Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

juicepp bronisz teorii ktora lezy i kwiczy i jest skazana na zaglade.

nie bronie zadnej teorii, powiedzialem co mysle, moje subiektywne zdanie.

 

Musze cie oswiecic. Kazda firma ma podobne laptopy ktore sie sprzedaja i jakos sa wybierane te konfigi.

Ewenementem jest IBM ktory ma szmaciarskie karty graficzne w kazdym modelu a mimo to sie sprzedaje (x600 to chyba max u IBM)

niestety nie udało CI się mnie oświecić, nie napisałeś nic o czym bym nie wiedział :)

 

Niestety nie doceniasz niewiedzy klientow (wystarczy gf z siodemeczka na poczatku i juz sie setki tysiecy natna a kasa w kieszeni Asusa). Ta niewiedze Asus docenia z reszta reszta producentow tez.

Przeciez a8j te jest w conf z gf7600go!

http://pl.asus.com/news_show.aspx?id=2554

piszą że jest dosteony nawet z x1600!!!

ale pewnie nie w Polsce….

Gdyby w pl ludzie mieli wybor pomiedzy a8j z gf 7300 a a8j 7600/x1600 to srednio inteligentny szympans by wiedział co wybrac, no ale w pl pewnie nie będzie wyboru.

Nie zdziwiłbym się gdyby w3j do polski dali ze zintegrowaną grafą :D

 

Poza tym 1GB ramu to wcale nie jest rewelacja tylko standard

Nie zgadzam się.

1 giga ramu w laptopie to właśnie JEST rewelacja.

Standard to jest 512mb a nie 1 giga.

 

ten laptop nie pretenduje do miana gaming laptopa

 

jakby miał x1600 to można by było spokojnie ciupać we wszystkie gierce, a8j z x1600 to bylby jaknajbardziej gaming laptop, nie wspominająć już o tym że to jest 14"!!!!

Zobacz jaki jest tytuł tego tematu :)

"Asus W3j + A8j, dyskusja+opinie o 14" gaming laptopach"

I ja się w 100% zgadzam.

 

a to ze ma dual core (i to jeszcze 1,66) to pukajaca do drzwi polka srednia laptopow wiec zestawienie podzespolow nie jest jakies drastycznie niewspolmierne.

jest baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo drastycznie niewspółmierne :)

na chwile obecną dual core to nowość, i jeszcze przynajmniej kilka miesięcy nie będzie półką średnią...

wpierwej musza trafic do sklepów lapki z dwurdzeniowymi procami 64bit, potem jeszcze musi byc cos co je obsłuzy... wiec nie tak predko :)

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od samego poczatku pisze pol zartem pol serio bo wiadomo ze jak asus (i inne firmy) wypuszczaja takie konfigi to one sie widocznie sprzedaja (bo nie kazdy wybierze najszybsza grefe) i dyskusja jest raczje luzna dywagacja :-) a wiec:

no wlasnie JAK BY mial x1600 to by pretendowal... ale nie ma :-). Co do 1gb to moze i racja. 512 dalej sie trzyma jako standard, ale zauwaz ze nie tylko gry wymagaja 1gb. vista, programy graficzne, tam tez nie zawadzi 1gb.

Oczywiscie do tego samego kadlubka mozna wepchnac to samo z roznymi wariantami graficznymi i tak samo jak same karty graficzne desktopowe w milionach warianow rozniacyh sie miedzy soba DETALAMI (np niewiele podniesionymi taktami) znajduja chetnych tak samo laptopy z kartami z wyzszej polki znajda chetnych.

 

Co do prockow to mam zgola inne zdanie. Podtrzymuje to co napisalem wczesniej. Natomist procki 64bitowe to martwy temat.

Poczekamy na nie (a raczej na zainteresowanie i sensowne wykozystanie programistow) jeszcze cala generacje prockow do przodu. Teraz latwiejszy do okiełzania jest dual core bo bazuje na starej budowie kodu i wystarczy optymalizacja pod 2 watki. O 64 bitowych cpu nie mowi sie praktycznie wcale. Natomist quad core juz teraz jest na jezykach jak jeszcze dla niektorych dual core to nowosc :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od samego poczatku pisze pol zartem pol serio bo wiadomo ze jak asus (i inne firmy) wypuszczaja takie konfigi to one sie widocznie sprzedaja (bo nie kazdy wybierze najszybsza grefe) i dyskusja jest raczje luzna dywagacja :-) a wiec:

no wlasnie JAK BY mial x1600 to by pretendowal... ale nie ma :-)

hehe :)

no tak ten dokladny model o ktorym piszesz nie ma, ale tutaj toczy sie dyskusja ogólnie o modelu A8J i W3J a one są wyposażone w x1600 :)

 

Oczywiscie do tego samego kadlubka mozna wepchnac to samo z roznymi wariantami graficznymi i tak samo jak same karty graficzne desktopowe w milionach warianow rozniacyh sie miedzy soba DETALAMI (np niewiele podniesionymi taktami) znajduja chetnych tak samo laptopy z kartami z wyzszej polki znajda chetnych.

ja nie mowie ze nie znajdą, tylko jeśli miałbym na półce lapka w3j z x1600 za 7500zł i a8j z x1600 za 6000zł to bym się sporo zastanowił czy warto dokładać te 1500zł. osobiście nigdy w zyciu bym nie kupił 14" asusa z kiepską grafą za 5500zł skoro taką samą role spełni t23 za 1500zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wiadomo ze kazdy kto sie dobrze zna i ma pelny przegad rynku nowych lapow i rynku lapkow uzywanych, siedzi w tym, wie co mozna i za ile ma w glowie slupki wydajnosci wszystkich kart, nie zainteresuje se oferta polowy modeli nowych lapow.

 

maSTHa212 mozesz nam przyblizyc date ukazania sie recenzji na lamach purePC twojego zacnego, nowo nabytego komputera przenosnego? :-)

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem z majowki i siadam do roboty tylko odpisze na pare spraw :

1. recka prawdopodobnie ukaze sie dzis baaardzo poznym wieczorem, badz tez jutro tez w godzinach raczej wieczornych. Na 100% bedzie NIEpelna - brak bedzie zdjec porownujacych gabaryty i matryce z Asusem A6 (niestety nie J).

 

2. A8j z GF7300 - ja go widzialem za 4999 i tak cene mi podal koles z Asusa jak z nim gadalem chociaz to pewnie i tak nie wielka roznica w stosunku do 53xx. Nie wiem czy cos to zmienia ale 7300 jest na module MXM o ile sie nie myle takze pozniej bedzie mozna wymienic na cos lepszego...chyba <_<

 

3. W3j w Polsce - nie wkurzajcie mnie <_< chociaz jesli cena bedzie taka sama to i tak roznicy mi nie robi.

 

4. wszystkim gratulujacym dziekuje - mam nadzieje ze sprzecik sie bedzie dobrze sprawowal :D

 

5. siadam do roboty

 

pozdro

 

EDIT.

Nie ma szans zebym dzis to skonczyl, fizycznie testow nie zdarze zrobic. Poza tym pisze i pisze a dopiero skonczylem obudowe rozkminiac. Takze jutro najwczesniej.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy :

1. recka nie gotowa, publikacja nastapi najwczesniej jutro wieczorkiem

2. konfig A8jm :

-- Core Duo T2300E 1.66GHz 2MB Cache, 667FSB

-- 14.1"WXGA (Glare)

-- Intel 945PM

-- 8x DVD Super Multi DL

-- 1024MB DDR2 667

-- nVidia 7600 512MB Dedicated

-- 100GB 5400RPM

-- 802.11A/B/G

-- Gigabit LAN, FAX modem

-- Li-Ion 6 Cell

-- MMC, SD, MS, MS PRO

-- Gray/6.16lbs/35.2mm

-- 1Yr Global

-- Windows XP Home

-- Color Shine

-- .3 MP camera

-- 5 USB + DVI port +Express Card

 

Cena w Kanadzie : 1650 CD$ czyli w przeliczeniu...4500 PLN :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy :

1. recka nie gotowa, publikacja nastapi najwczesniej jutro wieczorkiem

2. konfig A8jm :

-- Core Duo T2300E 1.66GHz 2MB Cache, 667FSB

-- 14.1"WXGA (Glare)

-- Intel 945PM

-- 8x DVD Super Multi DL

-- 1024MB DDR2 667

-- nVidia 7600 512MB Dedicated

-- 100GB 5400RPM

-- 802.11A/B/G

-- Gigabit LAN, FAX modem

-- Li-Ion 6 Cell

-- MMC, SD, MS, MS PRO

-- Gray/6.16lbs/35.2mm

-- 1Yr Global

-- Windows XP Home

-- Color Shine

-- .3 MP camera

-- 5 USB + DVI port +Express Card

 

Cena w Kanadzie : 1650 CD$ czyli w przeliczeniu...4500 PLN :blink:

LOL,jak by cena taka była w Polsce to bym jutro go kupił. A tak pewnie będzie ze 6000zł jak nic kosztował albo więcej.Szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy :

1. recka nie gotowa, publikacja nastapi najwczesniej jutro wieczorkiem

2. konfig A8jm :

-- Core Duo T2300E 1.66GHz 2MB Cache, 667FSB

-- 14.1"WXGA (Glare)

-- Intel 945PM

-- 8x DVD Super Multi DL

-- 1024MB DDR2 667

-- nVidia 7600 512MB Dedicated

-- 100GB 5400RPM

-- 802.11A/B/G

-- Gigabit LAN, FAX modem

-- Li-Ion 6 Cell

-- MMC, SD, MS, MS PRO

-- Gray/6.16lbs/35.2mm

-- 1Yr Global

-- Windows XP Home

-- Color Shine

-- .3 MP camera

-- 5 USB + DVI port +Express Card

 

Cena w Kanadzie : 1650 CD$ czyli w przeliczeniu...4500 PLN :blink:

no to piękna cena!

pozostaje tylko poczekać aż bedzie w USA w tej cenie B) i sprowadzać, mam nadzieje że pod koniec roku już bedzie spokojnie do kupienia w USA, bo wydanie prawie 8 klocków na W3J mi sie nie usmiecha zbytnio...

bo w ukochanej polsce to same ochłapy i to w dodatku drożej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaryzykowal bo lapa bym sprowadzla paczka morska - bez akcyzy a paczki morskie nie zawsze dohodza 8) tzn narazie wszystkie mi dochodzily ale wiem ze znojomym ktorym rodzice wysylali z usa morska czasami zonki zaliczali :-) Kradna polacy juz w polsce w portach :-) a czasami juz przy wzucaniu do ciezarowek w usa :-)

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na notebookreview jeden z uzytkownikow zasial pewien ferment informacja ze A8jm NIE bedzie wyposazony w GPU na zlaczu MXM. Na razie zadnych wiecej szczegolow ani komentarzy zadnego z resellerow wiec info na razie traktuje jako niepotwierdzone. Ale moze byc nieciekawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.wuhannb.com/Html/Article/Class13/1910.html trzecia strona tego artykułu .... co prawda język nieznany ale idzie odczytac ze grafika bedzie na złączu MXM :P ... pzdro ...

 

 

 

PS . no i patrząc znowu na tej stronce http://www.i-tech.com.au/products/253_Asus...ook__Laptop.asp to cena tutaj jest znacznie nizsza niz a7j ... czyli wychodzi na to ze nie powinien kosztowac wiecej niz 6 tysi ... mmm super by było ale cóz poczekamy zobaczymy :]

Edytowane przez myslook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecej niz 6k mowisz? W Kanadzie taki config : Core Duo T2400+1024+100GB+7600 512+1 year global+free case kosztuje...1730 ~ 4800 PLN :blink: z clem 5800

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecej niz 6k mowisz? W Kanadzie taki config : Core Duo T2400+1024+100GB+7600 512+1 year global+free case kosztuje...1730 ~ 4800 PLN :blink: z clem 5800

jak ja sprowadzałem dla siebie lapka z usa to płąciłem tylko podatek, z cła byłem zwolniony (nie wiem czemu w sumie...)

kwote mi naliczyli od kwoty bazowej którą było suma ubezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem tak nie wiecej niz 6k poniewaz nie wiem w jakich dolarach jest podawana cena na tamtej stronce ... wiec porównałem do a7j który tez w tamtym cenniku jest ... i taka wersja jaka tam jest w polsce kosztuje ok 7 k ... czyli a8j w tamtym sklepie jak jest sporo tanszy ... to i w polsce powienien byc tanszy ... ale znając polske to trzeba troche dodac ... daltego juz po dodaniu to tych 6 chyba nie przekroczy ... ( aa przynajmniej nie powinien .. ) ale poczekamy zobaczymy :)

Edytowane przez myslook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clo, podatek - jak go zwal tak go zwal - wazne ze sie placi. A co do ceny to ja stawiam na okolice tego ile kosztuje a6j czyli 5700-6000.

taka cena i juz jest mój ... kupiłbym w3j jednak tutaj kusi mnie karta na MXM ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc pojawiła się 14,1' BenQ z x1600, cena 5 tyś, i teraz to dopiero dylemat:)

Cena przystępna, co prawda bez windowsa i z 512 Mb ramu (wiec trzeba dokupić)

 

http://q-x-a.com/product.php?productid=38459&cat=165&page=1

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...id=48&grupa=109

http://www.pronox.com/pbn/lista.html?actio...od&id_pro=20185

 

 

Poważnie mnie zainteresował, może ktoś ma jakieś doświadczenia z notebookami BenQ? Ma praktycznie wszystko co potrzeba port DVI, czytnik kart, podczerwień, bloototh.

Edytowane przez riatb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że dysk 4200rpm i grafika (GF 7300 Go) sa najslabszymi elementami modelu ASUSA A8JC; mam racje?

 

byc moze pojawi sie cos lepszego z lepsza grafika - X1600 (model A8JA bodajze) ale nie wiadomo kiedy to bedzie w Polsce no i pewnei ten wolny dysk pozostanie

 

dostalem cene 4720 na razie za tego A8JC z XPekiem, ale chyba poczekam az na rynku oficjalnie pojawi sie Toshiba M100-164/165/166 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajowe to BenQ. Lekkie (2,3kg) i dobra grafa w dobrej cenie.Sam jestem ciekaw jak z jakością w tej marce.

Z tego co sie dowiedziałem obudowa jest wzmocniona stopami magnezu, jasna matryca 200 nitów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zarejestrowalem swojego lapka na stronie Asusa i przypadkowo znalazlem takie cos :

"...W północnej Ameryce, ASUS barebone, notebooki zakupione po 1 stycznia, 2003 będą objęte 1 rocznym serwisem standardowej gwarancji..."

Dodatkowo wiem, ze przykladowo do W3J (nie wiem jak z reszta) Asus nie daje torby i myszki wiec dodajac do tego jeszcze ta standardowa 1 roczn (czyli respektowana tylko w USA tak na zdrowy rozum) gwarke otrzymujemy nizsza cene. Wiadomo ze roznica nadal bedzie ale jakby ta "zubozona" wersje US powiekszyc o wspomniane rzeczy to wyszloby na bank wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś może się orientuje czy na polski rynek planowane są modele z serii A8J ale bodajże dokładnie A8JA który ma coś lepszego na pokładzie niż to mizerniutkie GF7300 ? (A8JA ma w specyfikacji X1600)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis w nocy na notebookreview na zywo recenzowali A8jm ktore im wpadly wlasnie w lapy. Tutaj pare fotek :

http://forum.notebookreview.com/attachment...63&d=1147827294

http://forum.notebookreview.com/attachment...65&d=1147827294

http://forum.notebookreview.com/attachment...66&d=1147827294

http://forum.notebookreview.com/attachment...64&d=1147827294

 

I troche danych (w sumie dwie najwazniejsze) : bateria wytrzymala 2:40 przy surfowaniu+word, na srednim podswietleniu i zewn myszce optycznej i zostalo jeszcze 7%(11 min). Wynik stockowy w 3dm05 to 3831. Aha potwierdzili tez ze laptopa NIE MA matrycy WXGA+ tylko WXGA czyli 1280x800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FATALNIE sa te zdjecia zrobione :/

I czy mi sie zdaje czy ten idiota robi zdjecia matrycy z plastikiem ochronnym na lcd? No ale jak sie ma obok ksiazke horego potera i sie ja dumnie eksponuje....

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...