Skocz do zawartości
ddebny

Router I Chello 1mb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam dwa komputery. Chciałbym podzielić sieć tak aby w obu był internet. Jaki byście mi radzili router najlepiej z wbudowanym modemem i ile by on kosztował? Do tego trzeba karty sieciowe? Sorka ale ja jestem troche zielony w tych sprawach a zależy mi na tym i chciałbym sie jakoś dowiedzieć. I czy wystarczy zainstalowac tylko sterowniki od rotera i wszystko działa czy jakoś to jeszze wszsytko konfigurować? Jakieś bramki i tp.

Prosze o pomoc :) i z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam dwa komputery. Chciałbym podzielić sieć tak aby w obu był internet. Jaki byście mi radzili router najlepiej z wbudowanym modemem i ile by on kosztował? Do tego trzeba karty sieciowe? Sorka ale ja jestem troche zielony w tych sprawach a zależy mi na tym i chciałbym sie jakoś dowiedzieć. I czy wystarczy zainstalowac tylko sterowniki od rotera i wszystko działa czy jakoś to jeszze wszsytko konfigurować? Jakieś bramki i tp.

Prosze o pomoc :) i z góry dzięki

po pirwsze to nie koniechnie musisz kupowac od rzu router, wystarczy ze polaczysz kompy szeregowo.

w kompie ktory ma besposrednie polaczenie z netem instalujesz 2 sieciowki, do jednej podlaczasz modem z UPC a druga laczysz kablem z 2 kompem.

 

jezeli jednak upierasz sie przy routerze to wystarszy zwykly 4 portowy za jakies 100 - 130 zlotych. do routera nic sie nie instaluje to jest urzadzenie ktore dzial niezalerznie od komputera(taki "serwer"), laczysz sie z pudelkiem przez przegladarke internetowa wpisujac w adresie adres IP routera, nastepnie wpisujesz swoj adres IP i wszystkie bramy itd. (jezeli nie znasz sie na tym to lepiej zapros kogos bardziej doswiadczonego), podlaczasz kompy przez karty sieciowe do routera skrzetka. odpalasz na kompach polaczenie sieciowe klikasz na "Połączenie lokalne"-->"właściwości"-->" Protokół internetowy(TCP/IP)-->nastepnie ustawiasz wszystko na ustawienia i wykrzywanie automatyczne.

 

adresy IP do komputerow z routera powinny byc przyznane automatycznie.

 

tak w zasadzie po krotce to wyglada.

 

jezeli przeraza cie to, to sie nie martw za pierwszym razem jak to robilem i probowalem rozgrysc to pudlo to prawie osiwialem, ale sie udalo.

 

(kochani admini i dyplomowani informatycy, jezeli cos zle napisalem to prosze o sprostowanie, bazuje tylko na wlasnych doswiadczeniach, ale jak do tej pory moje doswiadczenia mnie nie zawiodly).

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropos dzielenia w chello, to dowiedzialem sie dzis, ze jest to nielegalne jezeli masz lacze 1MB.

 

UPC szybko i bez problemow moze wykrzyc ze lacze jest dzielone na 2 kompy, wiec musisz sie zdecydowac czy lamac warunki umowy, czy tez ja rowiazac i kumpic neostrade bo tam jest to mozliwe bez konsekwencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...