Skocz do zawartości
ALEX-77

Problem z coolerkiem Titan ;-(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki dziwny objaw z moim coolerkiem ma on automatyczną regulacje obrotów ale tu mam problem bo niekiedy szczegulnie jak jest zimno w pokoju to jak załacze komp to okropnie piszczy przez parę minut a puzniej warjuje z pomiarami obrotów SpeedFan pokazuje zero obrotów PCAlert mi wariuje i tu moje pytanie jakbym obcioł ten czujnik temperatury są tam takie 2 małe kabelki czy to by pomogło ??? wentyl wyglada tak

 

Dołączona grafika

 

 

Pozdrówka

 

ALEX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie cholera pokusił mnie ten srebrny kolor wentyla a teraz mi takie szopki wyprawia tak też chyba zrobie .

 

ps. sorry ale czy widac to zdjecie pod moim postem bo zrobiłem to pierwszy raz :wink: i niewiem czy widac .

 

Pozdrówka

 

ALEX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA mysle że to moze by wina techniczna wiaraka skoro sie wkreca na max obroty bez powodu. HM sprobuj go puscić na akumulatorku albo na bateri żeby wystartowal na sucho ja tak ze swoimi robilam jak dziwnie sie zachowywaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty masz taki sam czy ten z czarnym wentylem ?? bo te kabelki mam tak  naprężone ze jak je obetne a niebedzie działał to potem zlutowac spowrotem mógłby byc problem  :?

 

Jak dobrze pociągniesz. to wyciągniesz końcówkę z termometrem z otworu w radiatorze - ja tak zróbiłem i teraz ten wentyl wisi w środku obudowy jako dodatkowe chłodzenie grafy - termometr podłączyłem pod radiator.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  mam taki dziwny objaw z moim coolerkiem ma on automatyczną regulacje obrotów ale tu mam problem bo niekiedy szczegulnie jak jest zimno w pokoju to jak załacze komp to okropnie piszczy przez parę minut a puzniej warjuje z pomiarami obrotów SpeedFan pokazuje zero obrotów PCAlert mi wariuje i tu moje pytanie jakbym obcioł ten czujnik temperatury są tam takie 2 małe kabelki czy to by pomogło ??? wentyl wyglada tak 

Pozdrówka

ALEX

Jesli mówisz o czujniku odczytu obrotów wentyla to wystarczy go odciąć.. ( i nie będzie pokazywał ci obrotów wentyla), ale ja bym tego zostawił, bo chodzi tobie sądze o ten drugi od regulacji obrotów to nie wystarczy odciąć go ale te dwa kableki musisz zewrzeć.. (przynajmniej tak miałem ostatnio w starym zasilaczu z regulacją obrotów.. ) . na tym kablu jest włożony czujnik między rzeberka radiatora , który zmniejsza swą rezystancję wraz ze wzrostem temp. jesli go odetniesz to wentyl nie będzie się kręcił, bo ten czujnik jest połaczony w szereg z wentylatorem .

 

IMHO te wszystkie regulatory obrotów są do .......

Np. u kolesia w zasilaczu jest tak że wentyl jak się komp nagrzeje włacza się co ok. 10 sekund na ok. 10 sek . Hałas przy tym jak się rozpędza jak tak duży (jakby samolot startował) że o wiele lepiej jest aby kręcił się stale..

Przez te regulatory obrotów często niektórzy mają problem z uruchomieniem kompa jak go składają ( już małem kilka takich przypadków z SUPER SILENTEm pro) bo w bosie mają ustawione aby komp się wyłaczał jesli obroty spadną do określonej wartości..

zazwyczaj te wentyle i tak pracuja po chwili na max obrotach bo temp. procka jest zazwyczaj w granicach 50'C ...

 

A to warczenie na poczatku możesz zniwelować :

- rozbierz wentyl i przesmaruj łożyska wazeliną itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój wentylator ma po prostu zamontowany termistor, jak jest za zimno to daje taki opór, że przez silniczek płynie prąd, ale za mały żeby poruszyć łopatkami. Możesz spróbować odciąć kable od czujnika i je zewrzeć (teoretycznie wentyl powinien chodzić na max. obrotach, ale jeszcze czegoś takiego nie próbowałem). Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temeratura normal to tak 41 do 42 stopnie w stresie dochodzi do 48 50 stopni ale teraz mam dodatkowe wentyle wyciągające z tyłu i na górze oraz wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ący zimne powietrze sprzodu i w stresie mam góra 45 stopni :D tylko że mi się coś pierniczy bo niekiedy mi wogóle obrotów niepokazuje i w PcAlercie włącza sie alarm ze niby cooler stoi :wink:

 

Pozdrówka

 

ALEX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty masz taki sam czy ten z czarnym wentylem ?? bo te kabelki mam tak  naprężone ze jak je obetne a niebedzie działał to potem zlutowac spowrotem mógłby byc problem  :?

Ja mam takiego zwykłego nazwyklejszego :D czarny wiatrak :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tez KT3 Ultra2-R + A XP1600+ + Titan D5TB(4) (bez tego czujniczka) i u mnie temperaturka to okolo 42 idle (38 buda) i max 50/51 stress (ok 46 buda?). Dodalem sobie wentyla 80x80 firmy XINRUILIAN (koszt 6zl :) ) wypychajacego powietrze z tylu budy i temp spadla do 38 idle (33/34 buda). [mozna wierzyc tym czujnikom? odczyty wydaja sie troche zanizone]

Ja na Twoim miejscu ALEX kupilbym takiego czarnego wentyla od titana albo takiego jak ja mam a tego srebrnego wykozystalbym np do chlodzenia dysku - ciekawe jakby sie sprawdzil? :)

Dodam tylko ze ten moj nowy nabytek chodzi sobie na 12V i jest _zupelnie_ nieslyszalny - az sie sam zdziwilem. [nieslyszalny - czyli na zasilaniu 12V i ciszy w pokoju nie slychac czy dziala czy nie - trzeba paluszkiem dotknac :D ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój wentylator ma po prostu zamontowany termistor, jak jest za zimno to daje taki opór, że przez silniczek płynie prąd, ale za mały żeby poruszyć łopatkami. Możesz spróbować odciąć kable od czujnika i je zewrzeć (teoretycznie wentyl powinien chodzić na max. obrotach, ale jeszcze czegoś takiego nie próbowałem). Pozdrawiam!

Zwarcie kabli działa - wentyl osiąga 4200 obr. przy niewielkim chałasie (założyłan go na Vilcano7+ i chodzi jak oryginał na LOW (chodzi o głośność) a temp. spadła z 40 na 36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...