka, slychac dzwiek opcierania sie lopatek wirnika o cos ? bo u mnie tak, ale wystarczy ze zmniejsze obroty i juz nie slychac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powatpiewam w istnienie 7600Gt na Agp....

Btw: Czy tez macie na swojej MSI po spodniej stronie karty (tez bez rdzenia) naklejke z numerem wgranego Biosu :?

Drugie pytanie, czy na waszej MSi ;) przy 100% predkosci wiatraka, slychac dzwiek opcierania sie lopatek wirnika o cos ? bo u mnie tak, ale wystarczy ze zmniejsze obroty i juz nie slychac.

Naklejka też jest.

Dźwięku ocierania się o coś nie ma, jest szum.

Poza tym wiatrak na 100% prędkości to tylko przy uruchamianiu komputera działa. Potem zwalnia do 50% (jest przy tej prędkości bardzo cichy, niemal niesłyszalny, a komputer to mam raczej wyciszony), w grach wchodzi na 79% i lekko szumi, ale idzie znieść, tym bardziej że jak w coś gram to dźwięki z gry częściowo ten szum zagłuszają.

Zresztą może jestem na tym punkcie nieco przerważliwiony - poprzednia karta była full passive.

 

EDIT

 

a jak zmieniasz prędkość wentylatora? Bo w CoolBitsach tego nie ma...

Edytowane przez madman15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...