Skocz do zawartości
Slow

Cool'n'quiet - Rev.2 [wyciszenie Obudowy]

Rekomendowane odpowiedzi

ale wydaje mi sie ze zdjecie tych grili raczej nie wiele dalo :| w najblizszym czasie tez bede wyciszal :P wiec musze sie przyjrzec taganowi ;) moze zejde do 2 buczkow w calym kompie 1x12 +1 w taganie

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nigdy nie napisałem i nie twierdzę że mod musi mieć lampki czy okna... Napisałem że JAKIŚ mod to jest... to tak jakby podrasować silnik w aucie i nie dotykać zewnętrznego wyglądu... Nie robi wrażenia jak jedzie po ulicy <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nigdy nie napisałem i nie twierdzę że mod musi mieć lampki czy okna... Napisałem że JAKIŚ mod to jest... to tak jakby podrasować silnik w aucie i nie dotykać zewnętrznego wyglądu... Nie robi wrażenia jak jedzie po ulicy <_<

I o to wlasnie chodzi :) Grzechem jest tuningowanie klasycznego "samochodu" jakim jest np. Chieftec Dragon (maluch to reczej zle porownianie). To nie buda na pokaz tylko do wlasnego uzytku (przy zachowaniu ciszy i optymalnych temperatur).

 

btw. osobiscie preferuje klasyczny wyglad z podrasowanym szeroko pojetym wnetrzem anizeli ospojlerowanego mula ;) tyczy sie to zarowno pctow jak i (a nawet przede wszystkim) samochodow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moglbym przystac na mog samego chlodzenia bez ingerencji w estetyke ale tylko wtedy gdyby ten cooling system mial cos wlasnej inwencji a nie tylko kupione gotowce i wpiete do budy. To nie jest nic nadzwyczajnego. Wymaga tylko kasy i instrukcji obslugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak bardzo Wam przeszkadza, iz umiescilem to w tym dziale - prosze moderatora o przeniesienie topicu do dzialu "Chłodzenie Konwencjonalne".

polecam w takim razie wszystkim odlozenie tych 300 zl, przeczytac instrukcje obslugi i uczynic z Waszych komputerow naprawde ciche maszyny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. osobiscie preferuje klasyczny wyglad z podrasowanym szeroko pojetym wnetrzem anizeli ospojlerowanego mula ;) tyczy sie to zarowno pctow jak i (a nawet przede wszystkim) samochodow.

Każdy lubi coś innego... ale w tym dziale przywykli wszyscy że będą oglądać niekoniecznie super ale zmodowane zewnętrznie budy... jeśli chodzi o ich wygląd.. stąd te uwagi zapewne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

moim zdaniem to jak tajbardziej mod czyli modyfikacja standardu ! Obłożył matami ? obłożył , czy w tej budzie na standart jest mata nie ma ! dołożył wiatraki ? Dołożył ! Zrobił tłumik na PSU ? Zrobił !!! Więc prosze bez takich ze to nie jest mod bo napewno takie obudowy z fabryki nie wyjeżdzają ;) A tak na marginesie dużo dał mod na PSU ? Tesz zamierzam takie coś zrobić + wycięcie grila ale nie wiem czy warto ... chce nie słyszeć drania !! A i na marginesie przełąmie standard i powiem że dysk to najcichsze stworzenie kompie jak jest w spoczynku wogle nie szumi tylko jak zapisuje coś to sobie mruszy troche ale to nic !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(ciach)... ! Zrobił tłumik na PSU ? Zrobił !!! Więc prosze bez takich ze to nie jest mod bo napewno takie obudowy z fabryki nie wyjeżdzają ;) A tak na marginesie dużo dał mod na PSU ? Tesz zamierzam takie coś zrobić + wycięcie grila ale nie wiem czy warto ... chce nie słyszeć drania !! A i na marginesie przełąmie standard i powiem że dysk to najcichsze stworzenie kompie jak jest w spoczynku wogle nie szumi tylko jak zapisuje coś to sobie mruszy troche ale to nic !

Odpowiedalem juz na to na pierwszej stronie ;)

 

To cos ;) eliminuje buczenie, piszczenie itp dzwieki, jednak jesli w gre wchodzi szum powietrza- niewiele to pomoze. Dlatego wlasnie musialem przerobic zasilacz na 1 wiatrakowy.

wyciecie grila przy wolnoobrotowym wiatraczku nic nie da.

 

Jak wyciszysz wiatraczki, piski i inne odglosy elektroniki zobaczysz, jakim glosnym stworzeniem jest dysk i jak glosno warczy gdy cos zapisuje. Ze nie wspomne o tym jak ciezko go skutecznie wyciszyc nie narazajac na wysokie temperatury. Osobiscie czekam na wyniki testu Aeriala co do przegrzewajacych sie dyskow (bez nawiewu) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to jak tajbardziej mod czyli modyfikacja standardu ! Obłożył matami ? obłożył , czy w tej budzie na standart jest mata nie ma ! dołożył wiatraki ? Dołożył ! Zrobił tłumik na PSU ? Zrobił !!! Więc prosze bez takich ze to nie jest mod bo napewno takie obudowy z fabryki nie wyjeżdzają ;) A tak na marginesie dużo dał mod na PSU ? Tesz zamierzam takie coś zrobić + wycięcie grila ale nie wiem czy warto ... chce nie słyszeć drania !! A i na marginesie przełąmie standard i powiem że dysk to najcichsze stworzenie kompie jak jest w spoczynku wogle nie szumi tylko jak zapisuje coś to sobie mruszy troche ale to nic !

no spoko, może w takim razie podchodzi to pod moda, ale ja rozumiem modyfikację jako zrobienie z komputera czegoś interesującego. Niestety, ten komp, przynajmniej na mnie, tak nie działa :]

 

Niemniej gratuluję twórcy osiągnięcia satysfakcjonującej ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko, może w takim razie podchodzi to pod moda, ale ja rozumiem modyfikację jako zrobienie z komputera czegoś interesującego. Niestety, ten komp, przynajmniej na mnie, tak nie działa :]

 

Niemniej gratuluję twórcy osiągnięcia satysfakcjonującej ciszy.

Juz nawet zmienilem temat. Dzial miel zmienic kto inny ale juz tak zostalo. Co do gratulacji - niestety nie ma czego skoro nie osiagnalem (jeszcze) satysfakcjonujacej ciszy ;)

 

Silverstone PSU Acoustic Cover PP02 - Daje coś to?

przed paroma minutami przypominalem odpowiedz na to pytanie :>

Edytowane przez SlowsilVa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko, może w takim razie podchodzi to pod moda, ale ja rozumiem modyfikację jako zrobienie z komputera czegoś interesującego. Niestety, ten komp, przynajmniej na mnie, tak nie działa :]

 

Niemniej gratuluję twórcy osiągnięcia satysfakcjonującej ciszy.

 

nie dla Ciebie bylo to robione, z przedstawionych fotek mozesz cos wyniesc, lub nie, Twoja sprawa, ja popieram,

chyba sobie zrobie samemu Silverstone PSU Acoustic Cover PP02 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dla Ciebie bylo to robione, z przedstawionych fotek mozesz cos wyniesc, lub nie, Twoja sprawa, ja popieram,

chyba sobie zrobie samemu Silverstone PSU Acoustic Cover PP02 :D

Jak go zrobisz to daj później work loga to zrobię podobnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dla Ciebie bylo to robione, z przedstawionych fotek mozesz cos wyniesc, lub nie, Twoja sprawa, ja popieram,

chyba sobie zrobie samemu Silverstone PSU Acoustic Cover PP02 :D

bez przesady.

 

dla mnie czy nie dla mnie, zostało umieszczone tutaj żebyśmy to ocenili, co uczyniłem. Jak już jesteśmy nieuprzejmi to ja też zwracałem się do SlowsilVa a nie do Ciebie :? I bynajmniej nie miałem na myśli nic złego, więc nie musisz sie poczuwać do bycia jego osobistym obrońcą.

 

zresztą sama krytyka nie jest niczym osobistym - to, że ta modyfikacja nie jest dla mnie jakoś szczególnie interesująca nie znaczy, że są w niej jakieś uchybienia. Ogółowi społeczności się podoba, więc to ze mną jest zapewne coś nieteges ;] Może dlatego, że mimo wszystko nie widzę na tych fotkach czegoś, czego można się "nauczyć", ewentualnie ciulnik na zasiłce, ale on też jest chyba bardziej do kupienia niż do "nauczenia" (",)

 

Zresztą jak już napisałem cel został osiągnięty, przy czym jest to cisza, więc wierzę SlowsilV'owi (dobra odmiana?) na słowo, ale za pomocą fotek jej poczuć nie dam rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jestem ciekaw jak wycisysz dysk, tez sie bawie w "cisze" i dysk sprawial wiele problemow ;) ~25 db to byl huk biorac pod uwage ze najwiekszy halas wykonywal u mnie wiatrak 13 db, najlepszym rozwiazaniem okazala sie wymiana na 2,5" ~ 18 db ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musisz sie poczuwać do bycia jego osobistym obrońcą.

nie jestem, bronie jedynie ludzi ktorzy wnosza "cos", a nie lubie bardzo gdy inny oceniaja negatywnie nie robiac nic samemu - pokaz co potrafisz }:-]

 

 

Ogółowi społeczności się podoba, więc to ze mną jest zapewne coś nieteges ;

w koncu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jestem ciekaw jak wycisysz dysk, tez sie bawie w "cisze" i dysk sprawial wiele problemow ;) ~25 db to byl huk biorac pod uwage ze najwiekszy halas wykonywal u mnie wiatrak 13 db, najlepszym rozwiazaniem okazala sie wymiana na 2,5" ~ 18 db ;)

Dodatkowy problem to fakt, iz mam 2 dyski (raid 0). 2,5'' to niestety utrata wydajnosci. Mysle, ze po prostu bede musial kupic 2 x Silent Box. Tylko glupio wydac wiecej na chlodzenie/wyciszenie HDD niz na same dyski ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowy problem to fakt, iz mam 2 dyski (raid 0). 2,5'' to niestety utrata wydajnosci. Mysle, ze po prostu bede musial kupic 2 x Silent Box. Tylko glupio wydac wiecej na chlodzenie/wyciszenie HDD niz na same dyski ;)

hehe, kupilem to, wydalem kase i nie wiele pomoglo :) ale zrobisz jak uwazasz. z dwojga zlego juz wolalem stracic lekko wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie odnosnie nowego wymyslu Scythe - http://mcs.pc.pl/produkt1464.html

 

Meczy mnie WD2500JB, poza tym jest jeszcze Samsung 40GB ale to tylko 5400RPM jako magazyn.

 

Silent Box niby co nieco pomagal a czy ktos mial stycznosc z tym Quiet Drive'm?

Cosik na pewno da, ile nie wiadomo bo niewiele ludzi kupuje, z racji ceny.

Wększość userów radzi sobie z chałasem w chałupniczy sposób:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=196296

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...