Skocz do zawartości
Slow

Cool'n'quiet - Rev.2 [wyciszenie Obudowy]

Rekomendowane odpowiedzi

Przestawiam kolejna odslone mojej modyfikacji Cool'n'Quiet:

 

tak wygladalo to kiedys:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Cool'n'Quite Quiet rev.1

 

=================

 

Skladniki uzyte do modyfikacji:

maty: BeQuiet Noise Absorber Kit + gabka akustyczna

wiatraki: 3x Arctic AF8025, 1x Aerocool Centaurus (wszystkie na 5V)

cpu: Tt Big Typhoon - (5v) bez grila

gpu: Arctic Silencer NV5 rev.2 (5v)

hdd: Noiseblocker X-Swing

psu: Silverstone PSU Acoustic Cover PP02; Tagan tg380 u01 - demontaz grilow oraz przerobka na 1 wiatrak wyciagajacy.

 

tak to wyglada obecnie:

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez SlowsilVa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co poniektorzy chyba maja wlasna definicje slowa modyfikacja i jesli nie ma pulsujacych katod, diod, okna, wygrawerowanego znaczku, ktorego znaczenia nawet sie nie zna to juz nie mozna tego nazwac modyfikacja.. Nie mam czasu, warsztatu ani checi zeby zrobic ze swojej obudowy kupe zlomu, swiecaca piramidke lub cos w tym stylu. Liczy sie dla mnie klasyczny wyglad, wydajnosc i przede wszystkim CISZA !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co poniektorzy chyba maja wlasna definicje slowa modyfikacja i jesli nie ma pulsujacych katod, diod, okna, wygrawerowanego znaczku, ktorego znaczenia nawet sie nie zna to juz nie mozna tego nazwac modyfikacja.. Nie mam czasu, warsztatu ani checi zeby zrobic ze swojej obudowy kupe zlomu, swiecaca piramidke lub cos w tym stylu. Liczy sie dla mnie klasyczny wyglad, wydajnosc i przede wszystkim CISZA !

hmm, no ok, wcale mod to nie jest dla mnie pulsująca katoda w "wypaśnym" oknie... ale jednak zmodowanie obudowy oznacza dla mnie włożenie pracy w widoczną zmianę. Pracy twórczej, bo mod, który zrobiłeś, mógłby za 20zł zrobić pan w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol !! BK normalnie :D

BK = bez kometarza

tworcza krytyka ponad wszystko - lolow prosze o niewypowiadanie sie..

 

Pekaok

polecam ten topic - mysle ze pan w serwisie zrobilby to za jakies 400 zl. Oczywiscie nie licze czesci skladowych. Zrozumcie, ze dzial modyfikacje to nie tylko robienie z budy choinki, samolotu czy tez wykonanie jej od postaw. Chcialem pokazac jak wyglada kompletnie wyciszona obudowa, w ktorej zachowany jest optymalny przeplyw powietrza a nic nie jest narazone na zbyt wysoka temperature.

 

Jesli tak bardzo Wam przeszkadza, iz umiescilem to w tym dziale - prosze moderatora o przeniesienie topicu do dzialu "Chłodzenie Konwencjonalne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanko: czy to cos silverstona na zaslaczu cos daje tak naprawde?

A tak to bardzo fajnie o ile cel (cisszzza) zostal osiagniety.

To cos ;) eliminuje buczenie, piszczenie itp dzwieki, jednak jesli w gre wchodzi szum powietrza- niewiele to pomoze. Dlatego wlasnie musialem przerobic zasilacz na 1 wiatrakowy.

 

Do pelni szczescia pozostalo jeszcze: wyciszenie dyskow oraz zamontowanie czegos wydajniejszego (przy zachowaniu ciszy) na karcie graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to eliminuje take dzwieki jak mowisz to chyba musze o czyms takim pomyslec. Masz moze zdjecia jak to wyglada od srodka bo nigdzie nie moge znalezc? Bo moze byloby mozliwe wykonanie czegos takiego @home ;)

 

A co do grafy to moze zainteresuj sie tym o czym mowa w tym temacie: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=185240 moglbys ukierunkowac powietrze z bocznego wentyla na finy i mialbys chyba wydajniej, a na pewno ciszej niz na silencerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wroce z pracy zrobie fotki. Oczywiscie, ze mozna zrobic cos takiego samemu - jednak na pewno nie bedzie to rownie estatyczne.

 

Co do chlodzenia grafiki.Zakupilem karte od razu z silencer'em co nadwyrezylo troche moj budzet, wiec o zmianie narazie nie ma mowy. Co do halasu - ciszej juz nie bedzie (Silencer jest mocno skrecony - ~5V) jednak na pewno wydajniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tworcza krytyka ponad wszystko - lolow prosze o niewypowiadanie sie..

 

Jesli tak bardzo Wam przeszkadza, iz umiescilem to w tym dziale - prosze moderatora o przeniesienie topicu do dzialu "Chłodzenie Konwencjonalne".

Ziomek napisałem tak bo temat sie nie zgadzał z tym co zobaczyłem !! temat powiniem być : "Wyciszenie budy" albo coś takiego ale nie mod :)

ale oczywiście nie przeszkadza mi to że Tu jest ten temat przynajmniej sie dowiedziałem jak wygląda takie cóś co może wyciszyć PSU :) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś napisać coś więcej o gąbce akustycznej?

Chce sobie wykleić czymś obudowę. Ale ofert jest sporo. Z jednej strony tanie maty samochodowe, z drugiej drogie firmówki. mdowę Big Tower Chiefteca ale z tych nowszych (wentyle 120mm). Wszystkie dedykowane zestawy są do tych starszych obudów. Więc chyba nei ma sensu płacić 150zika za coś co i tak nie jest idealnie przycięte.

Mam do wyboru:

http://www.allegro.pl/item98018231_app_pro...ace_gratisy.htm takich bym potrzebował 6. Przynajmniej tak mi się wydaje. Jakieś 32zł plus przsyłka wyjdzie.

 

Są wersje polierowe za 20zika - takich bym potrzebował ze 3.

http://www.allegro.pl/item98018221_app_mat...dkie_f_vat.html

 

Są firmowe AKASY do BigTowerów:

http://mcs.pc.pl/produkt453.html

 

Ewentualnie zestaw Uniwersalny Cool'n'Quiet do BigTowerów:

http://mcs.pc.pl/produkt534.html

 

Jak widac opcji jest dużo. Czy możecie się podzielić własnymi doświadczeniami w tej materii? Nie mam pojęcia co wybrać. Komputer mam chłodzony wodą i chciałbym go maxymalnie wyciszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(ciach)

Jak widac opcji jest dużo. Czy możecie się podzielić własnymi doświadczeniami w tej materii? Nie mam pojęcia co wybrać. Komputer mam chłodzony wodą i chciałbym go maxymalnie wyciszyć.

Pamietaj, ze musisz miec naprawde cichy komputer aby uslyszec roznice miedzy buda wylozona matami a tym co bylo przed. Do tego dochodzi gabka, ale to juz grosze na allegro. Jesli chcesz sie bawic w wcyiszanie tym sposobem polecam maty BeQuiet'a - swoje kosztuja ale sa zdecydowanie najlepsze.

 

yeld

Dalo to tyle, ze nikt oprocz mnie i mojej dziewczyny (ktora zarazilem mania ciszy ;)) nie slyszy mojego komputera.

 

odczyty z Everest'a:

CPU: idle ~33 | stress ~43 | Tt BT ~600 rpm - 5v

GPU: idle ~44 | stress ~70 | Evercool Turbo + Arctic Fan3 ~800 rpm - 5v

 

wiatraki wentylujace obudowe

3x Arctic AF8025 (~800 rpm - 5v), 1x Aerocool Centaurus (~800 rpm - 5v)

 

jesli chodzi o halas - hmm nie mam jak tego zmierzyc, a kazdy inaczej rozumie slowo cisza. Przypuszczam ze dla grubej czesci forum - komputer "praktycznie bezglosny" ;) Do pelni szczescia zostal mi jeszce: monitor i dyski (x-swing jest dobry ale pracy glowic, obrotow telerzy i pracy silniczka nie wyciszy) - przypuszczam, ze w obydwu przypadkach czeka mnie wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o halas - hmm nie mam jak tego zmierzyc, a kazdy inaczej rozumie slowo cisza. Przypuszczam ze dla grubej czesci forum - komputer "praktycznie bezglosny" ;) Do pelni szczescia zostal mi jeszce: monitor i dyski (x-swing jest dobry ale pracy glowic, obrotow telerzy i pracy silniczka nie wyciszy) - przypuszczam, ze w obydwu przypadkach czeka mnie wymiana.

Wyciszanie kompa z dyskami w standardowych szynach przykreconymi to mocne slowo. Dyski sa stosunkowo glosne w takim ukladzie, i przescigaja nawet wiekszosc wentyli. Szczegolnie chodzi o wibracje jakie przenosza na obudowe. To z moich obserwacji robi najwiekszy halas. Umiesc je w 5.25 na odpowiednich gumkach i powinno sie znacznie poprawic a przy okazji ich nie ocieplisz kolejnymi matami i obejdzie sie bez dodatkowych wentyli.

W sumie juz i tak jest 7 wentyli (3x arctic, aerocool, bt, silcencer i psu). To duzo jak na ekstremalne wyciszanie. Wiadomo ze duzo wolnych wentyli jest cichce, ale lepiej nie komplikowac sobie ukladu, wentyle z czasem potrafia zaczac halasowac i ogolnie - ruchome elementy = klopoty :wink:

Caly obieg mozna oprzec na jednym jedynym wentylu 120mm w PSU :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, dysk twardy jest najslabszym ogniwem. Mam wszystki wiatraczki na 5v i slychac tylko dysk, mimo iz lezy sobie na gabce na dnie budy - jednak 7200 obr. jest glosne.

Jaki jest obecnie najcichszy dysk, bo bede w przyszlosci zmienial i chce kupic juz cos naprawde cichutkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest obecnie najcichszy dysk, bo bede w przyszlosci zmienial i chce kupic juz cos naprawde cichutkiego.

Ja ostatnio nabylem samsunga SP2504C. Trafil mi sie bardzo cichy egzemplarz. Generalnie te dyski w testach ostatnio kroluja - duzo znajdziesz w dziale dyski o nich :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciszanie kompa z dyskami w standardowych szynach przykreconymi to mocne slowo. Dyski sa stosunkowo glosne w takim ukladzie, i przescigaja nawet wiekszosc wentyli. Szczegolnie chodzi o wibracje jakie przenosza na obudowe. To z moich obserwacji robi najwiekszy halas. Umiesc je w 5.25 na odpowiednich gumkach i powinno sie znacznie poprawic a przy okazji ich nie ocieplisz kolejnymi matami i obejdzie sie bez dodatkowych wentyli.

W sumie juz i tak jest 7 wentyli (3x arctic, aerocool, bt, silcencer i psu). To duzo jak na ekstremalne wyciszanie. Wiadomo ze duzo wolnych wentyli jest cichce, ale lepiej nie komplikowac sobie ukladu, wentyle z czasem potrafia zaczac halasowac i ogolnie - ruchome elementy = klopoty :wink:

Caly obieg mozna oprzec na jednym jedynym wentylu 120mm w PSU :)

Zaczne od konca. Na jeden wiatrak w obudowie (zasilaczu) mozna sobie pozwolic przy niepodkreconym sprzecie. U mnie nawet USB jest przekrecone ;) Ale zdjecie robi wrazenie. Ciekawe jaki zasilacz - jedyny jaki znam, cichy ze 120 mm wiatrakiem to Delta.

 

Wentyli jest sporo, przyznaje - z biegiem czasu pewnie zmniejsze ich liczbe. Na razie czekam na wyniki Twojego testu - dysk bez chlodzenia ;)

 

Dysk jest juz od poczatku w 5.25 zamontowany na X-Swing'u, dodatkowo owiewa go Aerocool.

 

Jeszcze dzisiaj troche nad tym posiedze. Problemem jest to, ze taktowanie CPU i GPU jest najwyzsze jakie osiagnalem stabilnie na tym sprzecie i nie chcialbym tego obnizac. Chodzi tez o utrzymanie niskich temperatur - dzieki temu nigdy nie musialem oddawac czesci na gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczy sie dla mnie klasyczny wyglad

ale klasyczny wygląd ma niezmodowana buda, to znaczy ze chciałes pochwalić sięswoją zwykła niezmodowaną budą ??

 

ps: ciche hdd to barracudy 7.7200 ata były, miałem swego czasu i było dość cicho

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie ja tez mam moda! Wstawilem zalmana na proca :D Nie no to sie bardziej nadaje pod dzial chlodzenia konwencjonalnego niz pod modyfikacje.

 

@Aerial skad ta fota? Bo ciekawy tam jest cooler na NB :)

 

PS. Skoro juz mowa o dyskach, a przymierzam sie do kupna 250tki, to takie pytanie mi sie nasuwa, jaki dysk 250 sata jest bardzo cichy? Nawet kosztem wydajnosci (no ale bez przesady oczywiscie) :). Bo wertowalem topici i kazdy mowi co innego. Mozna w sklepie sobie posluchac?

 

PS2. SlowsilVa odczep te naklejki z kabelka ATA :) bedzie jeszcze schludniej

Edytowane przez insektcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jestescie marduni. to jest mod. czy wszyscy tutaj obecni uwazaja, ze mod musi miec neonki, okienka swiecidelka i byc podobny do bwm dresa lub malego fiata wiesniaka?? dla mnie to jest mod i dzial jest jak najbardziej ok. jest to modyfikacja budy, ukladu chlodzenia i glosnosci kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniales dodac Golfa hiphopowca :)

 

Ale sluchaj niemiec, mod powinien czyms zaskakiwac widza, a ten no.. raczej niczym nie zaskakuje.

 

PS. niech ktos zawola Carl0sa :D:D:D

Edytowane przez insektcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie unos sie tak bo odlecisz Niemiec ;)

 

Ale mod nie polega na tym zeby dac taki uklad chlodzenia powietrzem zeby byl cichy. Takie cos to do dziaku chlodzenia konwencjonalnego. Ja sobie kupie bude zalmana fanless (nie kupie ;) ) i tez sie tutaj pochwale ze mam taki super mod? To nie o to chyba chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie ciekawi mod zasilacza :) co mu zrobiles i czy obylo sie bez robierania :)

 

btw wlasnie na targach brakowalo mi takich kompow :| juz mam awersje do lampek neonkow i nic nie wiedzacych prezenterow ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mod nie polega na tym zeby dac taki uklad chlodzenia powietrzem zeby byl cichy. Takie cos to do dziaku chlodzenia konwencjonalnego. Ja sobie kupie bude zalmana fanless (nie kupie ;) ) i tez sie tutaj pochwale ze mam taki super mod? To nie o to chyba chodzi.

ja sie wcale nie upieram, ze to jest MOD czy modifikacja (jesli co po niektorym to przeszkadza) Ale jest chyba roznica w tym co zrobilem a zakupem gotowej budy Zalmana.

 

 

a mnie ciekawi mod zasilacza :) co mu zrobiles i czy obylo sie bez robierania :)

 

btw wlasnie na targach brakowalo mi takich kompow :| juz mam awersje do lampek neonkow i nic nie wiedzacych prezenterow ;]

hehe, obylo sie bez rozbierania (wykrecilem jedynie grile). Jeden z wiatraczkow po prostu unieruchomilem plastelina :)

 

a tak to wyglada obecnie:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...