Skocz do zawartości
binek

Chlodniczka Fiat125p

Rekomendowane odpowiedzi

a ja sie dzisiaj zabieram za skracanie mojego fiacika... w tej chwili i tak nie dosc, ze jest w czesciach, to jeszcze zapchany na maxaa (jaak przyppomnicie, to pozniej pokaze foty). musze zalawic sobie cos do odpychania - jakkis drut czy jak, i biore sie za ciecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem sobie chłodniczke taka

jak bedzie najlepiej zamontować 2 wentylatory 12cm?

 

a ile za tą chłodnice płaciłeś??? bo jakoś w 1 zł nie chce mi się wierzyć

Edytowane przez Pawlo75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przecierz pisze że w 1 zł nie chce mi sie wierzyć i pytam o faktyczną cene

zapłaciłem 90zł za:

chłodnice 2.5m węza cellfast 12/2 + 2 dodatkowe króćce NK12

 

zastanawiam sie jak zamocować wentylatory 120mm hmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej schrouda a'la BIP/X zrobić w fiacie z gniazdami złączek prostopadłymi do kanałów:

2057541[/snapback]

PS. Jedyny mankament tych shroudów a'la mechli!n to to, ze wentyle są prawie niemalże na finach/lamelach...

Pozostaje jakieś 5mm- zresztą wszystkie komerchy tak mają. A schroud oddalony o wzorcowe 1-1.5cm wyglądał by śmieszno- tak nieprofesjonalno ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A posiadasz Mechlin moze jakas chlodnice w stylu BIM2? Chodzi mi o 2wentylowe 80mm. Niesposob takiej firmowej dostac w pl, jak juz to na zamowienie i drogo. W samochodowkach pewnie tez bedzie ciezko bo zwykle te nagrzewnice sa wieksze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może podejmij mechl!n także i to wyzwanie i zrób shrouda, któr oddalałby wentylki o te ok 1,5cm od finów i zarazem wyglądałby estetycznie ;) Z normalnym shroudem (a nie z przykręconymi po prostu do chłodnicy wicherkami) jest ciszej... moim zdaniem, warto!

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aerial -> niestety nie mam takowej. Nawet nie wiem, czy istnieją takie maleństwa (swego czasu Nazir pokazywał coś małego ale to było chyba na jeden went 80x80).

Mam jedną szerokości dwóch wentyli 80x80 i takiej też wysokości oraz grubości BIP- myślałem żeby pociąć ją i zrobić dwie małe chłodniczki... ale mi przeszło- jest w trakcie typowej modyfikacji (drugi rząd, druga od prawej na zdjęciu w moim podpisie).

 

draak -> jeśli chłodniczka ma być "uniwersalna" musi mieć shrouda po obu stronach (różnie ludki montują chłodnice i wiatraki na niej). Fiat ma szerokość 6cm (strzelam- jest 5 albo 6cm- klepię nie od siebie)- dodaj do tego po 1.5cm z każdej strony a wyjdzie straszny "grubas" ;-). Co innego robić dla siebie- wiadomo z której strony będą wentyle- wtedy można "szaleć".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mocowania- gdyby było to przeca pochwalił bym się że zrobiłem fiata ze shroudem. To moja starsza produkcja- pierwsza revizja (i pewnie ostatnia, bo przy dzisiejszych cenach produktów komercyjnych i ilości wkładu pracy produkcja staje się mało opłacalna). Fotki dałem dla zobrazowania przykładu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest jak najbardziej jeszcze aktualne, jednak nakład pracy, jaki trzeba włożyć w wykonanie takiej chłodnicy skłonił mnie do wymiany całego kompa, bo do obecnego nie opłaca mi się trudzić z tym wszystkim. Jednak nowy komputer istnieje na razie w sferze marzeń i cierzko mi go dokładnie zwymiarować. :rolleyes: Jak już się stanie rzeczywistością to chłodnice zrobię dokładnie pod niego a tak to nie wiem czy jakiś wymiar nie okaże się np. o 5 mm za duży.

 

Jedynie, co zrobiłem :? to odpowietrzenie przewałow, jako że chłodnica wyjdzie czteroprzewałowa to nie chciałbym mieć w przyszłości problemów z jej odpowietrzeniem. Wlot i wylot muszą być na dole (tak będzie mi wygodniej) także w dwóch górnych deklach wlutowałem takie pseudo, mikro „odpowietrzniczki” wykonane z nakrętki i śrubki mosiężnej z uszczelką.

post-125281-1144405799_thumb.jpg post-125281-1144405818_thumb.jpg post-125281-1144405826_thumb.jpg post-125281-1144405840_thumb.jpg

 

Ale to narazie tylko tyle ... :oops:

 

ps

Zdjęcia robione skanerem, dlatego takie ciemne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...