Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam a6ja (duo/x1600/1024 dddr)

wiec powiem wam ze na poczatku sie zalamalem... oblivion dziala sobie ladnie i nagle wychodzimy na zewnatrz i pojawia sie trawa ktora zabija doslownie karte... generalnie gram w ustawieniach Anizo2x/bloom (zamiast hdr), shadows off, 1024xxxx reszta max/medium... gierka wyglada mega kozacko ale bez optymalizacji konfigu i zrezygnowania z shadowow i trawy nie ma kompa ktory ja pociagnie... oczywiscie oblivion wyglada zajebiscie na tych ustawieniach i w zasadzie nie spada ponizej 30, moze naprawde incydentalnie

 

takze x1600 radzi sobie z oblivionem dostatecznie, na rynku najlepsze karty radza sobie prawie dobrze, dopiero potwory sli/cross potrafia na maxie ja uciagnac

 

mozna klnac tutaj? nvm, chcialem tylko napisac ze oblivion ma po[ciach!]lony engine a jego tworcy sa po prostu po[ciach!]i za to ze wypuscili gre ktora przerasta topowe kompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam a6ja (duo/x1600/1024 dddr)

wiec powiem wam ze na poczatku sie zalamalem... oblivion dziala sobie ladnie i nagle wychodzimy na zewnatrz i pojawia sie trawa ktora zabija doslownie karte... generalnie gram w ustawieniach Anizo2x/bloom (zamiast hdr), shadows.....

dobrze sie czujesz? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam a6ja (duo/x1600/1024 dddr)

wiec powiem wam ze na poczatku sie zalamalem... oblivion dziala sobie ladnie i nagle wychodzimy na zewnatrz i pojawia sie trawa ktora zabija doslownie karte... generalnie gram w ustawieniach Anizo2x/bloom (zamiast hdr), shadows off, 1024xxxx reszta max/medium... gierka wyglada mega kozacko ale bez optymalizacji konfigu i zrezygnowania z shadowow i trawy nie ma kompa ktory ja pociagnie... oczywiscie oblivion wyglada zajebiscie na tych ustawieniach i w zasadzie nie spada ponizej 30, moze naprawde incydentalnie

 

takze x1600 radzi sobie z oblivionem dostatecznie, na rynku najlepsze karty radza sobie prawie dobrze, dopiero potwory sli/cross potrafia na maxie ja uciagnac

 

mozna klnac tutaj? nvm, chcialem tylko napisac ze oblivion ma po[ciach!]lony engine a jego tworcy sa po prostu po[ciach!]i za to ze wypuscili gre ktora przerasta topowe kompy

Ten cały post, to takie spóźnione prima aprilis? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sugeruję wycieczkę do najbliższego sklepu, kupno jakiegoś pc z x1800/1900 xt i 2GB ramu i zweryfikowanie swoich opinii odnośnie płynności działania Obliviona- CF/SLI nie jest wymagany do uzyskania avg. framerate na poziomie 50fps w 1280x1024 z detalami na max. Słowem, bzdury pleciesz, bo pc z single vga (nawet tej klasy, co w/w) na chwilę obecną to taki lepszy mid- end jak na warunki zachodnie.

 

Co więcej, nawet na moim laptopie z 7800gtx po dokupieniu 2GB ramu mogę spokojnie sobie pograć w rozd. natywnej dla mojej matrycy (1440x900). Demonizujesz, ewentualnie patrzysz na świat gier przez pryzmat swojego (wolnego) pc i stąd twoje pełne frustracji słowa.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

draak ja rozumiem ze masz chilli z 7800gtx + 2gb ramu ale zrozum ze to NIE JEST normalka jak na laptopa, piszac ze core duo 1,66+1gb+x1600 jest wolne po prostu mijasz sie i to dosc ostro z prawda. Na dzisiejsze standardy laptopowe to jest bardzo duzo. Fakt, sa szybsze laptopy ale to jest raczej bardzo maly ulamek wszystkich laptopow takze nie mozna przyrownywac wszystkiego co wychodzi do 17" molochow z 7900/1800 na pokladzie. Inna sprawa ze Oblivion faktycznie ma kompletnie skopany engine no ale to juz temat na inna rozmowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maSTHa212, zupełnie mnie nie zrozumiałeś. Kolega, któremu odpisywałem twierdził (i to kategorycznie), że żaden współczesny pc nie radzi sobie z Oblivionem. Mój 7miesięczny desktop (wiekowy, jak na skalę postępu w IT) radzi sobie z tym enginem bezproblemowo. I tylko tą bzdurę chciałem sprostować, nie kwestionuję mocy x1600, która jak na 14" jest bardzo duża, ale wypisywanie takich hererzji (okraszone dodatkowo cała masą inwektyw) jest wręcz żałosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz maSTHa212, że tu "smiecę", ale komuś wyraźnie słonko przygrzało i nie potrafi przyznać się do gafy, jaką palnął (lub faktycznie, nie obcował nigdy z bardziej hi-endowymi maszynkami).

 

http://www.firingsquad.com/hardware/oblivi...mance/page2.asp

 

Jak radzi sobie x1800xt 512 widać na powyższym linku, mój po o/c ma wydajność ok 20% wyższą. Bencha robiłem frapsem po prostu grając ok 1h, naturalnie na otwartych przestrzeniach były spadki do poziomu ok 30fps, jednak miasta (o lochach nie wspominając) średnią podciągnęły do ok 50fps właśnie (bez patcha na AA+HDR).

 

Uwierz bart'ku, że gdybym z karty choć na moment nie był zadowolony, to kupiłbym np r580 xtx. Ja niczego nie muszę udawać- to tak cię boli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zamiast anizo mialo byc AA oczywiscie

reszte podtrzymuje

no to ja powtorze: dobrze sie czujesz? :blink:

 

Po kiego wala AA i anizo? przeciez to zażyna niepotrzebnie sprzet, dopiero przy 16,24 potokach (oczywiscie 256 bitowa szyna) mozna sobie pozwolic na takie bajery w grach takich jak obek. Tyle drobnicy ile jest w obku (drzewa masa obiektow dodatkowych) przeciez AA zabije framerate a efekt wizualny, powiedzmy szczerze sie nie broni i nie jest wart tego AAx2

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

draak przekonales mnie tym linkiem

A co do AA to ja uwielbiam ta opcje. Stosuje w prawie kazdej grze w jakiej sie da na moim kompie (Oblivion, CoD2, HF2 i chyba nic innego mi sie nie udalo "pociagnac" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyrwe takie inne pytanie ... ale znacie jakies dobre sklepy internetowy w UK, które mozecie polecic ... boo przymiezam sie do zakupu asusa a8jm bądz a8ja ?? i w polsce nie mozna go dostac ;/ dlatego chciałbym goo sobie sprowadzic z angli .... ?? pozdrawiam myslook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USA, widziałem go w jakichś sklepach francuskich za 1500euro...

Gdyby był dostępny w UK, to już dawno bym go miał ;). Bo poluje na niego, ale chyba się nie doczekam...

Edytowane przez nieo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...