Skocz do zawartości
nogal

Używany Asus A2500d Czy Nowy Acer 2413nlmi

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakupienie laptopa , którego głównie będę używał do pracy - tzn. tworzenie oprogramownia(Głównie Visual Studio 2005). Mam ograniczone fundusze stąd laptop do 2500 zł muszę wybrać. Mam do wyboru nowego Acera 2413NLMi lub używanego ASUS A2500D - ceny te same. Nie wiem co wybrać, w przypadku ASUS'a główną zaletą wydaje się być procesor i karta graficzna(choć ostatnio gram tylko na XBOX), no ale ACER ma znowu 2 x większy HDD, DVD-RW, WiFi. Jak wychodzi porównanie Celeron M 1,5 ghz do Athlon 2600+?

 

ACER

Procesor Intel Celeron M 370 1.5Ghz 1MB cache

Prędkość CPU 1.5 GHz

Pamięć RAM 256 MB

Rodzaj pamięci DDR 2

Max. wielkość pamięci 2 GB

Wolne banki pamięci 1

Pojemność dysku 60 GB

Przekątna wyświetlacza 15"

Rozdzielczość max. LCD 1024x768

Karta grafiki Intel Media Graphics Accelerator 900 UMA

Wielkość pamięci karty graficznej maks. 128MB (przydzielone z RAM)

Rozdzielczość max. karty grafiki 1600x1200

Napęd optyczny DVD-RW (Nagrywarka DVD)

Obsługiwane nośniki - zapis CD-R, CD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD-R, DVD-RW

Stacja dyskietek opcja przez USB

Karta dźwiękowa AC'97

Wbudowane głośniki/mikrofon Tak/Tak

Złacza zewnętrzne 4 x USB 2.0, D-Sub (VGA ), Mikrofon, Słuchawki, LAN (RJ-45), Modem (RJ-11), PCMCIA typ II

Urządzenie wskazujące Touchpad

Modem V.92

Karta sieciowa 10/100 MBit LAN, Wireless 802.11b/g LAN

 

 

ASUS

 

Procesor Athlon 2600+

Prędkość CPU 2 GHz

Pamięć RAM 256 MB

Rodzaj pamięci DDR 2

Max. wielkość pamięci ??

Wolne banki pamięci ??

Pojemność dysku 30 GB

Przekątna wyświetlacza 15"

Rozdzielczość max. LCD 1024x768

Karta grafiki Ati Mobility Radeon 9600

Wielkość pamięci karty graficznej ?? (chyba 128)

Rozdzielczość max. karty grafiki ??

Napęd optyczny DVD-CDRW

Stacja dyskietek opcja przez USB

Karta dźwiękowa AC'97

Modem V.92

Karta sieciowa 10/100 MBit LAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Celerona M 2 Ghz byłem nie zadowolony za wolno ładuje w ogóle nie da się na nim pracować applikacje Worda przy wiekszych plikach *doc 3MB, Power Pointa, Borland Delphi i żadne gry nie działają bo strasznie skacze wiec sprzedałem za półdarmo. Czytałem na forach dużo dobrych opinii na temat firmy Asusa wiec kupiłem Asusa właśnie te same parametry tylko mniejszy procek obecnie posiadam Athlon 2400+ jest ogromna różnica 2,5x razy ładuje się szybciej pliki 3MB Worda i do tego rewelacyjnie działają gry i aplikacje ładują szybciej. Nowy Laptop z Celeronem ma duzo niepotrzebnych bajerów jak Wifi czy duzy dysk itp. zeby naciągnąć klienta. Najważniejszy jest Procesor i karta graficzna bo tego nie wymienisz a reszta można zmodernizować. Na twoim miejscu wybrał bym używanego Asusa potem mozna go zmodernizować ja jestem z niego zadowolony jeszcze pochwaliłbym karte graficzną z mocą Radeon 9600 jest zaje**bisty a nie jakaś zwykła duperelka. karta graficzna.

Edytowane przez JacekKraków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Laptop z Celeronem ma duzo niepotrzebnych bajerów jak Wifi czy duzy dysk itp. zeby naciągnąć klienta

Po pierwsze primo twoj celeron mobilny do celeronaM3x0 ma cie tak jak silnik diesla do silnika TDI ;)

Po drugie primo ulitmo wifi juz dawno przestal byc bajerem.Z tym naciaganiem klieta to juz zdecydowanie przesadziles :lol:

 

 

@nogal Jesli nie potrzebujesz notebooka do grania czy jakis wyzszych celow graficznych to nie zwaracaj uwagi na karte graficzna(najlepiej i915 lub ati x200m z kart UMA/IGP).

Jesli zalerzy ci na pracy na baterii to szukaj najlepiej cos z celeronemM3x0(chyba ze jakies urzywki z pentiumM...nie przegladalem ostatnio allegro jak stoja ale za 2.5k moze byc ciezko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem asusa a25d i go sprzedalem nie dawno (pare dni temu), ciut dolozylem i kupilem HP nx8220 - roznica jest ogromna, pomimo slabszego procka... ale do rzeczy...

 

chcialem ci powiedziec ze zdecydowanie odradzam ci kupno tego asusa (2 lata temu to byl sprzet spuer, ale dzis moim zdaniem nie). dlaczego odradzam? kilka powodow:

- jest glosny jak odkurzacz

- pamiec DDR "jedynki"

- jest niesamowicie glosny

- jest duzy i gruby

- i po raz trzeci powiem ze jest glosny...

owszem ma tez duzo zalet, takich jak m.in. grafika czy dj-panel (taka drobnostka a brakuje mi jej w HP ;)

 

co do acera to sie nie wypowiadam, jakos nie jestem do tej marki przekonany choc nie mowie ze jest zla...

jesli chodzi o porownanie athlona xp 2600+ a celeronkiem m 360j -> nie widze zbytnio roznicy... choc pewnie po zarzuceniu jakiegos benchmarka moze miec troche mniej punktow... jeszcze wczesniej mialem kiedys lapka z celeronkiem 2.0ghz... no i z cala pewnoscia moge powiedziec ze 360-tka jest zdecydowanie lepsza ;)

 

a osobiscie moge ci doradzic cos... odloz jeszcze pare stowek i po prostu kup hp nx8220 - jakosc murowana i ma wszystko co trzeba: dvd+rw, 15,4", x600... i jest cichutki... cena tez przystepna (ja swojego kupilem dokladnie za 3212zl z windowsem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- jest glosny jak odkurzacz

 

LoL miałeś wadliwy Laptop u mnie tak głośno nie było tylko w czasie gry włączał się głośny wentylator a w czasie gry właczalem sobie dzwięk i jazzda z subwoferem i nic nie przeszkadzało. Pisanie Worda czy programowanie w Delphi czy oglądanie DVD idzie cichutko sam wentylator włacza i wyłącza. Temp leci 45-58 C. Trzeba było zainstalować "Power4 Gear"

 

nie widze zbytnio roznicy... choc pewnie po zarzuceniu jakiegos benchmarka moze miec troche mniej punktow... jeszcze wczesniej mialem kiedys lapka z celeronkiem 2.0ghz... no i z cala pewnoscia moge powiedziec ze 360-tka jest zdecydowanie lepsza

Co ty gadasz jak ty nie znasz wyników w 3D mark i PC mark.

 

 

3D mark 2001 se

 

Acer - 3230 pkt

Asus - 9255 pkt sterownik "NGO ATI Optimized Driver v1.5.13" Polecam

=============

3D mark 03

 

Acer - 594 pkt

Asus - 2588 pkt

=============

=============

=============

PC mark 04

 

Acer - 2042 pkt

Asus - 3068pkt

=============

PC mark 05

 

Acer - ????? pkt

Asus - 1657 pkt

 

 

I CO NIE WIDAĆ RÓZNICY ?

 

Wiekszosc na forach cieszą sie zekupem z firmy Asusa niz Acera

Marzyłem nad zakupem HP ale duzo laptopów sie psują zobacz na Allegro "Uszkodzone" ile tam HP jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzyłem nad zakupem HP ale duzo laptopów sie psują zobacz na Allegro "Uszkodzone" ile tam HP jest.

Kilka staroci i jeden slownie jeden(przedstawiciel dzisiejszych notebookow) nx6110 na dodatek "Matryca fizycznie cała jednak wskutek uderzenia w ekran wygląda jak rozlana wewnątrz. Stan wizualny komputera bardzo dobry, komputer posiada naklejkę licencyjną Windows XP Home "... qrcze ze tez nie zastosowali pancernej matrycy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LoL miałeś wadliwy Laptop u mnie tak głośno nie było tylko w czasie gry włączał się głośny wentylator a w czasie gry właczalem sobie dzwięk i jazzda z subwoferem i nic nie przeszkadzało. Pisanie Worda czy programowanie w Delphi czy oglądanie DVD idzie cichutko sam wentylator włacza i wyłącza. Temp leci 45-58 C. Trzeba było zainstalować "Power4 Gear"

Co ty gadasz jak ty nie znasz wyników w 3D mark i PC mark.

Watpie aby byl wadliwy... kazdy ma inny sluch i dla mnie byl strasznie glosny - spac przy nim nie mozna bylo... musialem zastosowac chlodzenie zewnetrzne skladajace sie z dwoch wiatrakow 10cm podlaczonych pod usb (na 5v) - wtedy byla cisza, ale i tak tylko podczas pracy biurowej... PowerGear nic nie daje bo na zsilaczu pozwala tylko na wlaczenie 800mhz z funkcja przelaczania do 2ghz... dlatego ja uzwalem rmclock'a ktory pozwalal np. na stale ustawic 400mhz podczas dzialania na zasilaczu...

Wiatrak systemowy pracuje na 3000obr/min przy temperaturze od 49-65 (jak dobrze pamietam)

pozniej od 65 wlacza sie 6000obr/min, a mozna spowodowac ze bedzie sie krecil jeszcze szybciej przytrzymujac przycisk "power on" (oczywiscie wczesniej w windzie trzeba wylaczyc reagowanie na ten guzik - czyli wylaczanie systemu).

Tak bylo u mnie...

System chlodzenia ktory ja zastosowalem mial wade: komputerek po 24godzinach strasznie sie kurzyl i kurzy byl w kazdej mozliwej szparce...

Aha zapomnialem powiedziec ze moj asus pracowal 24h na dobe... nigdy go nie wylaczalem chyba ze do transportu ;)

Jeszcze jedno aha ;) - pomaga czyszczenie co jakis czas wiatraka - temp spada i halas lekko tez ;)

 

 

Co do wydajnosci to ja mowilem nie o karcie graficznej, bo to wiadomo... (nie mozna porownywac radeona 9600 ze zintegrowana grafika) ale o procesorku i to tez nie na acerze a na moim HP'e... porownuje ogolna prace AthlonaXP 2600+ na SiS i Celeronka M 360J na Intelu... Nigdy nie robilem testow "benchmarkowych" ale porownuje jak mi sie pracuje i powiem ze jak na razie roznicy nie widze... po za tym ze ramu mam malo, ale to niedlugo sie zmieni...

 

A oto sa PCmarki (pc mark 04) na HP nx8220:

PCMark: 2897

CPU: 2708

Memory: 2378

Graphics: 2437

HDD: 3158

 

3dmark03 (1024x768): 3157pkt

dane odczytane z benchmark.pl (mi sie nie chce testowac ;)

 

I jeszcze raz podkreslam, ja porownuje ASUSa a25d (athlon na sis + ddr1 + radeon 9600) z HP nx8220 (Cel M 360J na intel + ddr2 + radeon x600), a nie z acerem...

 

PS

decyzji z zakupu nx8220 nie zaluje!!! :D i polecam!

Edytowane przez jerryjm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się powstrzymać, żeby nie odpowiedzieć w tym temacie :) Ja bym bez zastanowienia brał ASUSa. Sam jestem programistą i przymierzam się do zmiany laptopa i wszystko wskazuje na to, że właśnie na mniej wiecej taki sprzecik go zmienie. Znam ludzi, którzy uzywają ASUSów i są zadowoleni, bo spełniają ich oczekiwania wobec jakości i wydajności tego produktu. Więc bierz ASUSa! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...