Skocz do zawartości
LNeus

Opozniony Dzwiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam taki denerwujacy problem z dzwiekiem w linuksie, ze np jak puszcze jakis film z mplayera to obraz leci troszke wolniej niz dzwiek i beznadziejnie to wyglada (inaczej mowiac akcja na ekranie spoznia sie w stosunku do dzwieku) na szczescie jest taka opcja w mplayerze jak audio delay i ustawie sobie ze dzwiek ma leciec wolniej o 0,36 sekundy i juz jest idealnie zsynchronizowany z obrazem, no ale ilez mozna za kazdym razem to ustawiac jak sie otwiera jakis film ?

no i druga sprawa, takze zwiazana z dzwiekiem: jak uruchomie sobie diablo 2 przez wine to dzwieki sa zbyt wolno odtwarzane w stosunku do akcji w grze, (tak gdzies o pol sekundy, np zadam cios czy rzuce jakis czar, czy cos podniose, to dopiero po chwili slysze dzwiek) a tak nie powinno byc (innych gier nie sprawdzalem), nie wiem czy obydwa przypadki maja jakas wspolna przyczyne, ale ogolnie chodzi o synchronizacje dzwieku chyba

kiedys takich problemow nie mialem, obecnie mam plyte glowna DFI LanParty nf3 250gb ze zintegrowana karta dzwiekowa realtek alc850i (ac97) (moze to wina zintegrowanej dzwiekowki ?) ale ogolnie jakosc dzwieku jest bardzo dobra, nie slychac zadnych szumow czy trzaskow, jak w niektorych zintegrowanych kartach, a jakosc mp3 odtwarzanych przez xmms niczym nie ustepuje winampowi w windowsie ;-) tyle ze ponad tydzien temu postanowilem ze windows mi nie jest potrzebny i mam teraz tylko linuksa (dokladniej PLD)

ktos mi moze powiedziec ze jak chce grac to powinienem zainstalowac windowsa, no ale na starszym kompie nie bylo takich problemow, a wine wlasnie do tego sluzy aby moc sobie czasem uruchomic jakis exe ;-) , nie bede przeciez trzymal dodatkowo windy z powodu jednej gry, tak wiec teraz tylko linux, bo ogolnie sluzy mi do tego co wczesniej windows, czyli internet, jakies filmy, muzyka itp, no i czasem zagrac tez w cos mozna ;-) tylko narazie nie wiem w czym tkwi problem z tym dzwiekiem, kompa mam dosc szybkiego, wyzej wymieniona plyta glowna, sempron 2800+ @2400mhz, 512mb ram, sapphire radeon x800 GTO (agp) sterowniki z akceleracja sa, glxinfo pokazuje direct rendering: Yes, ogolnie wszystko jest tak jak ma byc oprocz tej nieszczesnej synchronizacji dzwieku i obrazu w multimediach

jeszcze powiem ze kernel mam 2.6.15.6 (sprawdzalem tez starszy 2.6.14.7 ze wszystkimi łatami ale bylo to samo) wiec jakby ktos umial mi pomoc to bylbym wdzieczny :D

 

 

----------------edit-----------------

 

ok problem rozwiazany, to jednak wina zintegrowanej karty dzwiekowej (a pod windowsem dzialala dobrze, wiec wyglada na to ze nvidia nie zrobila sterownikow pod linuksa takich jak trzeba), wsadzilem starego live`a 1024 i wszystko gralo jak trzeba bez zadnych opoznien wiec trzeba sobie taką sprawić :D

admini mozecie usunac ten topic, chyba ze komus sie przyda ;-)

Edytowane przez LNeus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...