Skocz do zawartości
FilipeG44

[recka] Ibm Thikpad R51e Ur16npb

Rekomendowane odpowiedzi

dobre pytanie- tez nie znalazlem :) ale jak znajde to dam znac :)

Wczesniej Wam podpowiadałem, że zmieniamy bufor ramki na 128 (być może, że w tym modelu we włsciwosciach karty tej zakładki nie ma-ja mam Toshibę i może być inny sterownik).

Ja przeprowadziłem parę testów i efekt był taki- przy przydzieleniu 128mb zyskuje się 7pkt.

Wniosek-niech karta pobiera tyle ile jej potrzeba.

Przy ustawieniach niskich karta zyskuje na wydajnosci około 80%.

Ja prawdopodobnie ustawię nawet na 32mb (więcej zostanie w systemie).

Przy ustawieniu na 128 zysk jest nie wielki a strata dla systemu jest duża. :D

Mówiąc o ustawieniach niskich chodzi o rozdzielczosć 800x600 w grach.

Edytowane przez lucjan1948

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że ta karta ma 64MB :(. Ale co tam - GTA San Andreas się buja na high detalach :). Trafił mi się za to jeden problem - jesli mam instalacje z dwóch cd to gdy instalator wymusza zmiane cd po zmianie nośnika na drugi (cd2) wiesza mi instalację. Spotkaloście się z czymś takim? Trzeba pogrzebać w ustawieniach czy jak? Nadmieniam że Matshita odtwarza mi cd i dvd bez problemu, pali też wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że ta karta ma 64MB :(. Ale co tam - GTA San Andreas się buja na high detalach :). Trafił mi się za to jeden problem - jesli mam instalacje z dwóch cd to gdy instalator wymusza zmiane cd po zmianie nośnika na drugi (cd2) wiesza mi instalację. Spotkaloście się z czymś takim? Trzeba pogrzebać w ustawieniach czy jak? Nadmieniam że Matshita odtwarza mi cd i dvd bez problemu, pali też wszystko...

Karta X200 nie ma własnej pamięci.

Czy te płyty są tej samej firmy- bo ten napęd jest dosć wymagający. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od piątku jestem szczęsliwym posiadaczem ww. IBM'a i mam jedno pytanie do użytkowników:

 

mianowice chodzi mi o podświetlenie matrycy, czy u was również jesli nie patrzy sie na wprost to widac jasniejszy cień od podświetlenia na dole matrycy? ponieważ nie wiem czy traktować to jako wadę czy po prostu ten typ tak ma ;) ?

Edytowane przez Lulus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, sprzet ekstra, tylko preinstalowany system jak dla mnie jest przeładowany dodatkami, w poprzednim komputerze z włączonym antywirusem, firewallem, gg, opera, poczta i foobar miałem 42 procesy a w tym mam na dzień dobry 62, ale popracuję nad tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i prosze , recenzja IBM R51e na mobile.benchmark.pl

 

Generalnie mogę się zgodzić z tą recenzją, ale o paru drobiazgach mam odmienne zdanie.

 

np.

* TrackPoint wg mnie jest o wiele wygodniejszym rozwiązaniem w porównaniu z touchpadem

* Matryca - co do kątów widzenia to nie jest tak źle i bez problemów da się ustawić ekran tak aby nie występowały zniekształcenia kolorów

* Głośniki (a raczej głośnik) są tylko przeciętne i raczej nie wyróżniają się swoim brzmieniem na tle konkurencji (no może poza poziomem głośności, w porównaniu do asusa a6r-b002 robią więcej hałasu)

* czas pracy na baterii - nigdy nie udało mi się osiągnąc, lub nawet zbliżyć do 4 godzin pracy, nawet przy wyłączonym wifi i ustawieniach Max battery. Za to wynik lekko powyżej 3h jest jak najbardziej realny.

 

ciekaw jestem co sądzą inni użytkownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisza ze 4 godziny dlatego ze Komputronik ma go w ofercie :) a to Ci sami ludzie, a ze model cieszy sie zainteresowaniem to dlaczego by tak nie napisac, zeby przyciagnac nabywcow. zgadzam sie z Piotrem 3 godziny z hakiem to realny wynik, ale nie 4 :) pozdrawiam. nie wiem czy tylko ja mam takie wrazenie ale ta recenzja jakby pisana "po lebkach" pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy tylko ja mam takie wrazenie ale ta recenzja jakby pisana "po lebkach" pozdrawiam

nie tylko ty masz takie wrażenie, chłopaki z benchmark'a jak zwykle pisali solidne recenzje, tak w tym przypadku nie popisali się, a poza tym ocena ogólna tylko "dobry" czyli tak samo jak Acer 2304lci który cząstkowe oceny miał o wiele słabsze. jak dla mnie to troche dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A ja jestem po prośbie :). Otrzymałem służbowego T42 z zainstalowanym systemem operacyjnym i bez podziału na partycje. Po moich poprawkach udało mi się skasować i system i bezpieczną partycję IBM. I po zainstalowaniu nowego systemu ze zwykłej płytki pojawiły się kłopoty. Ściągnąłem kilkanaście sterowników ze strony IBM. Większość działa OK ale:

1. Mam nieprawidłowo działające urządzenie w kartach sieciowych WAN Miniport (IPX) co to i skąd <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> sterownik.

2. Po uruchomieniu bluetootha pojawiają mi się 2 kolejne urządzenia w kartach sieciowych bluetoth device (personal area network). i urządzenie bluetooth (protokół TDI RFCOMM).

3. Jako urządzenie Bluetooth mam jedno ibm bluetooth i drugie moduł wyliczający firmy microsoft czy tak powinno być??

4. Jak wybieram FN i F5 to już nie mogę włączać i wyłączać karty WIFI a mogę bluetooth. Tak nie było dopóty nie postarałem się i instalowałem wszystkie sterowniki

 

Może zrzut z ekranu z menadżera urządzeń ktoś by mi zrobił (z dokładnymi kartami sieciowymi i bluetooth)

 

Pozdrawiam

 

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdz na strone http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss...m&sitestyle=ibm posciagaj to czego Ci trzeba i powino byc ok- sugeruje zainstalowac sobie "Software Installer" super IBMowskie narzedzie do pobierania nowych sterownikow- samo Ci wykryje co masz a czego Ci brakuje. pozdrawiam

 

Od tego narzędzia zacząłem....niestety ono nie wykrywa i nie wiem dlaczego tak jest. Ale dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego narzędzia zacząłem....niestety ono nie wykrywa i nie wiem dlaczego tak jest. Ale dzięki za pomoc.

no niebardzo Ci pomoglem :/ niestety nie moge zrobic zrzutu ekranu bo nie mam bloota wiec nic Ci to nie pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiałem sobie problem z Bluetooth bo okazało się, że sterownik nie podpisany cyfrowo jest lepszy :). Ale nie wiem co zrobic z tym miniportem?? Nie można go usunąć bo pisze, że urządzenie jest potrzebne do uruchomienia komputera. CO TO JEST??

 

Pytanie dwa jak zrobić miniaturę bo mnie powstaje tylko załącznik

urzadzenie.bmp

Edytowane przez orczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiałem sobie problem z Bluetooth bo okazało się, że sterownik nie podpisany cyfrowo jest lepszy :). Ale nie wiem co zrobic z tym miniportem?? Nie można go usunąć bo pisze, że urządzenie jest potrzebne do uruchomienia komputera. CO TO JEST??

 

Pytanie dwa jak zrobić miniaturę bo mnie powstaje tylko załącznik

a poprzez "aktualizuj sterownik" nic sie nie zmienia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a poprzez "aktualizuj sterownik" nic sie nie zmienia??

Nie windows informuje, że sterownik został prawidłowo zainstalowany ale nic z tego nie wynika a we właściwościach jest komunikat To urządzenie nie pracuje poprawnie, ponieważ system Windows nie może załadować sterowników wymaganych dla tego urządzenia. (Kod 31). I kółeczko się zamyka. A ręcznie nie znam miejsca skąd mogę mieć ten sterownik. Może to jest właśnie problem, że to nie jest to urządzenie. Ale nie wiem jakie dlatego proszę o pomoc co to może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na banchmarku strasznie zbesztali matryce w tym lapku, faktycznie jest taka kicha?

wg nich matryca w HP z serii 61 jest lepsza...

powiem ze matryce sa porownywalne :/ wydaje mi sie jednak ze HP mialo nieznacznie gorsza- moze zle mi sie wydaje ale pracowalem zarowno no jednym jak i na drugim. co do benchmark- recenzja IBMa jest po lebkach. nie wiem wydaje mi sie ze troche olali ten test- np 4 godziny na baterii- paranoja w zyciu tyle nie bedzie trzymal komputer z celeronem i bateria 4400 mAh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ze umieszczam post pod postem, ale zalezy mi na odswiezeniu tematu. jesli chodzi o partycje recovery, to mozecie ja spokojnie wykasowac. ja w zeszlym tygodniu zamowilem sobie komplet plyt wlasnie z systemem i sterownikami, dzisiaj przyszly (siedem plyt- 73,2 PLN) i spokoj. partycja juz sobie poszla :) no i wazna rzecz, plyty wygladaja na tloczone a nie nagrywane wiec ich trwalosc powinna byc na zadowalajacym poziomie. plyty te moze zamowic posiadcz IBMa pod warunkiem, ze komp jest na gwaracji- zamawiamy prez firme CSS. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...