Skocz do zawartości
maSTHa212

Czym Się Kierujecie Przy Zakupie Laptopa?

Glowny czynnik decydujacy przy zakupie  

70 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Decydujacy faktor

    • Jakosc/solidnosc zbudowania
      30
    • Cena
      10
    • Opinia o marce
      8
    • Osiagi
      18
    • Dodatki(dl. gwarancji, akcesoria, serwis etc.)
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

dziś kolejna sonda z serii "wasz-ulubiony-moderator-sie-nudzi-i-robi-sonde-zanim-wyjdzie-na-miasto" ;) . A tak serio to chciałem sie dowiedzieć co jest najwazniejszym czynnikiem ktory ma wplyw na podjeta decyzje. Na co stawiacie a co traktujecie jako sprawe drugorzedna. Jednoczesnie zapraszam do dyskusji na ten temat.

pozdrawiam

 

p.s. Jesli ktos uwaza ze ten topic jest z d..y to prosze mi dac znac na PW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało opcji wyboru :D

Powinna być jedna taka: jakosc wykonania, marka i cena. :-P

Nikt (prawie) przeciez, nie kieruje sie sama marką, ceną itp.

No tutaj bym sie nie zgodzil, ludzie dosc czesto nawet kieruja sie cena kupujac np najtansze laptopy - wtedy praktycznie wybor bedzie tylko jeden - Acer. Podobnie chociaz juz pewnie rzadziej wystepuje przywiazanie do marki, biznesmeni np nie biora pod uwage nic innego jak IBM. Takze tutaj to nie jest tak do konca proste. Co do wygladu to hmm no zdecydowana wiekszosc tutaj to faceci a wyglad to chyba typowo damski punkt podejscia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tutaj bym sie nie zgodzil, ludzie dosc czesto nawet kieruja sie cena kupujac np najtansze laptopy - wtedy praktycznie wybor bedzie tylko jeden - Acer. Podobnie chociaz juz pewnie rzadziej wystepuje przywiazanie do marki, biznesmeni np nie biora pod uwage nic innego jak IBM. Takze tutaj to nie jest tak do konca proste. Co do wygladu to hmm no zdecydowana wiekszosc tutaj to faceci a wyglad to chyba typowo damski punkt podejscia ;)

 

W sumie masz racje <_< widze jak wiara w markecie wpatruję się w Acerki po 2000 i są happy że tak tanio można kupic lapa, smutne to ale prawdziwe :cry:

A biznesmeni to zupełnie inna bajka :-| nie dośc że VAT mu oddadzą to jeszcze lapka wrzuci w koszty :angry:

Ale ludzie mający ciut większe pojęcie (tacy jak my :D ) to już nie zwracają uwage tylko na cene :)

Przecież można kupic HP 6110 za 2500 zł :) (lepsza marka, lepsza jakość, lepsza gwarancja i nie gorsze osiągi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ludzie mający ciut większe pojęcie (tacy jak my :D ) to już nie zwracają uwage tylko na cene :)

Przecież można kupic HP 6110 za 2500 zł :) (lepsza marka, lepsza jakość, lepsza gwarancja i nie gorsze osiągi)

Zgoda, tyle ze jaki % społeczeństwa stanowiMY - Ci znający sie na rzeczy? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, tyle ze jaki % społeczeństwa stanowiMY - Ci znający sie na rzeczy? :-|

A to juz inna bajka :cry:

Ale ci ludzie w większości są sobie sami winni :mur: zamiast spytac sie kogoś znajomego (przecież zawsze w najbliższym otoczeniu jest ktoś taki) lub poczytać troszke na necie: forum, portale ... i nie czytająć chociażby gazety (CHIP, KOMUTER ŚWIAT itp...) to IDIO... idą w ciemno do MEDIAMARKT i im podobnych i kupują to co im sprzedawca poleci, :mur: a pierwsze pytanie sprzedawcy ? ( w 95%) to ILE MAMY PIENIĘDZY

 

Tylko do kogo kierujesz ankiete ? do nas (forumowiczow), czy do społeczeństwa co nigdy nie słyszało o TWEAKU ?

 

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duza czesc kupujacych sprawdza tylko stosunek wydajnosci do ceny,zapominajac o stosunku jakosci do ceny."skoro nie widac roznicy to po co przeplacac" jest dobre na krotka mete.. potem zaczynaja sie schody jak sie zaczyna sprzet sypac.

Ja zwracalem uwage na jakosc,cene(w porownainu do podobnych wyrobo konkurecji z tego samego segmentu) osiagi i dodatki.Zaznaczylem dodatki bo to byla jedna z rzeczy ktore tak naprawde oprocz obudowy przez ktora wybralem swoj medel.3lata gwarancji,budowa modulowa(z ktorej wsumie nie skorzystalem bo nie czulem potrzeby) zrobily swoje a dodakow ladny dizjan dopelnil dziela zniszczenia... portwela :lol:

 

ps.Dziwia mnie wyniki tej ankiety bo tajemnica poliszynela jest to ze ludzie zwracajac szczegolnie uwage na cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna tez tak spojrzec na te ankiete, ze kazdy z nas przy kupnie kierowal sie cena. jakby tak nie bylo to kupowalibysmy najdrozsze sprzety nie zwazajac na cene, zapewne autorowi chodzilo o glowne kryterium naszego wyboru. w sumie to rzadko zdarza sie, ze kieruje sie tylko tym jednym, czesciej wybieramy najlepszy dla nas stosunek np cena/jakosc, cena/osiagi itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna tez tak spojrzec na te ankiete, ze kazdy z nas przy kupnie kierowal sie cena. jakby tak nie bylo to kupowalibysmy najdrozsze sprzety nie zwazajac na cene, zapewne autorowi chodzilo o glowne kryterium naszego wyboru. w sumie to rzadko zdarza sie, ze kieruje sie tylko tym jednym, czesciej wybieramy najlepszy dla nas stosunek np cena/jakosc, cena/osiagi itd...

Dlatego nigdy nie kupie hp za 2500, ktory poza obudowa nie oferuje nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie kupie ACERa ktory zamiast mi sluzyc nie daj boze trafi do serwisu na 2 miesiace :lol:

 

PM rozumiem ze nie kupisz HP za 2500 ale za taka cene ACER oferuje wyraznie wiecej tak ? Chyba ze chodzi o atrakcje w postaci serwisu :lol:

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie kupie ACERa ktory zamiast mi sluzyc nie daj boze trafi do serwisu na 2 miesiace :lol:

 

PM rozumiem ze nie kupisz HP za 2500 ale za taka cene ACER oferuje wyraznie wiecej tak ? Chyba ze chodzi o atrakcje w postaci serwisu :lol:

Nie masz atrakcje w postaci napędu combo 40gb dysk 256 ramu i intel 915 Takie PRO rozwiązania oferuje ci HP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co sie czepiacie - HP z serii 6xxx w cenie do 3 tysiecy to chyba najbardziej sensowny zakup - dostepny zarowno na platformie Intel jak i AMD.

Intel 915 ? Nie rozumiem jak sie mozna czepiac chipsetu :P

Ostatnio juz byl post uzytkownika laptopa firmy Acer napisany z dzika satysfakcja w odpowiedzi na problem uzytkownika HP. Pelna klasa ;)

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy przy zakupie szuka kompromisu... więc dlaczego nie zaoszczędzić na obudowie? Bo tylko to robią producenci laptopów, cała reszta to kupowane u innych producentów podzespoły. Ja mam laptopa firmy Intel-ATI-Nanya-Kingston-Hitachi-QSI-itd. Więc nie kłućcie się o to kto ma lepszą obudowę :lol: albo serwis (najlepszy mają Ci co kupują w Stanach :D ). Kupujcie sobie obudowy i gwarancje jakie chcecie.

Laptop z każdej firmy może się zepsuć (oprócz IBM'a :lol: )!!!

Edytowane przez WoDzu8o4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie wodzu pozostaje zyczyc bezawaryjnej pracy masz okolo 60%sznas ze bedziesz w tej szczesliwszej czesci uzytkownikow Acera ktorzy nie doznali awarii... Powiem ci dlaczego nie zaoszczedzic na obudowie,bo laptop to nie desktop i obudowa koszuje sporo wiec z razie zniszczenia albo stracisz nerwy w serwisie albo kupe kasy na nowa obudowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nigdy nie kupie hp za 2500, ktory poza obudowa nie oferuje nic.

A co ci Acer oferuje za 2500 zł ?

 

Ot takie małe porownanie :)

 

HP Compaq nx6110 EK201EA 2599 zł

 

procesor Intel Celeron-M (370)

częstotliwość 1 500 MHz

pamięć RAM 256 MB

dysk twardy 40 GB

typ ekranu TFT

przekątna ekranu LCD 15 cale

nominalna rozdzielczość LCD 1024 x 768 piksele

karta graficzna Intel Graphics Accelerator 900

ilość pamięci video 128 MB

urządzenie wskazujące Touch Pad

typ baterii litowo-jonowa

maks. czas pracy na baterii 4,5 godz.

wbudowane napędy DVD+/-RW DL

karta dźwiękowa AC-97 2.1, system audio kompatybilny z MS-Sound

modem V.90

typ gniazd PCMCIA 1x PC Card Type II

porty wyjścia/wejścia mikrofon

audio

2x USB 2.0

1x VGA 15-pin

1x RJ45

1x RJ11

1x FireWire IEEE-1394

słuchawki

szerokość 329 mm

głębokość 267 mm

wysokość 33 mm

waga 2,75 kg

 

Acer Aspire 3613 LCi 2599 zł

procesor Intel Celeron-M (370)

częstotliwość 1 500 MHz

pamięć RAM 256 MB

dysk twardy 40 GB

typ ekranu TFT

przekątna ekranu LCD 15 cale

nominalna rozdzielczość LCD 1024 x 768 piksele

karta graficzna Intel Graphics Accelerator 900

ilość pamięci video 128 MB

urządzenie wskazujące Touch Pad

typ baterii litowo-jonowa

maks. czas pracy na baterii 2 godz.

wbudowane napędy combo CD-RW + DVD-ROM

karta dźwiękowa AC-97 2.1, system audio kompatybilny z MS-Sound

modem V.92

karta sieciowa Wi-Fi 802.11b/g

10/100 Mbps

typ gniazd PCMCIA 1x PC Card Type II

porty wyjścia/wejścia słuchawki

zasilanie

4x USB 2.0

mikrofon

1x RJ45

1x VGA 15-pin

1x RJ11

szerokość 363 mm

głębokość 275 mm

wysokość 32,9 mm

waga 2,75 kg

 

I w czym jest lepszy Acer ? to ze ma karte WIFI ? wytłumaczysz mi to ?

Nie rozumiem jak z tych dwóch modeli, ludzie wybieraja Acera <_<

Edytowane przez piotraspoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie wodzu pozostaje zyczyc bezawaryjnej pracy masz okolo 60%sznas ze bedziesz w tej szczesliwszej czesci uzytkownikow Acera ktorzy nie doznali awarii... Powiem ci dlaczego nie zaoszczedzic na obudowie,bo laptop to nie desktop i obudowa koszuje sporo wiec z razie zniszczenia albo stracisz nerwy w serwisie albo kupe kasy na nowa obudowe.

Korzystałem już z gwarancji (na ten model co w sygnaturze :wink: ) bo miałem uszkodzone subpiksele. Odesłałem go do Agito.pl i... co prawda czekałem ok. tygodnia (bo nie mieli na magazynie... podobno), ale się doczekałem wymiany na nowy. Teraz mam pęknięcie na zawiasie z tyłu no i wcale mi się to nie podoba (więc nie gloryfikuję Acera bo jest troszkę tandetny), ale mi to specjalnie nie przeszkadza. Przy zakupie kierowałem się stosunkiem wydajności i energooszczędności do ceny. Nic lepszego nie znalazłem.

 

Byłem wśród 40% pechowców to jest duża szansa, że teraz jestem wśród tych 60% :wink:

Edytowane przez WoDzu8o4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przy wyborze swojego laptopa kierowalem sie nastepujacymi paramatrami:

cena 3600, z licencjonowanym Xp, z karta graficzna radeon x600...

wybralem i nie zaluje tego wyboru, chociaz kto wie, co by bylo, gdybym mial kupowac dzisiaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ci Acer oferuje za 2500 zł ?

Intel Celeron-M (370, FSB 400 MHz 1MB cache)

RAM 256 MB (DDR2 max. 2GB)

dysk twardy 40 GB

przekątna ekranu LCD 14,1 cale

nominalna rozdzielczość LCD 1280 x 800 piksele

karta graficzna Intel Graphics Accelerator 900

ilość pamięci video 128 MB

wbudowane napędy DVD+/-RW DL

karta dźwiękowa AC-97 2.1, system audio kompatybilny z MS-Sound

modem V.90

karta sieciowa Wi-Fi 802.11b/g

10/100 Mbps

typ gniazd PCMCIA 1x PC Card Type II

porty wyjścia/wejścia 3x USB 2.0

1x VGA 15-pin

1x RJ45

1x RJ11

mikrofon

słuchawki

zainstalowany system operacyjny Microsoft Windows XP Home

szerokość 335 mm

głębokość 240 mm

wysokość 34,1 mm

waga 2,3 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz proste porownanie. dobrze, ze nie wszyscy tutaj sa tak zaslepieni markami swoich komputerow. i za czesto nie dotykaj tego swojego ferrari, bo ci zostanie jedno wielkie pekniecie po nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Celeron-M (370, FSB 400 MHz 1MB cache)

RAM 256 MB (DDR2 max. 2GB)

dysk twardy 40 GB

przekątna ekranu LCD 14,1 cale

nominalna rozdzielczość LCD 1280 x 800 piksele

karta graficzna Intel Graphics Accelerator 900

ilość pamięci video 128 MB

wbudowane napędy DVD+/-RW DL

karta dźwiękowa AC-97 2.1, system audio kompatybilny z MS-Sound

modem V.90

karta sieciowa Wi-Fi 802.11b/g

10/100 Mbps

typ gniazd PCMCIA 1x PC Card Type II

porty wyjścia/wejścia 3x USB 2.0

1x VGA 15-pin

1x RJ45

1x RJ11

mikrofon

słuchawki

zainstalowany system operacyjny Microsoft Windows XP Home

szerokość 335 mm

głębokość 240 mm

wysokość 34,1 mm

waga 2,3 kg

 

I co w związku z tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu sie zaczyna ACER lepszy ;)

Jesli ktos nie zwraca uwage na jakosc i serwis(niestety wiele osob zwraca uwage dopiero jak sie oparzy) to acer jest BEZKONKURENCYJNY !

 

Ten Acer co podal TomcioB jest jakis zdecydowanie lepszy od nx6110 ?

No chyba nie chcesz porownywac matrycy 15XGA i 14WXGA w przypadku ktorych nie da sie jednoznacznie powiedzec ktora jest lepsza :lol: Rozumiem ze sw. Bozego Narodzenia jest lepsze od Wielkanoscych(albo na odwrot jak wolisz) :lol:

 

ps.Jak zwykle ACERowcy(tutaj nie chcialbym kogos obrazac,tylko trzezwo spojrzec na swiat) Vs. Reszta swiata :lol:

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabiorę głos:

Przy kupnie swojego laptopa kierowałem się relacją: cena-wydajność-jakość. Ze względów oczywistych (czyli głównie cena-wydajnosć) wybór padł na Acera z podpisu. Lecz nie będę jakimś entuzjastą tej właśnie marki - wręcz nawet będę sceptykiem. Gdybym dysponował większą gotówką pewnie zastanawiałbym się nad innym sprzetem. Osławiony serwis, oraz jakość użytych materiałów (bo do jakości montazu, za wyjątkiem chłodzenia nie mam co się w moim modelu czepiać) pozostawiają kilka "ale"... Jednak póki co był to najwydajniejszy sprzęt w tej cenie w momencie zakupu - i dlatego właśnie ten wybór a nie inny...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba ty zaczales wymiane na konfigi, wiec sie nie dziw, ze ktos ci podaje lepszy.

Dla mnie to żaden argument ta matryca 14 :-| wolałbym tą 15 HP :)

Małe porównanie :)

ACER

 

- serwis

- lakierowana obudowa (farba schodzaca)

- bateria

- pękajaęca obudowa

 

+ martyca (tak nie do konca)

 

HP

 

- martyca ( nie do konca) lepsza by byla WXGA

 

+ serwis

+ marka (wiadomo ze to nie IBM)

+ jakość wykonania

+ bateria

 

+ ten wygląd kanciasty (jak dla mnie)

 

Więc jakbym miał 2500 zł to wybór by był tylko jeden HP.

Nie twierdze, że ten Acer to shit, ale chce zaznaczyć, że idzie kupić firmowego lapka też tanio (nie gorszego).

Więc nie ogranicza sie nam wybór tylko do Acera, bo mamy tylko 2500 zł.

 

A z tego co widze :cry: to większość osób twierdzi, że za te siano to możemy kupić tylko Acera :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nie ogranicza sie nam wybór tylko do Acera, bo mamy tylko 2500 zł.

 

A z tego co widze :cry: to większość osób twierdzi, że za te siano to możemy kupić tylko Acera :mur:

To juz wiemy, ze za 2500 lepiej kupic HP (osobiscie nie trawie tej marki, podobnie jak della i toshiby - na szczescie mozna jeszcze kupic compaq'a).

A wyzej? Co w cenie do 3000, 3500, 4000, 5000 itd. (zazwyczaj takie kwoty pojawiaja sie w pytaniach o to, co kupic). Swoja droga, taki ranking to nie jest zla sprawa. Gdyby go jeszcze odswierzac w jakichs rozsadnych odstepach czasowych, zeby nie wyrastaly tasiemce na iles stron, bo i tak tego nikt nie bedzie czytal.

Co wy na to???

 

Przy okazji. Nie najezdzajcie tak na acera. Raczej na tych frajerow, ktorzy je BEZMYSLNIE kupuja, a potem placza. Kiedy sie kupuje taki sprzet, o ktorym sie pisze to, co wszyscy wiedza, nie wolno oczekiwac cudow. Ja sie licze z tym, ze w razie draki musze byc cierpliwy. A ze komp stoi na biurku i nawet go nie zamykam, to sie mu nic nie dzieje z obudowa i zawiasami (to ze pekaja, to wina trolli, bo lap sie zamyka dosc ciezko, a te glaby maja ciezka lape). Zawsze pisalem, ze na DTR sie nadaje, a z mobilnoscia to juz roznie bywa. I nietylko ja. A ze lapek sie prawdza znakomicie jako DTR, to go chwale ja i inni.

Do moderatora M. - w czym zawinil acer, ze dvd liteona sie komus zepsulo wkrotce po zakupie? Badz obiektywny i rzeczowy, a psy wieszaj np. na liteonie. Zaczynam sie zastanawiac, czy zrobienie ciebie moderatorem nie bylo pomylka szefow tweaka. Np. Limerro do piet nawet nie dorastasz. I oszczedz sobie glupich i nic nie wnoszacych komentarzy pt. "another happy acer customer"

Edytowane przez P_M_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do moderatora M. - w czym zawinil acer, ze dvd liteona sie komus zepsulo wkrotce po zakupie? Badz obiektywny i rzeczowy, a psy wieszaj np. na liteonie. Zaczynam sie zastanawiac, czy zrobienie ciebie moderatorem nie bylo pomylka szefow tweaka. Np. Limerro do piet nawet nie dorastasz. I oszczedz sobie glupich i nic nie wnoszacych komentarzy pt. "another happy acer customer"

Stary jesli cos ci nie pasi to na PW takie rzeczy a nie tu, poza tym jak masz problem to nic nie szkodzi zebys napisal do administracji i wylal swoje zale. Zaloze sie ze gdybys ty byl modem to byloby oh ah i w ogole cud, miod i orzeszki. Nie chce sobie przypisywac nie wiadomo jakich zaslug ale spojrz od kogo i od ktorego tematu zaczely sie zmiany na tym podforum, gdyby nie to to bys nadal sie babral w tym syfie ktory byl tu wczesniej. A najlepszym dowodem tego ze posuniecie bylo dobre i przyniosly efekty jest to ze moderatorzy i admini pogratulowali nam (modom od laptopow) roboty, jak rowniez wspomnieli ze posuniecie bardzo sie spodobalo reszcie i zamierzaja wprowadzic to do innych dzialow. Wiec panie wiem-wszystko-i-jestem-zajefajny troche szacunku dla pracy innych. Tyle ode mnie, reszte prosze albo na PW albo do adminow, topic to nie miejsce na takie rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy zakupie lapa chodziłem i pytałem sie po sklepach co dobre a czego unikać. o to co mi gadali: maxdata super kul wypas; gericom dobry lap tylko mniej znana firma; acer tanie i popularne. nastepnie poszedlem do sklepu gdzie pracują koledzy, wiadomo że jak pracują to conieco macali i mieli doczynienia. wszystkie moje propozycje to co wczesniej usłyszalem obalili :] Zgłupiałem. Polecili HP, asusa. tak się złożyło że w innym sklepie stał ten asus więc go kupiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...