Skocz do zawartości
Lock@

Asus A7n8x-e Deluxe

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt z grubsza mam taki:

ASUS A7N8X-E Deluxe

AMD Barton 2500@3200 z Pentagram Freezone 10QC-92Cu

Gigabyte Radeon 9600XT

Mode Com ATX-300GTF

 

i oczywiście nie jestem zadowolony z hałasu jaki to wszystko wydaje. Zasilacz ma standartowy wiatrak dodatkowo obudowa jest z drugim wiatrakiem. Ten drugi jest jakiś dziwny bo wydaje mi się że dmucha w obie strony - jak przyłożę rękę to dmucha na zewnątrz i w środku tak promieniście.

 

Grafika również ma wiatraczek - takie małe gówienko, niemniej jednak hałaśliwe bardzo.

 

No i fyrlok na procku, kawał wiatraka - ma regulację obrotów, ale ustawioną na maksa tj. na jakieś ~5720 RPM według SpeedFan'a. Przy takich obrotach również hałasuje okrutnie, ale utrzymuje temperaturę na jakichś 45C, jak zmniejszę do 3300 to temperatura rośnie do 49C przy normalnej pracy.

 

Dołączona grafika

 

Nie wiem na ile mogę prockowi pozwolić się grzać?

Jeden z odczytów temperatury pokazuje 125C - ??

Czy dałoby się jakoś zautomatyzować te obroty wiatraków?

Czy możnaby się pozbyć wiatraka z grafy?

Czy wywalenie drugiego wiatraka z obudowy znacząco wpłynie na temperatury wewnątrz?

 

Nie mam wogóle wiatraka nadmuciach!ącego, tylko wloty po bokach obudowy. Z przodu nie da się zamontować wiatraka bo obudowa ma tam

panel z USB i jack'ami

 

Dodam jeszcze zrzut z ASUS PCProbe

Dołączona grafika

 

Edit: Czy wogóle można przegiąć tak że spali się grafa albo procek? Przecież to chyba ma jakieś zabezpieczenia? Np. gdybym zdecydował wyjąć wiatraczek z grafiki to chyba prędzej się wyłączy niż spali?

Edytowane przez Lock@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...