Skocz do zawartości
kelcior

Jaki Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

[sATA2] Dysk Samsung 120GB 7200 8MB NCQ HD120IJ

[PCIE] Karta GeForce 7600GT Gigabyte 256MB BOX

Pamięć DDR 1GB PC3200 400MHz Patriot value PSD1G400

[AMD][939] Płyta Asrock 939DUAL-SATA2

[939] Procesor AMD Athlon 64 3700+ BOX Sandiego

Cooler na procesor Arctic Cooling Freezer 64 PRO (754/939/940)

Nagrywarka LG DVDr nie pamietam modelu

i oczywiscie naped FDD

 

i do tego wybralem zasilacz FORTRON FSP400-60PFN 400W NOISE KILLER, czy ten zasilacz jest wystarczajacy na ten sprzet?

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie :/ w innym temacie gdzie skladali mi kompa wlasnie poradzili tego fortrona, a nawet huntkeya 350W :/

najgorsze ze juz zamowilem tego fortrona .. naszczescie napisalem do tego goscia, i zaproponowal mi zasilacz thermalrock 450W z doplata

czy on bedzie juz wystarczajacy?

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie co polecacie, najlepiej do 150 zl :/ chyba ze bede musial zrezygnowac z procesora wybrac jakis slabszy i zamienic mocniejszy zasilacz

z tego co znalezlem na allegro:

http://allegro.pl/item91656585_cichy_color...4pin_gw_24.html

http://allegro.pl/item91001740_qtec_500w_b...y_gwar_vat.html

 

ktorys z tych 2 nadawalby sie, moze ten thermalrock 450W, slyszal ktos o nim?

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z zasilaczy powyżej się nie nadaje.

 

...naszczescie napisalem do tego goscia, i zaproponowal mi zasilacz thermalrock 450W z doplata

czy on bedzie juz wystarczajacy?

Jeżeli ten zasilacz jest tak dobry jak strona jego producenta to zdecydowanie odradzam. TUTAJ znajduje sie przykłądowy opis zasilacza od tego producenta - zero informacji o mocy na poszczególnych liniach, tylko jakies śmieszne obrazki.

jeżeli zamawiałeś przez Allegro to zrezugnuj całkowicie z zamówienia i umów się ze sprzedającym, że zapłacisz prowizję za aukcję. Poszukaj na allegro Fortronów 350W - szczegóły w przyklejonym temacie (ostatnie 3 strony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm rozmawialem jednym z pracownikow www.zenfist.pl i doradzil mi ten o to zasilacz (Modecom MC-350ATX 2.0 ATX): http://zenfist.pl/pID/208.htm

 

twierdzi ze spokojnie pociagnie mojego kompa, prawda czy fałsz ? :P

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ten zasilacz Thermalrock 450W i jest po prostu swietny ! To nie jest jakas podrobka i byle co. Sprawuje sie lepiej niz moj stary Chieftec i bardzo dobrze trzyma napiecia. Ma mase wtyczek i kable jakies grubsze. Elektronika tego zasilacza jest pierwsza klasa. Na plytce widac logo Sirtec'a a na wentylatorze ThermalTake :). Ogolnie to polecam bo ja sie nie zawiodlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamierzam się na tego ThermalRock'a 450W (kliknij tu żeby zobaczyć aukcję). Linia 12V ma 18A. Poradźcie: wystarczy na poniższy konfig ?

ASUS A7N8X DLX GOLD

AthlonXP 1700+ @ 2200+ (będę go jeszcze OC'ał)

GF6800GS 256MB/256bit 1.4ns, rdzeń 450MHz, pamięć 1200MHz (też do OC'owania)

2 x HDD (40GB Maxtor + 160GB SeaGate)

DVD (LG) i DVD RW (Nec)

SB Live! 24bit

Card reader podpięty do mobo

1 sap w budzie

Jeśli możecie to podajcie link do jakiegoś dobrego kalkulatorka mocy, pozwalającego na uniknięcie zadawania w przyszłości pytań, jak moje... Dzięki! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie jest taka sytuacja, że mobo karmi sie z "piątki" :? , a grafa wspomaga się "dwunastką". Musisz sobie zadać pytanie czy aby na pewno potrzebujesz zasilki :? Jeśli nie jest to konieczne, a będziesz myślał nad wymianą mobo i procka to imo nie ma co szaleć :-| I to będzie dobrym ekonomicznym wyjściem http://allegro.pl/item105220152__chieftec_...przedawcy_.html , a jak jesteś zdecydowany na coś mocnego to może to http://allegro.pl/item105085143_enermax_eg...n_promocja.html :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! :)

Jeśli nie jest to konieczne, a będziesz myślał nad wymianą mobo i procka to imo nie ma co szaleć

Mobo na pewno zostanie jeszcze parę latek (z różnych powodów). <_<

Proc... na razie go podkręcę, a potem (najwcześniej za pół roku, jeśli w ogóle) przesiądę się na Bartka Mobile 2500+ (i też zOCuję).

Przesiadka na inną zasiłkę jest podyktowana tym, że mój Tracer strasznie hałasuje, co uniemożliwia pracę w nocy... A ten ThermalRock ma 17dB przy 1300rpm (a ciekawe jak głośny jest Chief 420W, ten z linka w twoim poście...?), chociaż podejrzewam, że te 1300rpm utrzymuje się góra przez pierwsze 10 minut pracy, a potem przyspiesza.

Zapomniałem dodać do mojej konfiguracji kostek pamięci:

ASUS A7N8X DLX GOLD

AthlonXP 1700+ @ 2200+ (będę go jeszcze OC'ał)

RAM 2x256MB DDR333 SEITEC

GF6800GS 256MB/256bit 1.4ns, rdzeń 450MHz, pamięć 1200MHz (też do OC'owania)

2 x HDD (40GB Maxtor + 160GB SeaGate)

DVD (LG) i DVD RW (Nec)

SB Live! 24bit

Card reader podpięty do mobo

1 sap w budzie

Edytowane przez Stalovy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 db @ 1300rpm 120mm to mozesz sobie mędzy bajki włożyć a jak a wetylatorze pisze jeszcze tt to już w ogóle w bajki nie wierze ;) mam jedna 120mm tt i jest fajnie @ 800rpm przy 1000 słysze go w nocy no problem a nie lubię słyszeć ;-) rozkręć go do 1300 to będzie na bank cichy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 db @ 1300rpm 120mm to mozesz sobie mędzy bajki włożyć a jak a wetylatorze pisze jeszcze tt to już w ogóle w bajki nie wierze ;) mam jedna 120mm tt i jest fajnie @ 800rpm przy 1000 słysze go w nocy no problem a nie lubię słyszeć ;-) rozkręć go do 1300 to będzie na bank cichy :P

Niech wymienia i tak będzie lepszy od tracera!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...