Skocz do zawartości
xsawery

Czy Można Podkręcić X200m?

Rekomendowane odpowiedzi

Na róznych forach znalazłem zupełnie odmienne wypowiedzi-jedni twierdzą ze zintegrowanej grafiki wogóle nie da sie podkręcic, z kolei inni pisza że udało im sie podnieść taktowanie zintegrowanego proca gpu. Jak to jest naprawde?? Szczegolnie interesuje mnie sprawa z ati x200m (mam hp6125).Na stronie ati w specyfikacji podaja ze x200m posiada rdzeń taktowany na 350mhz u mnie w lapku jest to 300mhz dlatego gdyby to było mozliwe chciałbym grafe podkręcic do 350. Jeżeli jestescie pewnie że jest mozliwe podkręcenie zintegrowanego gpu byłbym wdzieczny za podanie stosownego programu.

Edytowane przez xsawery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chcialbym zwrocic honor ale zdaje sie ze hp popelnilo takze te notki z ukladem x200...

Po zapozaniu sie glebiej z ofertami widze ze modele zaczynajace sie na PY maja x300 a EK x200m.

 

ps.nie sugerujcie sie na 100% informacjami z hp.pl bo oni lubia pisac z bledami ;)

ps2.Tak jak napisal Haquim... po co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chcialbym zwrocic honor ale zdaje sie ze hp popelnilo takze te notki z ukladem x200...

Po zapozaniu sie glebiej z ofertami widze ze modele zaczynajace sie na PY maja x300 a EK x200m.

 

ps.nie sugerujcie sie na 100% informacjami z hp.pl bo oni lubia pisac z bledami ;)

ps2.Tak jak napisal Haquim... po co ?

 

Posiadam notka o takim oznaczeniu: PY423EA-czyli jest to niby x300! Tylko konia z rzędem temu który wyjasni mi zasadnicza róznicę pomiedzy x300 a x200 które sa montowane w nx6125! mam wrazenie ze jeden i drugi to dokładnie to samo tylko rypneli sie w nazewnictwie. A jezeli dam rady podkręcic ( a nuż widelec cos przybędzie wydajności w grafice :-P :wink: ) to jakim programem mógłbym to zrobić??

Edytowane przez xsawery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mogłbyś np. użyć programu SYSTool http://www.techpowerup.com/systool/ w moim przypadku widziało zegary karty i mogłem bez problemu zmieniać. Zmiana częstotliwości w przypadku tej karty zbytnio nie da dużej wydajności. Możesz popróbować. Powdzenia :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie bezpieczniej i prościej będzie zainstalować omegi, nawet nie podkręcając. Ja tam bym nie ryzykował, bo zysk niewielki, a chłodzenie w laptopach to kwestia newralgiczna :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...