Skocz do zawartości
termit_tm

Bloki By Termit_tm

Rekomendowane odpowiedzi

A nazwałbym go po prostu Termit :D

Jest tam coś z eng. o temperaturze prawda? :)

TERM_it!

Ta nazwa podoba mi się najbardziej :)

Miazga82 ,jakby co to po 2,5% rabatu się dzielimy ok?:D

 

A tak serio to rzeczywiście mi też trochę przejadły się topy z pleksi, zróbcie coś czarnego-matowgo i będzie git :)

Mogłoby się jet-pc postarać z tym testem żeby w miarę miarodajna skala porównawcza była...

Edytowane przez WormBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa z nazwą podjęta !!! oficjala nazwa:

 

FlowPin

 

a wiec kończymy rozważanie na temat nazwy !!!

 

bloczek zostanie wysłany prawdopodobnie jeszcze dzisiaj do Jet-PC i mam obiecane że test zostanie wykonany w ciagu 24h B)

 

 

a jak wam podoba sie lista może być taka ???

 

 

 

PS. Nicko13 masz 5% rabatu :lol:

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo amerykancki ma teraz stajla :lol:

 

A PrzepływNóżka tak troche głupio brzmi... a w jezku obcym brzmi cool i wszyscy są zadowoleni :mrgreen:

 

PS. Test na jet-pc w ciagu 24h :> Niecierpliwie trzymam za słowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa z nazwą podjęta !!! oficjala nazwa:

 

FlowPin

 

a wiec kończymy rozważanie na temat nazwy !!!

 

bloczek zostanie wysłany prawdopodobnie jeszcze dzisiaj do Jet-PC i mam obiecane że test zostanie wykonany w ciagu 24h B)

 

 

a jak wam podoba sie lista może być taka ???

 

 

 

PS. Nicko13 masz 5% rabatu :lol:

:):) a bedzie bloczek na gpu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może od początku :wink: na pewno nie zrobię bloczku na GPU+mem w ciągu miesiąca :wink: takie cos zajmuje dużo czasu !!! trzeba zaprojektować tak aby pasowało na różne kart, wyglądało jakoś i jeszcze żeby cena była dobre więc nie liczcie że co tydzień będę wypuszczał nowe bloczki :wink: dodam tylko ze planuje zrobić cała rodzinę jeśli oczywiście nic mi w tym nie przeszkodzi

 

test na Jet-PC ma być w 24 h od otrzymania bloczku :wink:

 

nazwa taka jest i już więcej nie pytać B)

 

bloczek łączony z alu można by zrobić ale koszty wzrosną i nie wiem czy chcieli byście zapłacić za ten bloczek np. 150 zł pewnie powiedzieć łatwo że fajne z alu ale kto myśli o cenie ??? a że plexi jest idealna to po co kombinować mam pewien projekt w głowie o bloczku CU,alu,plexi ale to nie teraz :wink: i cena na pewno nie będzie tak niska :mad: no ale zobaczymy :wink:

 

mkwd40 - tak będą dostępne z wszystkimi króćcami na gwint 3/8 ale na razie nie mam takich na stanie a osobiście wole choinki B)

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie tez moze byc choinka, byle na wąz 8/10.

 

EDIT: Czy w końcu bedą te bloczki na chipset nf4?? Takie płasciutkie by weszły pod grafe na pci-ex?? gróbosc max 14mm.

Edytowane przez mkwd40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkwd40 - tak będą takie bloczki !!! ale dalsze projekty zaczynam za około miesiąc wiec można liczyć ze za dobry miesiąc cos się ukarze ;) chciał bym zrobić uniwersalny na standardowe NB i na DFI

 

króćce na węże 8/10 oczywiście będą ;)

 

 

 

PS. co myślicie o takich podkładkach z kawałkiem gumy aby nie uszkodzić płyty głównej ????

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś szczelność bloczków? Pytam, choć jest to niby oczywiste ale swego czasu okazało się że nie dla wszyskich.

Pytam też dlatego, że "boję" się o gwinty w spodzie- przy grubości spodu 2mm pewnie jest tam z 2-3 zwoje gwinu i przy mocnym skręceniu można je zerwać.

Wprawdzie Grzechu o ile dobrze pamiętam zrobił bloczek na GPU o spodzie 2mm i nie było problemów ale chyba dał śruby fi3mm- wtedy zwojów jest więcej.

Ale pewnie i tak "panikuję" ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś szczelność bloczków? Pytam, choć jest to niby oczywiste ale swego czasu okazało się że nie dla wszyskich.

Pytam też dlatego, że "boję" się o gwinty w spodzie- przy grubości spodu 2mm pewnie jest tam z 2-3 zwoje gwinu i przy mocnym skręceniu można je zerwać.

Wprawdzie Grzechu o ile dobrze pamiętam zrobił bloczek na GPU o spodzie 2mm i nie było problemów ale chyba dał śruby fi3mm- wtedy zwojów jest więcej.

Ale pewnie i tak "panikuję" ;-).

też o tym myślałem ale wydawało mi sie to oczywiste

M3 miałby więcej zwojów? chyba mniej :P

za to głębsze ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety w tej kwestii mam te same podejrzenie-2 mm an gweint czyni blok bardzo delikatnym i wrazliwym na uszkodzenia. Pare miesięcy temu miś chciał zamiast lutowania skręcać na ornig przelotke ze spodem w cube.

Jednak po przemysleniu problemu dalej lutuje bo przy skręcaniu miłby duzo mniej roboty,ale bloki mogły by mieć tendencje do rozpadania sie. Mozna oczywiscie by pogrubić dno ale znowu wtedy spadnie wydajnosc...

 

Termit zrobił jednak tak a nie inczej to chyba to przemyslał i przetestował...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też o tym myślałem ale wydawało mi sie to oczywiste

M3 miałby więcej zwojów? chyba mniej :P

za to głębsze ; ]

A jednak więcej- porównaj śrubki m3 i m4- na jednym cm m3 będzie więcej zwojów niż na m4 (być może o jeden wiecej- ale jednak).

 

UPD- jeśli połączenie nie było by idealne można to rozwiązać w sposób inny niż pogrubianie spodu- otwór z fazą w spodzie (tak aby chował sie łepek śruby) i gwint w plexie- ta jest wystarczająco gruba na długi gwint.

To wszystko takie dywagacjie- wleci termit_tm - się wyjaśni.

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem nad tym i zrobiłem kilka testów i gwint na potrzeby bloczków wodnych jest naprawdę wystarczający musiał by ktoś naprawdę z dwiema lewymi rękami przy nim majstrować to by może i popsuł :wink:

 

 

 

PS. ktoś zamawiał lusterko ???

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

co do szczelności to tak oczywiście wszystkie bloczki są testowane !!! i 100 % szczelne (jeśli dobrze pamiętam to te bloczki misia15go co przeciekały to zawsze na lutowaniu )

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja skomentuję tak - mało funkcjonalna. Pobaw się i zrób coś podobnego w przeglądarce, bo xls mało wygodny jest. Na potwierdzenie tego będę milczał na temat wykonania samej listy - nie mam aktualnie excela ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jest mało funkcjonalna ale zawiera wszystkie informacja a na dodatek zawsze możesz się dowiedzieć jak stoi twoje zamówienie (będę bardzo często aktualizował)

no w porządku, nie przeczę, że jest informatywna. Daję tylko do zrozumienia, że nie mam excela, a jesli miałbym "załatwiać" to wolę już spytać na gadu co i jak...

 

ale pewnie nie ma wielu użytkowników z takim problemem ;] zawsze to jakaś innowacja, a przynajmniej dowód troski o klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 5 którzy czekają tylko na wynik testu :wink: inni pewnie też :wink:

 

 

mam nadzieje że testy rozwieją wszystkie wątpliwości

 

 

 

Pekaok - "klient nasz pan" dla tych zbłąkanych owiec bez Excel pozostają zwykłe formy kontakt :wink:

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...