Skocz do zawartości
Tomek.czwa

Jakiego 7800gs Wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Tez jestem przewrazliwiony na punkcie dzieku

 

Ja ustawiłem sobie riva tunerem obroty 2D -45% 3D - 79% i 3D perf. - 90%.

 

Co do pytania to poszlo na PW :]

 

btw:

Ciekawe czy jakis "rusek" albo inny spec, znajdzie sposob na odblokowanie ps i vs. Czytalem gdzies ze 7800gs ma taka sama budowe co 7800GT, wiec teoretycznie ma taka samo ilosc ps, vs, i innych badziewkow ;) jednak sa one w jakis sposob zablokowane.

 

PS: czy do waszych kart dali rowniez kabelek zasilajacy dla kart z wtyczka 6pin ? troche to dziwne bo karta ma wejscie na zwyklego molex-a.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dali taką przejściówkę. Także nie wiem po co :-)

 

Dali też jakiś kabel-rozgałęźnik do tv-outa, którego nijak tam się nie da wsadzić (inny standard złącza). Co dziwne - do Radeona 9550 pasuje :-) A czy działa to nie wiem i nie dowiem się w najbliższym czasie (filmy to ja na Mancie oglądam, a tego Radeona przez 1,5 roku chyba ani razu pod TV nie podłączałem).

 

Wogóle to dziwne jakieś te dodatki... Jedyne co wykorzystałem to gra :-)

Edytowane przez madman15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przyszla moja nowiutka eVGA 7800GS CO SuperClock 256MB/256bit (460/1350) w paczce z USA ,po obliczeniu kosztow zakupu i transportu wyszla mnie ok.1300PLN :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mu sie nie chce bawić z przekladaniem bebechów, reinstalacje systemu etc. Moze chce odrazu przesiasc sie pomijajas s754 czy s939 na AM2 ?

 

Co innego sens kupowania karty z Usa, jak te dostepne w kraju beda chodzic tak samo ;) ale do rzeczy, jak oc ?

 

Edit:

Xtreme Addict nie mowiac juz o wydajnosci architektury samych kart. W jakims tescie widzialem ze jednostki ps i vs 7800gs sa o jakies 20% wydajniejsze niz te z serii 6800. Zreszta ladnie to pokazuje 3dmark06.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego topica, więc spytam tu. Stałem się posiadaczem 7800GS od Leadteaka (wymienili mi 6800GT na gwarancji na to:), ale mam problem z Rivą - zainstalowałem Riva Tuner 2.0 build 15.8 i jakby hmmmm brakowało tam opcji - nie mogę wejść do 'hardware monitoring', że nie wspomnę o kręceniu. Miałem Rivę zianstalowaną przy 6800GT i tam wszystko śmigało, dało się kręcić - czy ja jestem lama i zapomniałem coś gdzieś w Rivie włączyć czy jak????

Ale farciarz! mnie wymienili 6800U leadteka [co prawda PCIE] na 6800U Asusa [dystrybutor wymieniał], ale przynajmniej dostałem nową gware :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mu sie nie chce bawić z przekladaniem bebechów, reinstalacje systemu etc. Moze chce odrazu przesiasc sie pomijajas s754 czy s939 na AM2 ?

 

Co innego sens kupowania karty z Usa, jak te dostepne w kraju beda chodzic tak samo ;) ale do rzeczy, jak oc ?

no wlasnie,przesiadke zrobie dopiero jak w powszechnym uzytku beda 2-rdzeniowce ( a moze 4-ro ;) ) a na ta chwile wystarczy mi to co mam,co do OC to jeszcze nie probowalem gdyz za chwilke bede spadal do wyrka bo jestem po nocce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze udalo sie komus przekroczyc 490 na rdzeniu ?? U mnie jak przekrocze "magiczna granice" pokazuje sie ten badziewny komunikat o tym ze karta na takich taktowaniach nie przechodzi wewnetrznego testu sterownikow.

 

Hmmm nie jest to problem temp bo w stresie nie przekracza 57C, tzn czasami dobija do 58C ale tylko czasami a po drugie wentyl kreci sie "dopiero" na 85%.

 

Jestem pewien, ze karta potrafi wiecej bo jeszcze ani jednego arta czy innego smiecia nie bylo na 489Gpu i 1484Vram przy kilku godzinach testow (2h marki i inne syntetyki a potem jakies 2h roznych gier).

 

Pozostaje mi pewien niedosyt... niby i tak przy takich zegarach jest znaczaca roznica miedzy starym radkiem 9800xt.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://egielda.com.pl/?str=art&id=371-4

 

do tego zakresu oc...

jak chcesz wiecej zrob vmoda ;)

Uuuuuuu

 

"wybranie wartości 1 dla opcji „DisableClockTest" spowoduje wyłączenie konieczności przetestowania przez program podniesionych zegarów.

 

Miodzio, wielkie dzieki :D dzisiaj bedzie mocne oc rdzenia :]

 

Wczoraj testowalem powerStripem, rdzen ladnie przeszedl testy na 500mhz, jednak jak zaczolem bawic sie ramem karty to zdziebko przesadzilem :) Okazalo sie ze pamieci nie chca dzialac na 1600 mhz :] Karta w ostatnim tescie 3dmarka06 zaczela popiskiwac i nagle zwis. Jednak na 1550 chodza idealnie :] Teraz tylko rdzen sprawdze do ilu dojdzie maksymalnie...

 

Btw: Da sie jakos ustawic po jakim czasie obroty wentylatora maja spasc po przejsciu 3D->2D. Tzn. jak sprawdzalem to obroty spadaja po okolo 5min od przejscia 3D ->2D, niby ok wentyl schladza jeszcze mocno nagrzany rdzen przez jakis czas, jednak ja bym wolal aby obroty zmniejszaly sie nie po 5min tylko 2 :wink:

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupuje właśnie tego MSI na AGP. Miło wiedzieć, że tak ładnie się kręci.

 

Mi tak samo nie opłaca się wymiana mojego niezablokowanego Bartona na jakiegoś tam zakichanego Semprona, a na 939 szkoda mi teraz kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalcie sie swoimi wynikami z podkrecania Gs-a

Pytanie jest raczej do ciebie jak kreci sie twoj "drozszy" XfX.

 

Moj ostatni wyniczek : http://service.futuremark.com/compare?3dm06=210526 Gpu@490 Mem@1468. Musze zaznaczyc ze pamieci robia odrobine wiecej niz 1500mhz. Co do gpu to nie jest jeszcze koniec, jednak nie mam ostatnio czasu na oc...eh ta praca :/

 

Edit:

Takie male info o 7800gs 512mb :] 20ps a nie 16 jak w zwyklym Gs-ie

http://www.forumpcs.com.br/noticia.php?b=155480

http://www.theinquirer.net/?article=30502

 

7800Gt w skorze 7800gs, z 512mb ramu (to akurat troche na wyrost).. oby karta byla dostepna w PL, wtedy sprzedaje MSi i kupuje to cudo.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj XFX jak narazie poszedl na 475/1500 tyle tylko ze rdzen nie podkrecalem wyzej bo nie wiedzialem jeszcze jak zablokowac test ustawien w rivie, na dniach popracuje nad czestotliwoscia rdzenia i sie zobaczy. Nie pamietam dokladnie ile mialem pkt. w 3DMarku 06 ale w 05 na tych ustawieniach dobilem do 7 tysiecy. Ale z tym Gainwardem to mi zabiles cwieka na maxa jak to sie tylko pokaze gdzies po hurtowniach to biore od reki ;D a swojego puszczam, najlepsze jest to ze na zachodzie ta karta jest juz dostepna i mozna ja kupic a cena okolo 400 euro takze nie jest tak zle a 20 potokow hmm juz sie nie moge doczekac ;D

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedzy 399 a 460 euro, uscislijmy bo sie ludzie napala ze 400 a tu kupa bo 430.

Tak jak czytalem o niej to to jest zwyle 7800GT bez lasercata. gainward sie postaral zmienil laminat, cichsze chlodznie.....hmmm oby tylko byla dostepna w PL.... chyba napisze do gainward Polska :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedlem na gainward.pl znalazlem gg do jednego goscia w kontaktach i odpisal mi:

BLISS 7800GS AGP 512 GS DDT GeForce 7800GT 512MB / 256bit /

16:03:11 Piotr (fox)-gainward (3073627)

taka mamy

Niestety jak cicialem sie dowiedizec cos wiecej to zmienil status na zaraz wracam... a ja musze wychodzic juz.... :[

 

duniek dowiedz sie o cene rowniez !! :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadalem chwile z mila pania (gainward.pl) powiedziala mi ze pierwsze karty maja przyjechac dzisiaj do kraju a co do ceny to ma to byc tak bardzo mniej wiecej okolo 1750 ;D I tu mi szczena opadla (wlasnie zbieram z podlogi), zobacze jeszcze jakie beda w hurtowniach to wtedy podejme decyzje co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli 1750 to ja mowie pas, karta nie jest tyle warta... Gdyby kosztowala kolo 1400-1500 (blizej 1400 :wink: ) to bym sie powaznie zastanowil ale tak...

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem gainward bliss 512 i koleś w sklepie powiedział 999.

Może się pomylił bo tu widzę taką cenę, że ja przepraszam.

 

EDIT:

Chyba, że jest bliss 6800gs 512.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...