Skocz do zawartości
ferges

Aster - Zwiększone Transfery

Rekomendowane odpowiedzi

Od piątku dzieje się z moim internetem rzecz bardzo dziwna, aczkolwiek pozytywna. Mam abonament w Aster (Wawa) TwójNet. Według specyfikacji ze stroye mam 512kbs(1Mbs)/96kbs. W piątek wieczorem zarzuciłem plik w Azureusie i ku mojemu zdziwieniu prędkość downloadu była 120-130kB/s. Pomyślałem, że albo Azureus źle zlicza albo jest to tylko prędkość tymczasowa. O dziwo cały plik ściągał się z taką prędkością. W sobotę to sama, przy ściaganiu plików prędkośc w granicach 100-130kB/s, czyli grubo ponad te 64kB/s, które mam w umowie. Poza tym upload skoczył mi do 25kB/s.

 

Czy może ktoś wie, coś na ten temat. Czy Aster planuje zwiększenie prędkości dla swoich pakietów? Czy może spieprzyło się coś u nich lub w moim modemie i tylko czekać jak magicyi z Aster to naprawią i transfer spadnie do normalnych wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, że w nocy, tj. między 2:00 a 10:00 jest zwiększony transfer, ale co do weekendów, to nie jestem pewny - raczej nie. Poza tym, zwiększenie tranferu dotyczy tylko downloadu. No i zwiększenie prędkości odczułem w piątek koło 20:00. Teraz nie jestem w domu, więc trudno jest mi sprawdzić jakie mam transfery.

Edytowane przez ferges

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o przyspieszonych nocach wiem od dawna. pytanie jest, dlaczego w tej chwili mam upload na poziomie 20-24kB/s, skoro powinienem mieć max. 12?

Wybierz poprawną odpowiedz:

  • bo jest godzina pomiędzy 2:00 a 10:00
  • jest weekend
  • żadna z powyższych.
Myślicie, że powinienem zadzwonić i zgłosić problem na infolinii? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie moze czy takie "dziwne rzeczy" dzieja sie tez w Neostradzie ? :D

dzieją i to jakie :wink:

ja przez niecałe dwa lata miałem umowe na 128kb/s i takie tez przychodziły rachunki, w rzeczywistości transfer oscylował w okolicach 80kB/s a połączenie nawiązywane było z prędkością 786kb/s oczywiście no limits :D

 

kilka miechów temu kapneli sie i teraz mam 256 :sad: (żadne wyrównanie za tamten okres nie przyszło ani nie przyjdzie bo ten temat poruszałem)

 

myśle ze w przypadku neo to kwestia szczęścia bo nie tylko ja jeden taką historie miałem przyjemość przezyc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde z teg netu mozna wycisnac wiele wiele wiecej niz deklaruje umowa, a to za sprawa sciagania wielu plikow na raz. Poprostu system autocomu nie jest w stanie zblokowac tylu polaczen naraz do masy roznych IP przy p2p.

No a jak widac ja mam net 2Mbit (2048/512kbit/s), a non stop leci ~600KB/s. W ncy scigam ponad 1MB/s.

 

 

(nie wiem czy moge zamiescic taki obrazek?)

Zdjecie usunalem (Oxygen-)

Edytowane przez Oxygen-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie:

Nowe parametry obowiązujące od 1 września br. są następujące:

 

TwójDom

 

do 2 Mb/s – ściąganie danych w dzień

 

do 4 Mb/s – ściąganie danych w godz. 02.00-10.00

 

do 256 kb/s – wysyłanie danych

Prędkość wysyłania została taka jak była (w Krakowie podwyższyli dla tego pakietu również prędkość wysyłania - na 512 kb/s), więc restartowanie modemu dużo u mnie nie zmieni :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde z teg netu mozna wycisnac wiele wiele wiecej niz deklaruje umowa, a to za sprawa sciagania wielu plikow na raz. Poprostu system autocomu nie jest w stanie zblokowac tylu polaczen naraz do masy roznych IP przy p2p.

No a jak widac ja mam net 2Mbit (2048/512kbit/s), a non stop leci ~600KB/s. W ncy scigam ponad 1MB/s.

(nie wiem czy moge zamiescic taki obrazek?)

Zdjecie usunalem (Oxygen-)

Podobno też są ludzie, którzy potrafią coś przeprogramować w ruterze Neostrady i mieć znacznie większą szybkość niż na umowie. Wszystkie informacje na ten temat błyskawicznie znikają. Chociaż nie wiadomo, czy to nie jest po prostu jakaś pogłoska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...