Skocz do zawartości
kaczor kcx

Tania Modernizacja Kompa...

Rekomendowane odpowiedzi

witam Panów i ewentualne Panie :)

 

Mam taki problem... szykują mi sie male pieniądze na modernizacje komputera aktualnie posiadam ecs k7s5a z prockiem duron 850 @ 933 768 mb ramu z tym że 512 ma 400 mhz a 256 266 do tego geforce 4 ti 4200 250/445@280/545 dysk samsunga 80 gb 7200 rpm ata 133 (pracuje jako ata 100 z powodu miernej płyty głównej) do tego zasilacz modecoma feel 350 W z pfc oraz karta tv play tv pro i dwie karty sieciowe. powiedzmy że będe mial około 1000 zł co byści epowiedzieli na zakupienie czegoś takiego:

 

sempron 64 2800+ (ok 330 zł)

gigabyte K8NE nForce 4 (260 zł)

gf 7200 (300 zł) lub radeon x1300 pro (ok 400zł)

 

czy też lepiej kupić płyte z nforce 4 ale taka która ma pcie oraz agp i nie zmieniac grafiki bo nie warto na to co napisałem? co zrobic z pamieciami?

Edytowane przez kaczor kcx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

NF4 tylko pci-e, NF3 tylko agp, uli (ileś tam ;]) agp i pci-e. Asrock dual sataII i venice 3000+. Zasiłka powinna uciągnąć a jak nie to forton 350-400W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NF4 tylko pci-e, NF3 tylko agp, uli (ileś tam ;]) agp i pci-e. Asrock dual sataII i venice 3000+. Zasiłka powinna uciągnąć a jak nie to forton 350-400W.

 

oj mylisz sie z tym ze nf4 tylko pcie podam 2 przykłady:

 

jetway

msi

 

 

jak bym zmieniał karte to bym ją sprzedawał za 100zł gdzieś ma jeszcze 1,5 roku gwarancji albo 2,5 bo nie pamietam na ile ma - jest prawie nówka bo mi wymienili na nową miesiac temu a kupowalem ja pod koniec wakacji. ktoś zainteresowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acrock dual sataII - 220

venice 3000 box - 508

512mb ddr400 - 125

Fortron 350W - 69

 

Razem: 922zł

 

Grafe zostawic tymczasowo - zbierac conajmniej na 6600ge

 

no wiec pomysł całkiem całkiem ale wolałbym poczekac z wymianą pamięci zasilacz zostawić ten który jest bo moc taka sama a mój jest dość dobry bardzo stabilne napięcia i zero problemów myśle ze by sobie poradził z nowym sprzętem wiec to będzie 728 zł do tego bym dorzucił jakąś tańszą grafike - zalezy mi na wyższej wydajnosci niż moja karta (może mysłe ze jest taka niska z powodu jej pracy na agp 4x i słabego procka - w 3d mark 01 se ma okkoło 4800 pkt a w 03 koło 1100 pkt) może bym wrzucil wtedy do kompa coś takiego:

 

7300 gs

lub

7300 gs

albo

6600 le

lub coś z jeszcze niższej półeczki - zalezy mi na full suport dx9c i lepszej wydajności niż przy gf 4 ti 4200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Jetway ma agpc, czyli podobne coś do agp co nie jest PEŁNYM agp. AGR w msi, interesowałem sie kiedyś tą płytą, agr nie jest kompatybilne z każdą grafą. Ja mówie jak by co o NF4 a nie NF4-4x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jetway ma agpc, czyli podobne coś do agp co nie jest PEŁNYM agp. AGR w msi, interesowałem sie kiedyś tą płytą, agr nie jest kompatybilne z każdą grafą. Ja mówie jak by co o NF4 a nie NF4-4x.

no a ja mówie o tanich płytach :D nie orientujecie sie jak wyglądajaja prędkości tych udawanych agp w stosunku do agp 8x? o płycie msi czytalem komaentarza w komputroniku że niestety nie każda grafe to uciagnie dlatego chyba bym zmierzał w strone jetwaya jak by co. Z drugiej strony kusi mnie platforma 939 i konfig o którym byla mowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platforma 754nie ma przyszłości. Pieniądze wyrzucone w błotko. lepiej uzbieraj na 939 i karte pci-express, te płyty na nforce3 i uli to padaczka,nforce 4 to najlepszy wybór. Tyle czasu lecciałes na duronie to poczekasz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platforma 754nie ma przyszłości. Pieniądze wyrzucone w błotko. lepiej uzbieraj na 939 i karte pci-express, te płyty na nforce3 i uli to padaczka,nforce 4 to najlepszy wybór. Tyle czasu lecciałes na duronie to poczekasz jeszcze.

własnie przeczytałem że te chipsety uli dla 939 sa całkiem dobre a ta płtyta asrocka podobno wymiata nawet w oc ludzie osiagają z 1,8 ghz - 2,6 ghz wiec spory wzrost wydajnosci a jest na niej agp wiec kto wie czy sienie skłonie ku takiemu rozwiazaniu... tylko tamoja grafa nie obsluguje dx 9 :(

 

@lukmek

wymiana zasilacza na 400W może ma juz jakiś sens ale to nie jest aż tak duża rónica w stosunku do mojego może mi wytłumaczcie w czym on jest lepszy od mojego modecoma feel350 +pfc? (był kiedyś zwycięzcą jakiegoś testu zasilaczy w 2005 roku wiec nie śadze zeby był aż taki zły... fakt za 65 zł nie ma rewelacji ale fajny jest :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły Modecom = Fortron

Natomiast FEEL jest taki nijaki. Zdarzają się dobre sztuki, ale są również takie przypominające Codegeny.

no z tym sie zgodze bo wczesniejszy zasilacz modecoma mi popsuł dysk :) i to byl feel 300 albo 250 już nie pamiętam ale ten który śmiga u mnie teraz jest naprawde dużo lpeszy - dość cichy wiatrak sam dobiera predkość w zaleznosci od temperatury, jest stabilizacja napięć i nie ma takich skoków jak na starym zasilaczu. Ogólnie wygląda to bardzo dobrze i wierze w niego :) poradzi sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przmyślalem sobie wczorajsze uwagi i ułożyłem 2 zestawiki:

 

AMD Sempron 2800+ BOX (Socket 754, 64-bit) 318zł

Gigabyte GA-K8NE nVidia nForce4 4x 260zł

Radeon X1300 Pro Gigabyte 256MB TV&DVI BOX 389zł

ddr400 - 512mb albo ddr400 - 512 + ddr266 - 256 (posiadam)

---------------------------------------------------------------------------

razem 967zł

 

******************************************************

AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket 939) Venice 570zł

ASRock K8 939Dual-SATA2 ULI M1695 245zł

ddr400 512mb 140zł

+ddr400 - 512mb albo ddr400 - 512 + ddr266 - 256 (posiadam)

GeForce 4 ti4200 128MB 250/445@280/545 (posiadam)

--------------------------------------------------------------------------

razem 955zł

 

i teraz pytanie co będzie wydajniejsze i o ile podczas poszczególnych operacji takich jak kompresja, gry, kodowanie video? Jak myślicie jaka będzie współpraca krat ati (x1300 pro) z windows vista (64-bit)? Chodzi mi o sterowniki czy ati wypowiadalo sie na ten temat? chce miec pewność co kupować tak do 10 kwietnia. prosze o wasze pomocne wypowiedzi :)

Edytowane przez kaczor kcx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta jest gorsza niz zwykly 6600 (nie GT) a do tego drozsza

no własnie nie jestem pewny bo w testach niby minimalnie wygrywa, ale chyba w doom 3 jest sporo gorsza... no i nvidia ma lepsze wsparcie. tylko że ten x1300 pro kusi tymi bajerkami i kodowaniem avi sprzetowym... własnie ile czasu wynosi kodowanie filmu 2 godziny z dvd na divx na sempronie 64 i athlonie 939? bo mój duron to chyba z 5 godzin ciagnął :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny z Apollo

Procz Fortrona - Allegro

 

6600 nieco ustepuje x1300 w 3d markach - ale kto gra w 3d marki

w grach raczej 6600 jest troche szybszy

a do tego 6600 to ten sam rdzen co 6600gt wiec wiekszosc da sie podkrecic conajmniej do 450-500 na rdzeniu (czyli o ponad 50% !!!)

Edytowane przez Gwynbleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny z Apollo

Procz Fortrona - Allegro

 

6600 nieco ustepuje x1300 w 3d markach - ale kto gra w 3d marki

w grach raczej 6600 jest troche szybszy

a do tego 6600 to ten sam rdzen co 6600gt wiec wiekszosc da sie podkrecic conajmniej do 450-500 na rdzeniu (czyli o ponad 50% !!!)

 

a jaka jest różnica w wydajnosci pomiedzy 6600 128 mb a 6600 256 mb, jest to znacząca róznica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest różnica w wydajnosci pomiedzy 6600 128 mb a 6600 256 mb, jest to znacząca róznica?

jesli masz doplacic pare zloty to wez 256mb, ale doplacac 50 zloty i wiecej sie nie oplaca bo ta karta i tak jest za slaba do gry w nowosci w wysokich rozdzielczosciach z AA i FA gdzie potrzebne by bylo 256mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat 7300 GS się już nie wypowiem, ze względu na to, że ma tylko 64 bity. Ostatnio pojawiły się na Allegro 6600GE. Brać póki są ;).

 

z allegro raczej nie chce kupować wole w swoim mieście w pożądnym sklepie z wiarygodną gwarancja kupować :) bardzo mi sie spodobała karta gf6600 ładnie sie kręci dobra wydajność oraz cisza zatem mój zestaw wyglądałby tak:

 

AMD Sempron 2800+ BOX (Socket 754, 64-bit) 318zł

Gigabyte GA-K8NE nVidia nForce4 4x 260zł

GeForce 6600 Gigabyte Turbo Force 128MB (128-bit) TV/DVI BOX (PCI-E) 389zł

ddr400 - 512mb (posiadam)

---------------------------------------------------------------------------

razem 967zł

 

później dokupiłbym trochę pamięci. Jak wam sie podoba taki kompik?

 

i jeszcze jedno pytanko za ile powininem sprzedać:

 

Mobo: ECS K7S5A

CPU: Duron 850MHz

RAM: 256MB DDR266

AGP: GeForce 4 Ti 4200 250MHz 128MB DDR 445MHz (zostalo 1,5 roku gwarancji)

PCI: Realtek RTL 8139

souncard - MiNT CMI8738

 

250 - 300 zł to dobra cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket 939) Venice 570zł

ASRock K8 939Dual-SATA2 ULI M1695 245zł

ddr400 512mb 140zł

+ddr400 - 512mb albo ddr400 - 512 + ddr266 - 256 (posiadam)

GeForce 4 ti4200 128MB 250/445@280/545 (posiadam)

--------------------------------------------------------------------------

razem 955zł

mój zestaw wyglądałby tak:

AMD Sempron 2800+ BOX (Socket 754, 64-bit) 318zł

Gigabyte GA-K8NE nVidia nForce4 4x 260zł

GeForce 6600 Gigabyte Turbo Force 128MB (128-bit) TV/DVI BOX (PCI-E) 389zł

ddr400 - 512mb (posiadam)

---------------------------------------------------------------------------

razem 967zł

IMO ten pierwszy będzie lepszy, grafe przełożysz a z czasem dozbierasz na szybszą. Pamiętaj też o dobrym zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO ten pierwszy będzie lepszy, grafe przełożysz a z czasem dozbierasz na szybszą. Pamiętaj też o dobrym zasilaczu.

mam tego świadomośc ze platforma 939 + athlon 64 będzie szybszy jednak zbieranie na grafike może mi zająć sporo czasu (jestem dopiero w liceum i nie pracuje :) ) i różnica w wydajności procesorów nie będzie dla mnie aż taka znacząca ponieważ ten sempron podkręci sie z pewnością na chociaż 2,3 ghz a jak bym chciał wymieniac procesor na 939 (pewnie za kilka lat) to 939 nie bedzie już nic znaczyła i będa nowsze podstawki i lepsze procesoryi znów będzie trzeba wymienić płyte główną. Myśle że kupie płyte na nf4 + semprona i gf6,6k a jeżeli będe miał wiecej kasy to wtedy 939 również z grafiką. A może ktoś mi powie ile mniej wiecej pkt w d3 marku powinna mieć ta moja gf 4 ti 4200 na 939? Bede miał chociaż orientacje czy warto zmieniać grafike na 6600 bo w tym momencie trudno mi to ocenić...

 

aha i pytanie odnośnie pamieci czy na tych płytach głównych które wymienilem moge wpakować pamieci ddr400 + ddr 266 i jak one wpłyna na siebie oraz na procesor? Bo wydaje mi sie ze ddr266 trzeba bedzie wywalić chyba sie nie myle?

Edytowane przez kaczor kcx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

z pamieciami jest tak: na 939 istnieja dzielniki pamieci w stosunku do szyny procka (czy jakos tak) wiec o pamieci sie nie martw. na 939 asynchro nie powoduje tak wielkich strat wydajnosci (2-4%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pamieciami jest tak: na 939 istnieja dzielniki pamieci w stosunku do szyny procka (czy jakos tak) wiec o pamieci sie nie martw. na 939 asynchro nie powoduje tak wielkich strat wydajnosci (2-4%)

 

dobra rozumiem że na 754 takie rozwiazanie odpada :) i jedno bardzo ważne pytanie widział ktoś gdzies do kupienia semprona 939? To bardzo ważne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

na 754 tez moze byc takie cos. przecie to K8 czy jak to zwa :lol: niestety tera nigdzie sempow nie widzialem :( a sam mialem mamie zlozyc na nim kompa, ale trza czekac. jak beda na allegro to napisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...