Skocz do zawartości
dar_max

Dlaczego Mój Komp Tak Muli ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mój konfig:

mobo Acorp 6M810C

Ram 192MB

Dysk Fujitsu 10.2 GB

Proc Celeron 466Mhz

 

Mam taki problem od jakiegoś czasu mój komp strasznie muli i nie mam pojęcia dlaczego się tak dzieje. Mam uruchamiany w zasobniku systemowym antyvirusa(ArcaVir 2005) i myszkę (Creative opti 3000). Niedawno robiłem formata i praktycznie nie mam nic niepotrzebnego na dysku tylko office, foobar, mozilla firefox, gadu-gadu, skype, FastStone Image Viewer, opere, nero, emule. Nie wiem dlaczego on muli, ale jest to od jakiegoś czasu gdy jest zaraz po formacie to chodzi jeszcze znośnie ale gdy tylko coś zainstaluje nawet jakieś uaktualnienia choćby nawet jave dla mozilli to zaczyna wariować (czasami resetuje się samoistnie, nie jest to wina zasilacza bo niedawno kupiłem fortrona 300W). Ja podejrzewam że może to być wina dysku (bo coś mi się wydaje że chyba jest za dużo bad sektorów), albo procesora gdyż coś mi się widzi że wentylator na procesorze nie chodzi zbyt sprawnie i dość głośno choć był czyszczony z kurzu). Proszę o pomoc i może o podanie nazwy jakiegoś programu, którym mógłbym sprawdzić czy są jakieś bad sektory na moim dysku (tylko program musi być po win98).

Pytania:

 

1. Co może być przyczyna mulenia kompa?

2. Jakim programem sprawdzić czy mam bad sektory na dysku ?

 

Z góry serdecznie dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak kain tylko że wcześniej miałem też zainstalowane gg i nic się nie działo, tylko jakoś tak od 3 tygodni się coś dziwnego z moim kompem się dzieje :(

Edytowane przez dar_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisales poprzedniego posta malo przejrzyscie. "Za duzo BS na dysku"? Tzn ze jakies sa? To moze byc swietna przyczyna zamulania windowsa. Nie jestesmy jasnowidzami, a z Twojego posta trudno cos wywnioskowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja rada: jesli masz ntfs'a to zmien go na fata, ja sie skusilem na przekonwertowanie wszystkich partycji z fata na ntfs'a i pozniej bardzo tego zalowalem, komp chodzil poprostu strasznie, nic nie robie przy kompie, nic sie nie sciaga a dysk potrafil mulic, chrupac, strzelac (odglos jakbys strzelal z kalacha :) ) od tak sobie, caly ntfsik, stracilem caly dzien na przenoszeniu 200gb i formatowaniu na nowo partycji. po drugie: wypiep.... tego antywirusa i zalatw/kup sobie NOD'a. to jest chyba najlepszy antywirus, nic nie muli, nic nie blokuje- GIT. moze to ci cos pomoze, a i defragmentacja tez moze pomoc

za duzo badsectorow ?? :D :D w ogole ich nie powinno byc, a jak sa to pedaluj z dyskiem do serwisu, niech go wymieniaja. mozesz tez sprawdzic czy nie poluzowala Ci sie tasma ide przy dysku albo plycie, duzo jest mozliwosci, poprobuj, moze cos zdzialasz

a sorry, nie zauwazylem jaki masz dysk ;) raczej juz takich nie beda miec na stanie

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja rada: jesli masz ntfs'a to zmien go na fata, ja sie skusilem na przekonwertowanie wszystkich partycji z fata na ntfs'a i pozniej bardzo tego zalowalem, komp chodzil poprostu strasznie, nic nie robie przy kompie, nic sie nie sciaga a dysk potrafil mulic, chrupac, strzelac (odglos jakbys strzelal z kalacha :) ) od tak sobie, caly ntfsik, stracilem caly dzien na przenoszeniu 200gb i formatowaniu na nowo partycji. po drugie: wypiep.... tego antywirusa i zalatw/kup sobie NOD'a. to jest chyba najlepszy antywirus, nic nie muli, nic nie blokuje- GIT. moze to ci cos pomoze, a i defragmentacja tez moze pomoc

za duzo badsectorow ?? :D :D w ogole ich nie powinno byc, a jak sa to pedaluj z dyskiem do serwisu, niech go wymieniaja. mozesz tez sprawdzic czy nie poluzowala Ci sie tasma ide przy dysku albo plycie, duzo jest mozliwosci, poprobuj, moze cos zdzialasz

a sorry, nie zauwazylem jaki masz dysk ;) raczej juz takich nie beda miec na stanie

Przeciez on ma windowsa 98 to moze miec tylko FAT a co do NTFS to ja mam nienarzekam i za to nigdy bym juz FAT-a nie robil.Pozdrawiam.

A dysk to hdd regeneratorem sprawdz i formata zrób :)

Edytowane przez 123Frytki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc tak zrobiłem defragmentację dysku, scandisk (spod dosa gruntowny) i co się okazało w skandysku zauważyłem uszkodzone klastry czy to może być przyczyną mulenia kompa (partycja C 2 klastry uszkodzone partycja D 8 klastrów uszkodzonych) nie ma natomiast bad sektorów. Z podłączeniem wszystko wporządku. Co jeszcze może być przyczyną moich utrapień :(

Edytowane przez dar_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc tak zrobiłem defragmentację dysku, scandisk (spod dosa gruntowny) i co się okazało w skandysku zauważyłem uszkodzone klastry czy to może być przyczyną mulenia kompa (partycja C 2 klastry uszkodzone partycja D 8 klastrów uszkodzonych) nie ma natomiast bad sektorów. Z podłączeniem wszystko wporządku. Co jeszcze może być przyczyną moich utrapień :(

Sprawdziles ten tryb pracy dysu ? j.w. i sterowniki od MoBo ?

A bad sektory moga byc przyczyna przycinania kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...